Diskuze

Ovocné stromy

Škůdce na mladé meruňce


ju.ra.458 19.05.15

Zdravím a chtěl bych požádat o radu: letos na jaře jsem zasadil meruňku, začala pěkně růst, má malé listy, ale na části větviček se objevil nějaký škůdce. Mám podezření, jestli to nejsou mšice, ale nemám s meruňkami moc zkušenosti, tak nevím. Nejvíc patrné je, že jsou na listech malé hnědočerné kuličky (nebo spíš jenom tečky), dají se sundat a rozmáčknout, vypadá to jako drobné výkaly. Taky některé listy vypadají, jako by na nich byl velmi jemný bílý prášek. Díval jsem se, jestli třeba na zespoda nebudou vidět mšice nebo něco takového, ale nevím, možná tam něco je, ale je to hodně drobné. Na některých listech jsou drobné díry a konce těch příslušných větviček jsou zčernalé. Tak se chci zeptat, jestli byste z tohoto popisu někdo nedokázali rozluštit, co za tím stojí a co s tím dělat. Snažil jsem se to nafotit, ale moc se mi to nepodařilo, tak posílám aspoň tu nejlepší fotku, ale je to asi spíš jen pro ilustraci (možná to zkusím zítra nafotit líp… Díky!


Reagovat
Re: ju.ra.458 | mildanek1 21.05.15

Nic tam nevidím, tak odhadem. Kup si postřik na,,živé,,,Sa­muraj,, nebo něco podobného a podle návodu stromek postříkej. Ty zčernalé konečky bych já odstříhl. Já jsem dnes pár větviček zčernalých na jedné meruňce taky odstříhl, i jednu, co zvadla teď. To je dopad po loňské monilioze.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.