Diskuze

Nemoci rostlin

Skudci na vinne reve


bubli 07.06.10

Tak letos opet ma na reve skudce a nevim presne o jake jde. Ze spodu listu se vytvari jakesi pavucinky a pak mi to ohloda listy. Nejsem si jista jestli to souvisi s msicemi nebo jde o nejake jine breberky. Pridam foto.


Reagovat
bubli 07.06.10

Napada nekoho o co jde a jak se toho zbavit?


Reagovat
bubli 07.06.10

Takhle to pak dopadne s listama. Rostlinku to oslabi a hroznu je malo a jsou mensi.


Reagovat
Han-da 07.06.10

Nejspíš je to hálčivec révový :http://www.lovela.cz/…136/sulka_45


Reagovat
Jura007 08.06.10

Může to být hálčivec, ale ty bílé fleky zespodu – přesně takhle útočí peronospóra. v první fázi bílá plíseň na spodní straně listu, v v druhé fázi obrysy těch skvrn shora zežzloutnou a potom zhnědnou. Pokud není napadení extra rozsáhlé, dozrají hrozny i u takového keře. Horší je, když jsou takovou jenou pavučinkoi potažené hrozny hned po odkvětu. To je padlí révové (Oidium viticensis), které může hrozny napadnout kdykoliv až do fáze měknutí hroznů. U takového keře se pro letošek rozluč s úrodou.


Reagovat
bubli 10.06.10

Hmm tak nevim. Tam kde jsou pavucinky na liste jsou male vybouleniny z druhe strany. Skvrny to ale nema, na hroznech loni nebylo vubec nic, drzi se to jen na listech.


Reagovat
Jura007 10.06.10

Bubli, tak to už jsem doma – to je stopro peronospóra. Z těch špatných možností je to ta nejlepší. Letos bude „plesnivý“ rok, tak to vaše víno ještě vyvázlo dobře. Takže radím: pokud možno okamžitě Kuprikol – 0,6% roztok (60 g na 10 l vody). Aplikovat zespodu na listy, na horní stranu nasedá tak nějak sám… Kromě spodní strany listů postříkat taky zelené konečky letorostů, další listy už budou po rozvinutí chráněné. Postřik opakovat každé tři týdny, skončit zhruba mezi pátým a desátým srpnem, pak už snad nebude potřeba. V této době už byste mohli Kuprikolem kontaminovat měknoucí hrozny. Po postřiku su dobře umyjte ruce a obličej.


Reagovat
bubli 13.06.10

Juro, diky, myslim, ze Kuprikol nekde doma mam, tak to zkusim a dam vedet jak jsem dopadla.


Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500