Diskuze

Skalky

Skalka na zahradě


Anonymni 16.03.09

AHOJ MAMINKY, TAK JSEM SE O VÍKENDU HEZKY PROCHÁZELA PO POZEMKU, KTERÝ BYCH MĚLA LETOS ZKULTURNIT NA OKRASNOU ZAHRÁDKU :-) .. ZATÍM JE TO OPRAVDU POUZE BLÁTO KOLEM NOVOSTAVBY :-) VYMYSLELA JSEM SI NA VÝCHODNÍ STRANĚ DOMKU SKALKU, JEN NEMÁM ABSOLUTNĚ ŽÁDNÉ ZKUŠENOSTI, TAK VÁS PROSÍM O KAŽDOU RADU, JAK NA NI? VYČETLA JSEM V KNÍŽKÁCH VŠECHNY MOŽNÉ TEORIE, ALE PŘECI BYCH DALA VÍC NA OSOBNÍ ZKUŠENOST :-)

MOC DÍKY LENKA.


Reagovat
Re: Anonymni | Dr Jiří Josífko 22.10.13

Ten dotaz, jak založit skalku, je moc všeobecný. Pokusím se vám poradit, pokud zodpovíte tyto dotazy :

  1. nadmořská výška, klima
  2. délka oslunění
  3. co máte za kameny na skalku?
  4. je ten prostor uzavřen?
  5. kolik hodin týdně můžete v sezoně skalce věnovat?

Chcete-li něco stylového k modernímu domu, uvažte téma „exotické alpinum“. Jedno uvidíte na internetu např. přes Mozilla Firefox, pokud dáte do vyhledávání „www,exoticka­zahradapraha.cz“. [citace] @Anonymni píše: AHOJ MAMINKY, TAK JSEM SE O VÍKENDU HEZKY PROCHÁZELA PO POZEMKU, KTERÝ BYCH MĚLA LETOS ZKULTURNIT NA OKRASNOU ZAHRÁDKU :-) .. ZATÍM JE TO OPRAVDU POUZE BLÁTO KOLEM NOVOSTAVBY :-) VYMYSLELA JSEM SI NA VÝCHODNÍ STRANĚ DOMKU SKALKU, JEN NEMÁM ABSOLUTNĚ ŽÁDNÉ ZKUŠENOSTI, TAK VÁS PROSÍM O KAŽDOU RADU, JAK NA NI? VYČETLA JSEM V KNÍŽKÁCH VŠECHNY MOŽNÉ TEORIE, ALE PŘECI BYCH DALA VÍC NA OSOBNÍ ZKUŠENOST :-)

MOC DÍKY LENKA. [/citace]


Reagovat
evculinda 16.03.09

Ahoj Leni, určitě se zde někdo najde, kdo poradí. Já bohužel ne, ale ráda chodím na living.cz – zde okolo domečku najdeš všechno :wink:


Reagovat
Anonymni 16.03.09

Hodně inspirace, obrázků i konkrétních rad najdeš tady: http://www.week.cz/skalka/read.php?…

A taky je tam přátelské prostředí, kde se lidi neštěkají :). Na Living jsem chodila taky, ale kvůli jedincům, kteří se tam chodí hádat, mě to tam přestalo bavit :(.


Reagovat
zaneth 16.03.09

Jestli to nemáš daleko , tak v Praze se každý rok pořádá super výstava. Moje mamka skalku má a vždycky taky sežene něco nového a zajímavého.

Cituji z http://www.soldanella.cz/ Jarní výstava vzácných raně kvetoucích skalniček a cibulovin Klubu skalničkářů Praha se koná 29. března – 4. dubna 2009 v areálu na Karlově náměstí vedle Faustova domu. Otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Prodej rostlin, odborné poradenství.


Reagovat
Lacenka 16.03.09

no já se hlavně dočetla, že skalka se zakládá na podzim, ale jsem absolutní laik, tak kdoví co jsem kde četla. :lol:


Reagovat
Anonymni 17.03.09

http://velkakecka.pise.cz/…-skalku.html

ještě něco k tématu


Reagovat
verveve 17.03.09

Mrkni take sem: http://www.skalnicky.cz/skalky.php

Nebo se porad s nějakým zahradníkem – ono založit „opravdovou“ skalku neni nic jednoducheho.


Reagovat
Sheana 11.08.11

Sice jsem nezakládala úplně novou skalku, ale obnovovala starou zarostlou. Skalka je na vyvýšeném kopci navozené hlíny. Dovezli jsme novou hlínu a promíchali ji se starou. Pak jsem si našla pěkné kameny s dírkama atd. do těch zasadila netřesky. Následně jsme zajeli do zahradnictví a vybrali pár skalniček, které se nám líbily a zasadili jsme je do připravené půdy. Obnovu skalky jsme dělali na podzim.


Reagovat
Re: Sheana | george5167 09.10.12

Každoroční výstavy alpinek u Faustova domu jsou výtečné. Byli jsme v sedmdesátých létech absolutní světová špička. Nádherná tufová alpina u p. Janouše a dalších. Zdá se, že dnes na to není čas. Na obrázku je Wulfenia carianthica a vzadu krásný polštář na mém alpinu v |Praze.


Reagovat
PetraMalkova 22.10.13

Jak už tady bylo řečeno, nebude to nic lehkého, taky jsem si vymyslela za domkem různé stromky, keříčky, skalku…a nakonec to dopadlo to, že jsem si pozvala zahradní odborníky. Je ale fakt, že na výsledku to jde znát :) Byli to pracovníci od společnosti Baobab


Reagovat
Re: PetraMalkova | jarek1971 17.04.14

Opravdu jde poznat, že to dělali odborníci a ne „lajk“? Chtěl bych něco takového nechat udělat manželce na zahradě.


Reagovat
Re: jarek1971 | PetraMálková 25.04.14

[citace] @jarek1971 píše: Opravdu jde poznat, že to dělali odborníci a ne „lajk“? Chtěl bych něco takového nechat udělat manželce na zahradě. [/citace] Jasně, můžu zaslat fotky klidně :-) tady jsou také nějaké fotoreference http://www.baobab.cz/ a jsem si jistá, že by se to manželce moc líbilo :-)


Reagovat
Dr Jiří Josífko 10.12.13

Pokusím se určit zásady založení skalky : a/ zvýšení obvod z jednotných kamenů cca 30– 40 cm nad úrovní, Vytvoření alpina z kamenů, mají být jednotné, romantické, žádné rovné hrany, b/ drenážování / nezbytné! /, suť, antuka, písek, drobné kameny, drcené cihly, c/ vytvoření políček a štěrbin pro rostliny, d/ základní osázení pomalu rostoucími miniaturními alpinami, e/ vytvořit z vhodných rostlin koberce, f / dnes bych asi použil k rozdělení jednotlivých úseků různobbarevné netřesky, ale to je věc každého pěstitele. Přikládám obrázek z jednoho úseku svého alpina.

Prosím, doplňte mne!


Reagovat
Pěkné kvítko 18.11.14

Zdravím, co se inspirace pro skalku týče, mohu doporučit rozjíždějící se stránku na Facebooku? Máte-li chuť se zapojit, oceníme každou dobrou radu, pěknou fotku nebo upozornění na zajímavý nápad. A pokud mohu poprosit, když se Vám bude stránka líbit, nezapomeňte kliknout na „To se mi libí“. :-)
https://www.facebook.com/Pkvitko


Reagovat
Anonymni 23.06.20

Jak jste psala o tom polštáři, nemohu se s Vámi nepodělit o mou zkušenost s tímto eshopem https://www.emako.cz/…re-a-periny/ . Nedávno jsme si od nich kupovali polštáře a jsme tedy maximálně spokojení jak s cenou, tak s kvalitou…


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.