Diskuze

Ostatní zahradní nářadí

Samozavlažovací truhlíky - jaké?


Lesina 12.02.08

Ahoj.

Po loňském parném létě jsem se rozhodla, že dám na okna jen samozavlažovací truhlíky – ale nabídka je velká a nevím, jaké vybrat. A tak sbírám zkušenosti :) S jakými samozavlažovacími truhlíky máte nejlepší zkušenosti právě vy? Budu jich kupovat víc, tak se už vyplatí zapátrat po kvalitě :)

Plánuju do oken klasické převislé muškáty…

L.


Reagovat
Re: Lesina | PetrLK 27.09.16

Stačí pořídit případně jen samozavlažovací vložku www.eshop-kvetinace.cz/…i-kvetinace/


Reagovat
Re: Lesina | Nelly.Br 21.02.17

Ahoj, já jsem maximálně spokojená s těmito samozavlažovacími truhlíky Mám je na oknech celoročně, i během zimy. Na jaře je jen omyju horkou vodou a jsou zase jako nové :dance:


Reagovat
janinkaz 12.02.08

Lesi já mám jeden samozavlažovací. Značku nevím- asi Flora, barva terakota (veřer se mrknu, jestli to tam není vyryté), myslím že 40cm (taky se podívám). Po boku má průhlednou trubičku s červenou kuličkou uvnitř, takže vydíš dobře max. a min. hladinu :wink:


Reagovat
Sati 12.02.08

Máme tyto, už asi 10 let a jsme opravdu spokojení http://www.oblibene.com/…/default.asp?…


Reagovat
Handah 12.02.08

Ahoj, máme ty samé, co Sati , jen 60 cm a taky spokojenost. Letos nám přišel od Lebiše katalog a mají novinku – truhlíky v různých barvách, od žluté, přes zelenou, modrou… :wink: www.lebis.cz


Reagovat
Handah 12.02.08

Ha, zrada :) Na net. obchodě jsem ty barevné nezahlídla, mají je jen v tištěném katalogu a jsou v barvách – žlutá, zelená, modrá, červená, oranžová.

Ale já zůstanu u své hnědé :D


Reagovat
Lesina 12.02.08

Koukám na ně:

http://www.lebis.cz/…m-lebis.aspx

A fakt se vám zdají lepší než ty v jednom kuse?

L.


Reagovat
Lesina 12.02.08

Ha a mají akci 3+1 zdarma… Vzhledem k tomu, že jich potřebuju osm se to asi docela dost vyplatí :)

L.


Reagovat
Sati 12.02.08

Nevím, kolik se vejde vody do těch jiných, ale tady jsem nalila najednou něco mezi 2–3 litry vody a to je myslím celkem dost.


Reagovat
Handah 12.02.08

Když jsou vedra kolem 30 a víc několik dní v kuse, nedokážu si představit, jak to funguje s obyč. truhlíkem. Nalívám plnou misku a voda vydrží těch 24 hodin, v „normálním“ počasí vydrží samozřejmě déle :wink: Ale máme je na jih, takže tam praží hodně.


Reagovat
Sati 12.02.08

No a hlavně když prší více dnů po sobě, a máš hlínu přemokřenou, tak vodu z misky vyliješ a nestojí ti to v ní. Mám i asi 3 ty vcelku a je to naprd.


Reagovat
Eliya 13.02.08

Já hlasuju taky pro LEBISE. Truhlíky od něho mám několik let a jsem maximálně spokojená. Akci 3+1 mají celoročně a řekla bych, že už několik let. Truhlík délky 60 cm je tak akorát, stačí dát 3 rostlinky. 40 cm se mi zdá málo.


Reagovat
Sati 13.02.08

No my máme taky ten 60 cm, když jsem hledala obrázek, tak mi vyskočil tenhle a neštudovala jsem jak je dlouhý :oops:


Reagovat
Lesina 13.02.08

Už jsme se domluvili s manželem, že se k Lebišovi podíváme – asi to vypadá na velikonoce. Jedeme tam k rodičům, tak jim necháme odpoledne děti a zajedeme na výlet. A asi koupím rovnou i muškáty (7,50 Kč za kus – to je jak v hypru) a moc mě láká velkokvětý venkovní ibišek.

Určitě budeme kupovat ty 60 cm :)

Moc díky za rady – nabídku truhlíků si sice najdu na webu, ale zkušenosti moc ne…

L.


Reagovat
markos 17.11.08

Ahoj Lesi. Zcela mimo sezónu a dávno po akci doporučuji zkusit truhlíky Siesta. Lebiše sice všichni chválí, mě ale připadá velmi titěrný. Siesta je snad jediný samozavlažovák, který má vnitřní objem opravdu značný. Já to ocením hlavně pro takové šílence jako pepino gold nebo verbeny, které se závratně rozrůstají. Tak třeba příští sezonu?


Reagovat
Anonymni 27.02.09

Sousedka používá taky truhlíky Siesta. vzhledově se mi ty samozavlažovací od nich moc nelíběj, ale kytky v nich má teda nejhezčí z ulice a pochvaluje si je.


Reagovat
marketa1 07.03.09

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na Lebiše..chci koupit barevné truhlíky, ale nevím, jestli si to mám nechat rovnou za:,–(it muškáty, nevyjde levněji, když si je za:,–(ím sama, máte zkušenosti? A jde ten barevný truhlík na balkon? Dík


Reagovat
markos 09.03.09

Vždycky jsem si truhlíky osazovala sama. Ani mě nenapadalo, že to jde jinak. Lebiš je dobrý v tom, že má celkem velkou „nádrž“ na vodu. Jeho nevýhodou zase je, že má malý „sázecí“ prostor (tedy na zeminu a květiny). Na balkon jde v pohodě, jen nevím, co myslíš tím „barevným“ truhlíkem.

Muškáty v něm jdou v pohodě.


Reagovat
Anonymni 08.04.09

Ahoj, můžete mi poradit? Koupila jsem si samozavlažovací truhlík od Lebiše, ale nevím, kolik mám nalít vody??? A kam??? Moc díky za hloupý dotaz.,…Je mi jasné, že do misky s knoty..


Reagovat
Olin 18.03.10

Dobrý den. Samozavlažovací truhlík typ FRAJMAN 60 cm se spodním vypouštění zálivky při deštích, proti přelití a úhynu rostlin. Jako jediný umožňuje odpouštění a regulaci vody v nádrži truhlíku. Je to hit letošního roku. Napršená voda má možnost protéci přes zeminu do spodního prostoru a z něho potom bočním spodním otvorem ven. Kořenový systém brzy proschne, provzdušní se a je znova odolný a vitální. U truhlíků ze kterých přebytečnou vodu nelze vypustit je zemina dlouhodobě přemokřená a než sama vyschne dlouho to trvá. Tím uhnijí kořeny a květiny jsou na vyhození.

Můžete vidět na záznamu televizního Receptáře na www.iprima.cz/…hiv/all/2501. Od 24. minuty vysílání pořadu. Ze 7.3.2010
Nebo v e-sghopu na www.frajman.cz

Truhlík typ FRAJMAN 60cm zvítězil v celosezónním testu truhlíků na Zahradnické fakultě v Lednici – Mendelově univerzitě Brno.Jako nejsnažší a nejpohodlnější na obsluhu. Šetří čas, nemusíte zalévat každý den, zásoba zálivky ( 5,5L) vydrží i týden.

Cena á 99 Kč / ks. Barvy hnědá , cihlová, bílá, lahvově zelená :potlesk:

Na dobírku zašle FRAJMAN plast s.r.o., 561 25 Rudoltice 291, tel. a fax: 465 323 220, tel: 465 322 125, tel 465 320 137, email: frajmanplast@frajman.cz, www.frajman.cz .


Reagovat
Olin 18.03.10

Správně je www.iprima.cz/…hiv/all/2501. Pak se vám otevře záznam televizního Receptáře s ukázkou truhlíku se spodním vypouštěním. Přeji vám všem správný výběr a velké pěstitelské úspěchy. Olin. :mavam:


Reagovat
neanonymní 19.03.10

Ahoj, mám prosbu na vás, které máte truhlíky od Lebiše – můžete mi prosím některá změřit šířku truhlíku, nebo misky pod ním? Jde mi o to, že nevím, jestli se mi vejde truhlík s miskou do stávajících držáků na balkon a nepodařilo se mi tu šířku nikde najít – jen délku (50 a 60cm) a na té mi až tak nezáleží. :-)


Reagovat
Jitulinaja 31.03.10

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak se udržují knoty v samozavlažovacích truhlících. Musí se na podzim něčím napouštět nebo je stačí vymáchat ve vodě, nebo co vlastně s nimi


Reagovat
eskargoth 17.04.13

Zkouším obnovit tohle vlákno, neb jsem si pořídila truhlíky Fanzazie od Plastkonu – máte někdo zkušenosti? Jak to funguje bez knotů? Vůbec mě nenapadlo, že je něco takového možné… Údajně se nedá použít drenáž, trochu se bojím přemokření…


Reagovat
BigJim 27.02.14

Zdarec. Reaguji na truhlíky od Plastkonu. Některé jejich truhlíky jsem zkoušel. Zkušenosti nejsou nejlepší. Jedině snad o něco nižší cena. Jinak funkčnost, a o tu tady jde je prach bídná. Pominu-li pastelové barvy na některých květináčích ( ne truhlík, ale to co je v něm má upoutat zrak ), tak funkčnost není nejlepší. U některých výrobků dokonce výrobce sám doporučuje – dodělej si doma – třeba otvory u některých truhlíků. Zůstávám u osvědčené značky – Plastia. Přeji úspěchy v pěstování a včasný start do sezóny. :lol: BigJim


Reagovat
Anonymni 22.03.18

samozavlažovací truhlíky)))) zase se spousta lidí nechá nachytat na novinku a nepřemýšlí hlavou …není nad obyčejný truhlík s mnoha odtokovými otvory vespod a podmiskou.


Reagovat
Silvie 10.10.18

Ahoj, já kupuji veškeré truhlíky už léta tady: https://www.specialnizahradnictvi.cz/truhliky/. V poslední době mě dost chytilo i hydroponické pěstování :)


Reagovat
Anonymni 19.06.20

Ahoj, já si myslím, že je vcelku jedno, jaké samozavlažovací truhlíky si vybereš. Všechny jsou podle mě stejné. Akorát se liší rozměrem a použitým materiálem. Já mám klasické plastové a jsem s nimi spokojená. Koupila jsem si je vloni na jaře a rovnou jsem si k nim koupila ještě tyto háky na zavěšení truhlíků https://www.plot-eshop.cz/…na-kvetinac/ a mám je na plotě, kam celý den svítí slunce a květiny v nich vydrží až do večera mokré.


Reagovat
Anonymni 17.02.21

a


Reagovat
Anonymni 17.02.21

Mám tyhle https://www.ideadomov.cz/…u-brick-5-ks a jsou suprový.


Reagovat
Anonymni 04.05.21

Ahoj, přidávám se s tipem. Nedávno jsem si pořídila samozavlažovací truhlíky z Albertu a i když to není specializovaná prodejna přímo na zahrádkářské zboží, tak za mě super. Samozřejmě máme i klasické „průtokové“, ale ty samozavlažovací vypadají na pohled líbivěji. Pokud není čas chodit po obchodech (a v dnešní době ani nemůžeme), doporučuji se podívat na letaky.cz – je to stránka, kde je opravdu hodně obchodů a jejich aktuální nabídka. Často se tam dá vytipovat něco pěkného i pro zahrádku/balkon.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.