Diskuze

Voda v zahradě a zavlažovací systémy

Sběrače vody


jemart 08.04.17

Nemáte někdo zkušenosti s používáním sběračů vody, které se vkládají do svislého dešťového svodu a odvádějí dešťovou vodu do sudu? Uvažuji o koupi, nicméně na trhu je několik typů, a proto bych dal přednost konkrétním zkušenostem z praxe.

díky jemart


Reagovat
Anonymni 30.03.22

My jsme vsadili na klasické svody do sudu, ale je pravda, že jsme trošku improvizovali. U některých nádob máme prostě jen namířený svod na ně a nějaké věci kolem jsme neřešili. Pokud však chcete využívat vodu opravdu efektivně doporučuji na nádoby napojit zavlažovací systém. Já ho koupil zde: https://www.zavlazovaci-systemy.net/eshop/ a dá se s ním zavlažovat vše od trávníků až po záhony.


Reagovat
Anonymni 23.06.22

Já moc nevím, co myslíte. Takovéhle odvodňovací roury se dělají v rámci běžných svislých svodů. Pod to dáte třeba kubíkovou nádrž na vodou, zajistíte těsnění a je to v pohodě, ne? Nebo teda moc nevím, jak to vlastně myslíte. Z té nádrže pak můžete přes čerpadlo dál rozvést na zavlažovací systémy atd. ;-)


Reagovat
Anonymni 25.08.22

Dešťovou vodu samozřejmě také zachytáváme a to konkrétně na naší chatě nedaleko Sázavy, zalíváme s ní zahradu a používáme ji také na ochlazení během parných letních dnů. Každým rokem se snažíme rozšiřovat zásobníky na „dešťovku“ a i letos jsme přes internet objednali velkou nádrž, která nás díky využitému slevovému kuponu z https://slevovykupon.net/ vyšla na 2 500 Kč :-)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.