Diskuze

Skalky

Skalničky na jižní svah s přímým sluncem


PeeKay 23.06.11

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu ohledně osázení skalky. Potřeboval bych vědět, jaké skalničky použít k osázení jižního svahu, který je zcela vystaven slunci. Nevím pH půdy, ale použity jsou vápencové kameny, takže předpokládám, že postupem času bude pH jistě zásaditějšího charakteru. Poradil by mi někdo, jaké druhy rostlin použít z běžně dostupného sortimentu nabízeného v obchodech? Budu rád za každý nápad i radu, jelikož jsem sice zapálený, ale nezkušený zahrádkář. Děkuji Petr.


Reagovat
mína77 23.06.11

Ahoj, taky zakládám skalku situovanou na jih. Nejsem odborník přes skalničky, ale zkus se podívat na www.najmanova.cz, soused mi tyto stránky doporučil a já už teď čekám jen na balíček s rostlinkami. Nepíší to u všech, ale nějaké doporučení o umístění a velikost rostlinky tam je. Jen to chce mít trochu času si k tomu sednout.


Reagovat
60 24.06.11

Petře,já mám skalničky taky na jižní stranu a kupuji vždycky ty,které se mi prostě líbí,oni jsou hodně odolné,a myslím,že mají radši sluníčko,než tenhle déšť,tak se toho nemusíte bát :lol:


Reagovat
PeeKay 25.06.11

Já se nebojím, já jen, že tu skalku budu dělat někomu jinému, tak si zjištiju info, ať to pak vypadá k světu… :)


Reagovat
60 25.06.11

myslím,že hodně důležité jsou kameny,já tam mám i pařez :lol:


Reagovat
samkumar10090 14.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.