Diskuze

Bylinky a koření

Škůdce na šalvěji a mátě


Janicta.K 08.05.17

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jestli by někdo neporadil, co to je za škůdce případně jak na ně :)…V loni mi šalvěj a rozmarýn napadla nějaká „muška“, rozmarýn padl, šalvěj přežila. Měla jsem byl i na nich bílý povlak, stříkala jsem česnekovým výluhem, nedá se říct, že by to mušky úplně zlikvidovalo, ale trošku to pomohlo. Nicméně letos je nepřítel opět na šalvěji. Listy jsou škaredé, tečkované s takovou pavučinkou (viz foto).

Druhý můj nepřítel je na mátě, tam žádné mušky nejsou, ale listy jsou škaredé, hlavně ty od země. Předpokládám, že se jedná o nějakou plíseň.

Prosím za každou radu, jak s nimi zatočit, už jsem z nich zoufalá.


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.