Diskuze

Nemoci rostlin

Skudci na vinne reve


bubli
07.06.10
Tak letos opet ma na reve skudce a nevim presne o jake jde. Ze spodu listu se vytvari jakesi pavucinky a pak mi to ohloda listy. Nejsem si jista jestli to souvisi s msicemi nebo jde o nejake jine breberky. Pridam foto.

bubli
07.06.10
Napada nekoho o co jde a jak se toho zbavit?

bubli
07.06.10
Takhle to pak dopadne s listama. Rostlinku to oslabi a hroznu je malo a jsou mensi.

Han-da
07.06.10
Nejspíš je to hálčivec révový : www.lovela.cz

Jura007
08.06.10
Může to být hálčivec, ale ty bílé fleky zespodu - přesně takhle útočí peronospóra. v první fázi bílá plíseň na spodní straně listu, v v druhé fázi obrysy těch skvrn shora zežzloutnou a potom zhnědnou. Pokud není napadení extra rozsáhlé, dozrají hrozny i u takového keře.
Horší je, když jsou takovou jenou pavučinkoi potažené hrozny hned po odkvětu. To je padlí révové (Oidium viticensis), které může hrozny napadnout kdykoliv až do fáze měknutí hroznů. U takového keře se pro letošek rozluč s úrodou.

bubli
10.06.10
Hmm tak nevim. Tam kde jsou pavucinky na liste jsou male vybouleniny z druhe strany. Skvrny to ale nema, na hroznech loni nebylo vubec nic, drzi se to jen na listech.

Jura007
10.06.10
Bubli, tak to už jsem doma - to je stopro peronospóra. Z těch špatných možností je to ta nejlepší. Letos bude "plesnivý" rok, tak to vaše víno ještě vyvázlo dobře. Takže radím: pokud možno okamžitě Kuprikol - 0,6% roztok (60 g na 10 l vody). Aplikovat zespodu na listy, na horní stranu nasedá tak nějak sám... Kromě spodní strany listů postříkat taky zelené konečky letorostů, další listy už budou po rozvinutí chráněné. Postřik opakovat každé tři týdny, skončit zhruba mezi pátým a desátým srpnem, pak už snad nebude potřeba. V této době už byste mohli Kuprikolem kontaminovat měknoucí hrozny.
Po postřiku su dobře umyjte ruce a obličej.

bubli
13.06.10
Juro, diky, myslim, ze Kuprikol nekde doma mam, tak to zkusim a dam vedet jak jsem dopadla.

Pro přidání příspěvku se přihlašte.