Diskuze

Bylinky a koření

Skudci na bylinkach


ajak_kajak 13.06.13

Dobrý den, jsem začátečníkem v pěstování bylinek. Tento rok jsem si vypěstovala bylinky ze semínek a přesto jsem se skůdcům nevyhla. Pěstuji na okně bazalku zelenou i fialovou a tymián. Na všech bylinkách se objevily drobné černé tečky (a listy odumírají), na fialové bazalce i „pupínky“. Zahlédla jsem na zelené bazalce drobné malé červíky.

Budu ráda, když mi poradíte co s tím. Bylinky často používám k vaření a je mi to líto vyhodit a pěstovat znovu. Nebo jsem někde při pěstování udělala chybu? (krom dlouhé ignorace jakýchkoli příznaků :? )


Reagovat
Seal 20.06.13

Tak přesně tohle jsem měla na kytkách vloni. Tedy to černé, tečkované. Nikdo mi nedokázal říct, co to je :nevim: Ale protože se mi to během krátké doby přeneslo komplet na vše, co na balkoně rostlo, tipla bych to na nějaké plísňové nebo houbové onemocnění. Bylinky stříkat je samozřejě hloupost, být vámi, tak zatlačím slzu a hodím to do kontejneru :? Ty pupínky vypadají na něco jiného, ale berte mě s rezervou, jsem taky pouze laik-nadšenec ;) Určitě znáte někoho, kdo vám rád „ukopne“ ze své zahrádky nové bylinky ;) Hodně zdaru v dalším pěstování :)


Reagovat
bumble-bee 22.06.13

Podle obr. 3 mi připadá, že rostlinku napadly třásněnky. Černé tečky jsou jejich výměšky. http://www.poradte.cz/…linkach.html


Reagovat
Re: bumble-bee | LuciTau 23.06.13

Prosím co to mám na bylinkách? jsou to takové žlutí červíci a dělají za sebou cestičky bílé :,(


Reagovat
Re: LuciTau | Lanková 24.06.13

Luci, tak to jsem ještě neviděla…nejde to odstranit mechanickou cestou? Záleží na tom, kolik je těch prevítů na rostlině…já jsem se(mšice na bazalce)zbavila škůdců tak, že jsem navlékla igeliťáček spodem na květináč až ke stonkům (aby nevypadla zemina) a osprchovala jsem asi tři květináče. Pomohlo to, ale ono záleží, jestli to není v půdě…N. :cert: :cert: :cert:


Reagovat
Re: Lanková | LuciTau 24.06.13

[citace] @Lanková píše: Luci, tak to jsem ještě neviděla…nejde to odstranit mechanickou cestou? Záleží na tom, kolik je těch prevítů na rostlině…já jsem se(mšice na bazalce)zbavila škůdců tak, že jsem navlékla igeliťáček spodem na květináč až ke stonkům (aby nevypadla zemina) a osprchovala jsem asi tři květináče. Pomohlo to, ale ono záleží, jestli to není v půdě…N. :cert: :cert: :cert: [/citace] zkouším odtrhávám, tak uvidím :nevim: byliny ani nemůžu postříkat, a já se snima tááák pipám :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:


Reagovat
emilka12 24.06.13

Luci připadne mě to jak pukluce, takovy přilepeny šušínek. Ale nejde to přesne rozeznat.na puklise je dobré mydlo. trochu rozpustit ve vodě a štětečkem potírat. Mužeš nalít trochu i do hlíny. Dále používám tabák a výluh z kopřiv :mavam: i jako prevenci


Reagovat
Seal 25.06.13

Tohle je 100% vrtalka zahradní. Lístky s cestičkama normálně otrhejte a hotovo.


Reagovat
Anonymni 12.04.21

I my jsme měli nějaké ty škůdce na bylinách a jako nejlepší řešení nám prostě vyšlo to, že bychom to oškubali a bylo… Nicméně po tom, co jsme si z těch bylin chtěli udělat nějaké tinktury, tak to nebylo prostě ono… Tak jsme si je jednoduše pořídili z těchto stránek zde – https://www.milota.com/…-tinktury-75 a bylo po problému :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.