Diskuze

Jehličnany a konifery

Smrk na zahradě opadává od špičky - prosím, poraďte!


Bulava 17.04.16

Dnes jsme zjistili, že našemu smrku smrku (15 m) opadal vrchol. Kmen má na ovětvené části, tedy od 1/3 výšky nahoru z jedné části oloupanou kůru, čehož jsme si, tenkrát ještě v nepatrné míře, všimli už v létě. Prosím o radu, co to mohlo způsobit a jestli a případně jak lze strom sanovat. Předem děkuji za rady.


Reagovat
poncirus 24.04.16

Nedávno v telce říkal lesník, že je to známka kůrovce. Zkuste zkontrolovat zda nejsou v kůře dirky, nebo odloupněte kousek kůry. Pokud jsou pod kůrou vykousané chodbičky máte jasno.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.