Diskuze

Bylinky a koření

Škůdce na šalvěji a mátě


Janicta.K 08.05.17

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jestli by někdo neporadil, co to je za škůdce případně jak na ně :)…V loni mi šalvěj a rozmarýn napadla nějaká „muška“, rozmarýn padl, šalvěj přežila. Měla jsem byl i na nich bílý povlak, stříkala jsem česnekovým výluhem, nedá se říct, že by to mušky úplně zlikvidovalo, ale trošku to pomohlo. Nicméně letos je nepřítel opět na šalvěji. Listy jsou škaredé, tečkované s takovou pavučinkou (viz foto).

Druhý můj nepřítel je na mátě, tam žádné mušky nejsou, ale listy jsou škaredé, hlavně ty od země. Předpokládám, že se jedná o nějakou plíseň.

Prosím za každou radu, jak s nimi zatočit, už jsem z nich zoufalá.


Reagovat
Anonymni 27.06.23

I love to tease my pets using mint and they really enjoy it. [url=https://duck-life4.com/]duck life[/url]


Reagovat
floki12 07.07.23

Za hukotu rozbouřených vln a křiku severního větru jsou stále slyšet ozvěny vikingské éry. Tuto éru divokých válečníků a neohrožených mořeplavců charakterizuje nezničitelný a nesmazatelný symbol: vikingská sekera.

Vikingská sekera, ve staroseverštině „Øx“, byla nepostradatelným nástrojem každého Vikinga hodného toho jména. Byla stejně cenná pro stavební práce jako pro kruté bitvy a ztělesňovala sílu a všestrannost těchto chrabrých Skandinávců. Pevná dřevěná násada, často vyřezávaná z jasanu, hrdě nesla ocelovou hlavu sekery, zručně vykovanou a naostřenou s děsivou přesností.

Každá vikingská sekera vyprávěla svůj příběh. Tyto zbraně, často zdobené složitými vzory a mystickými runami, byly prestižními předměty, talismany prodchnutými mocí starověkých bohů, jako byl Thor, bůh hromu, a Odin, bůh moudrosti. Byly odrazem duše bojovníka, prodloužením jeho odvahy a vůle.

Legenda o Vikinzích a jejich sekerách žije ve skandinávských ságách. Tyto epické příběhy líčí zuřivé bitvy, odvážné nájezdy a smělý průzkum, v nichž vikingské sekery hrají hlavní roli. Berserkové, tito legendární válečníci, jsou často zobrazováni v bitevním transu, jak s divokou zuřivostí třímají své sekery, nemilosrdné jako bouře v severním Atlantiku.

Dědictví vikingské sekery sahá daleko za hranice bitev a rozbouřených moří. Symbolizuje dobrodružného ducha, odvahu a houževnatost, díky nimž se Vikingové rozšířili ze Skandinávie do Severní Ameriky, východní Evropy a dalších zemí. Je trvalou připomínkou trvalého vlivu těchto severských válečníků na běh dějin.

Vikingská sekera je dnes více než jen reliktem minulosti. Je to živý symbol skandinávské kultury, pocta síle a odhodlání Vikingů. Jejím prostřednictvím žije nezdolný duch Vikingů dál a inspiruje nové generace, aby se vydaly na cestu, objevovaly a dobývaly, stejně jako to dělali Vikingové před staletími.


Reagovat
Anonymni 07.08.23

Excellently said! Your writing is insightful and connections game shows that you are knowledgeable about the subject.


Reagovat
Anonymni 01.04.24

Dive into the world of Wordle and see if you have what it takes to guess the hidden word. Nyt wordle


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.