Diskuze

Hnojiva

Saze z komína


eva nemecka 24.03.16

Není to škoda vyhodit saze z komína do popelnice? Máte někdo zkušenost zarytí s králičím hnojem pod brambory? Nebo pod zeleninu? Nebo k rybízům či malinám?


Reagovat
Re: eva nemecka | pckop 24.03.16

Ne, není škoda je vyhodit. Je to uhlík plus něco. Na zahradu ani omylem, zvlášť topíte-li i uhlím.


Reagovat
eva nemecka 28.03.16

Děkuji za odpověď! Někdo říká že hlína by byla tmavší a prý teplejší. Saze jsou hlavně ze dřeva, ale když mrzne topíme i koksem.


Reagovat
Re: eva nemecka | jariel231 28.03.16

Sazemi hnojím chudou louku plnou mechu. Tráva se obdivuhodně zazelená. Saze hoří a tak se mohou spálit ve kbelíku, nebo jako přídavek uhlí v kotli. Dřevěný popel je dobré zásadité hnojivo.


Reagovat
Anonymni 17.07.18

My máme z krbu dřevěný popel, komín máme od https://www.poctivy-komin.cz/ a nechali jsme si poradit od této české firmy, že je tento popel vhodný na hnojení, takže už několik let používáme a opravdu to funguje ;-)


Reagovat
Anonymni 23.05.20

O tom teda slyším poprvé. My dáváme do zahrádky popel ze dřeva, ale o sazích teda nevím. Komín jsme si koupili před lety z https://www.komin-levne.cz/…-c26_0_1.htm a jednou za rok ho necháme kominíkem vyčistit. Nerezové komín jsou podle mě nejlepší na údržbu a když ho necháš pořádně vyčistit, tak žádné saze řešit nemusíš.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.