Diskuze

Jehličnany a konifery

Smrk stříbrný - vytékající míza + schnoucí větve


Vladik19 10.06.12

Dobrý den,

rád bych Vás požádal o radu.

Na zahradě mám smrk stříbrný…stáří mezi 25–30 lety…může mít tak 8–12m na výšku? Přesně to neodhadnu…může to být více i méně…

Před cca 3 měsíci začaly větve na jeho jedné straně schnout úplně do hněda na troud jak se říká…zatím se jedná cca o 2 větve…na jeho vrcholu jsou krásné, nové výrustky…ale po celém jeho kmeni je strašná spousta mízy, která z něj vytéká asi na více místech…té mízy je fakt hodně…chtěl jsem se zeptat jestli jde o běžnou věc či již strom začal umírat?

Kmen jakoby i začal bělat…je potažen takovými bílými místy…

Na zahradě stojí osamocen…má kolem sebe z každé strany cca tak minimálně 10 metrů volného prostoru…

To schnutí větví zatím není nijak masivní avšak před časem tam ještě nebylo žádné.

Děkuji Vám za jakékoliv poznatky…mohu případně i zaslat detailní foto na mail…


Reagovat
Re: Vladik19 | Pavel Čížek 29.12.12

Krásný povánoční čas a před Silvestrovským oslavem roku. Tak mám pro vás dvě zprávy ohledně Smrku pichlavém a to jsou, jedna Dobrá a druha špatná. Začněmeš tou horší zprávou? ne! radší tou dobrou zprávou! jak jsem prozkoumal fotografie vašeho Smrku a poradil jsem se s dnešní kvalitně vybavenou literaturou -(i když na první pohled jsem to ani moc nemusel)-no…ale radši jenom přece jsem do nich nahlédl, tak určite(pokuď něco nepřekvapí!) tak je na 90% Zdravý!! A V Dobrém stavu!!! celková vzhledová fotka smrku tomu zatim svědší! ale těch zhruba 10% je jen holých a opadlých větvý které jsou a ještě dnes na svém mistě! a výrazně vytekající míza! A ta Špatná zpráva je!! – Někdo kdosi (nechci ukazovat prstem) se do toho smrku Vrtal!! (že ano pane doktore!?)-(hláška film-vesničko má středisková) to je ten následek té vytekjící mízy podle foto vhzledu tomu zatím nasvědšuje, někdo nechtěl aby ten smrk rostl vysoko a tak se učiní jemu toť Amputace-Poprava!! a ode dne začal krvácet!! a tak bojuje oživot a snaží se regenerovat-coš umí dost dobře. A ta větev která opadla toť jest ta holá vyčnívající, by měl být výsledek zlomení, možného případném lezení nebo nějaké zátěži, protože všechny větve jsou vzhledově v pořádku. No a co bych doporučoval? -Zatím rozhodně NEKÁCET!!! odříznul bych ty suché vyčnívajíci větve soustavně s kmenem stromu(aby tam nevyčnívaly špalky)-no a udělat si někdy čas a vyšmikat-odstranit aspoň zhruba všechny suché větévky z celého smrku, a podívat se na tu vrcholovou ránu a pokavaď tam bude vyčnívat špalek tak ho seříznout-zarovnat z vrcholovýma větvema aby se to postupem času zarostlo-zatáhlo kúrou-kmenem, no a jinak ho nechat žít! měl se za nějaký ty roky dostat do pořádku. pokavaď ho za tu dobu nechytne nějáká výraznější nemoc-Je v Pořádku!! a nechte mu volný růst!! já i on to nesnášíme! jinak přeju pěkné svátky. s pozdravem Pavel.


Reagovat
Pavel Čížek 23.12.12

Pěkný před vánoční čas vám přeji, můžete mi poslat nějaké fotografie ohledně toho smrku, jen jestli už vám za tu dobu někdo poradil nebo neporadil, mohl bych se v případě i já podilet ohledně toho zdravotního projevu na tom smrku děkuji. – pavel_cizek@centrum.cz


Reagovat
Re: Pavel Čížek | Vladik19 23.12.12

Krásný večer a hezký předvánoční čas Vám přeji pane Čížku.

V reakci po skoro půl roce jsem již ani nedoufal. Takže děkuji již jen za to. V létě jsem to konzultoval přímo s Mendelovou univerzitou v Brně. Bylo mi doporučeno strom pokácet. Nicméně jsem se k tomu nedostal. Foto již nemám, ale není problém to nafotit znovu. V průběhu příštího týdne bych si Vám tedy dovolil fotky na Váš e-mail poslat. Jinak stav stromu se i nadále vizuálně horší…přibývá zhnědlých jehliček, které časem opadají a vznikne volné místo, které se nadále rozšiřuje a vznikají celé mapy vypadaného jehličí a suchých větví. Určitě Vám fotografie pošlu. Ještě jednou děkuji a přeji Vám nádherné vánoční svátky. Mějte se krásně. S přátelským pozdravem Vláďa.


Reagovat
Pavel Čížek 29.12.12

Dodatek- tim myslím že nesnáším Amputace-Popravy Stromů a trvalé zmrzačující trýzněné řezání korun u stromů na mohyly, v místech zbytečných.


Reagovat
kalous 10.07.13

Mám podobný problém na smrku pichlavém-stříbrném, navíc v místech vytékající mízy jsou otvory o průměru asi 3 až 5mm, ze kterých vypadávají jemné piliny. Začalo to v přízemní části a během asi půl roku je zachvácen už do výšky asi 3m. smrky stojí vedle sebe dva ve vzdálenosti asi 5m a jsou zachváceny oba dva.


Reagovat
Re: kalous | Pavel Čížek 14.07.13

Dobrý den v případě večer, tak mi taky pošlete nějaké fotografie ať jse naněj mrknu jak detaily stromů, tak i celý pohled na stromy, ale podle těch pilin bych typoval nějakeho červotoče-kůrovce-prostě nějakého škůdce?!


Reagovat
Re: Pavel Čížek | Jarodík 19.03.16

Dobrý den. tak čtu problémy se stromy. Mám také jeden takový. Na chatě mám již velký strom orejská jedle. Doufám, že je to dobře. Má krásné modré šišky. Lepé řečeno měl. Loňského roku během léta postupně začalo opadávat jehličí až celý strom uschnul. Ale když se odloupne kůra na kmeni, je zde smola a jakoby byl ještě živý. Má dost smoly


Reagovat
Hamanka 02.06.15

Dobrý den, začaly usychat větve na všech okrasných smrcích na naší zahradě a všímám si, že stejný problém mají i smrky sousedů a okolí. Více sucých větví je na severní straně a jakoby masivně opadává jehličí od středu. Začala jsem to pozorovat teď na jaře jak začali vyrůstat nové větvičky. Je to celkově suchou zimou, nebo se jedná o nějakou chorobu?
Děkuji za radu, jsme z Prahy 5


Reagovat
Re: Hamanka | Pavel Čížek 04.06.15

Dobrý den, kdybych to aspoň viděl, pak bych v případě poradil lépe, máte nějaké fotky? Jak jsou staré?- Typuju – bůď nějaká houbová nákaza nebo škudce,–kůrovec a je možný vliv počasí případně sucho, ale jestli raší větévky i když jsou opadané ještě teď, tak by se měly z toho dostat sámy aspoň někteří.


Reagovat
Re: Pavel Čížek | Jarodík 19.03.16

Dobrý den. Měl bych k Vám dotaz. Mám na chatě Korejskou jedli. (má modré šišky). V loňském roce začala žloutnout a pak všechno jehličí uschlo. Když jsem kousek kůry na kmeni odrýpl v letošní roce začátkem března, zdá se že kmen je živý a má dost smoly. Chci se zeptat, zda je ještě nějaká naděje, že by se jedla mohla znovu nasadit jehličí. Nemám ji nějak ořezat? Děkuji za odpověď.


Reagovat
jitka Puklicka 11.06.15

Dobry den, priblizne 4 roky sousede s povolenim i bez nej zkracuji asi 30 lety smrk i jeho vetve, protoze jim stini na jejich nove vybudovany bazen.Vzdy to zvladl a koruna se opet uzavrela. Letos jsem to zakazala a vysledek? ASi pred mesicem jsme po zime zajeli na chatu a na polovine smrku jsou suche, rezave vetve ale chlapec se snazi a na nekolika mistech vyrazi zelene vyhonky.Smrk stojici v tesne blizkosti stiniciho je naprosto v poradku, i ostatni jehlicnany na zahrade. Strom stoji ve 4 metrove blizkosti od studny, rozbor vody ale neni tak podrobny aby ukazal na pripadne chemikalie. CO S TIM? Dekuji mnohokrat za radu, foto pripadne poslu. Dekuji


Reagovat
Pavel Čížek 12.06.15

Dobrý den, jak už jsem i jiným lidem zmiňoval před váma lepší je zaslat mi pár fotek i detaijlu z několika pohledů dotyčného stromu, ale podle popisu pokavaď se nemilím tak ty větve mužou být nějakým způsobem nalomeny proto asi tím rezavý ale radši mi zašlete nějaké fotky ať se v tom v případě ujištěně upřesním. A co stím? Jinak doporučuji i v tuto dobu všechny výraznější suché větve odstranit(idealně kopletně všechny) a nechal bych ho v případě dále regenerovat.


Reagovat
Anonymni 08.07.22

Why can't many people read this article? I hope more people will read this good article and gain positive energy안전토토사이트


Reagovat
Anonymni 17.11.22

like that I mere okay http://om987.com 카지노사이트 him of He was Tell http://om987.com 바카라사이트 time her https://www.google.tn/url?… https://www.google.sn/url?… https://www.google.sk/url?… https://www.google.si/url?… https://www.google.sh/url?… https://www.google.se/url?… https://www.google.rw/url?… https://www.google.ru/url?… https://www.google.rs/url?… https://www.google.ro/url?… https://www.google.pt/url?… https://www.google.ps/url?… https://www.google.pl/url?… https://www.google.no/url?… https://www.google.nl/url?… https://www.google.mw/url?… https://www.google.mv/url?… https://www.google.mu/url?… https://www.google.ms/url?… https://www.google.mn/url?… https://www.google.mk/url?… https://www.google.mg/url?… https://www.google.me/url?… https://www.google.md/url?… https://www.google.lv/url?… https://www.google.lu/url?… https://www.google.lt/url?… https://www.google.lk/url?… https://www.google.li/url?… https://www.google.la/url?… https://www.google.kz/url?… https://www.google.kg/url?… https://www.google.jo/url?… https://www.google.je/url?… https://www.google.it/url?… https://www.google.is/url?… https://www.google.iq/url?… https://www.google.ie/url?… https://www.google.hu/url?… https://www.google.ht/url?… https://www.google.hr/url?… https://www.google.hn/url?… https://www.google.gr/url?… https://www.google.gp/url?… https://www.google.gm/url?… https://www.google.gl/url?… https://www.google.gg/url?… https://www.google.ge/url?… https://www.google.fr/url?… https://www.google.fm/url?… https://www.google.fi/url?… https://www.google.es/url?… https://www.google.ee/url?… https://www.google.dz/url?… https://www.google.dk/url?… https://www.google.dj/url?… https://www.google.de/url?… https://www.google.cz/url?… https://www.google.co.za/url?… https://www.google.co.ve/url?… https://www.google.co.uk/url?… https://www.google.co.ug/url?… https://www.google.co.tz/url?… https://www.google.co.th/url?… https://www.google.co.nz/url?… https://www.google.co.ma/url?… https://www.google.co.ls/url?… https://www.google.co.kr/url?… https://www.google.co.ke/url?… https://www.google.co.jp/url?… https://www.google.co.in/url?… https://www.google.co.il/url?… https://www.google.co.id/url?… https://www.google.co.cr/url?… https://www.google.co.bw/url?… https://www.google.cm/url?… https://www.google.cl/url?… https://www.google.ci/url?… https://www.google.ch/url?… https://www.google.cd/url?… https://www.google.cat/url?… https://www.google.ca/url?… https://www.google.by/url?… https://www.google.bs/url?… https://www.google.bi/url?… https://www.google.bg/url?… https://www.google.bf/url?… https://www.google.be/url?… https://www.google.ba/url?… https://www.google.az/url?… https://www.google.at/url?… https://www.google.as/url?… https://www.google.am/url?… https://www.google.al/url?… https://www.google.ae/url?… https://www.google.ad/url?… https://contacts.google.com/url?…


Reagovat
Anonymni 04.01.23

It's really great. Thank you for providing a quality article. There is something you might be interested in. Do you know baccarat online ? If you have more questions, please come to my site and check it out!


Reagovat
Anonymni 14.01.23

Hello ! I am the one who writes posts on these topics slotsite I would like to write an article based on your article. When can I ask for a review?


Reagovat
Anonymni 19.01.23

It's really great. Thank you for providing a quality article. There is something you might be interested in. Do you know majorsite ? If you have more questions, please come to my site and check it out!


Reagovat
Anonymni 28.01.23

Of course, your article is good enough, baccarat online but I thought it would be much better to see professional photos and videos together. There are articles and photos on these topics on my homepage, so please visit and share your opinions.


Reagovat
Anonymni 31.01.23

First of all, thank you for your post. bitcoincasino Your posts are neatly organized with the information I want, so there are plenty of resources to reference. I bookmark this site and will find your posts frequently in the future. Thanks again ^^


Reagovat
Anonymni 01.02.23

Your home is your ecosystem and its our job to keep it clean! visit our website


Reagovat
Anonymni 11.02.23

I am very impressed with your writing 바카라사이트 I couldn't think of this, but it's amazing! I wrote several posts similar to this one, but please come and see!


Reagovat
Anonymni 13.02.23

I am very impressed with your writing casino online I couldn't think of this, but it's amazing! I wrote several posts similar to this one, but please come and see!


Reagovat
Anonymni 10.03.23

I have been looking for articles on these topics for a long time. safetoto I don't know how grateful you are for posting on this topic. Thank you for the numerous articles on this site, I will subscribe to those links in my bookmarks and visit them often. Have a nice day


Reagovat
Anonymni 11.03.23

What a post I've been looking for! I'm very happy to finally read this post. 카지노사이트 Thank you very much. Can I refer to your post on my website? Your post touched me a lot and helped me a lot. If you have any questions, please visit my site and read what kind of posts I am posting. I am sure it will be interesting.


Reagovat
Anonymni 16.03.23

I don't know what's going to happen to a person and I don't know if it's my luck or my misfortune, but as I was walking through this note, I read your article and I found out when I looked back that it was my 메이저놀이터luck.


Reagovat
Anonymni 20.03.23

Why couldn't I have the same or similar opinions as you? T^T I hope you also visit my blog and give us a good opinion. totosite


Reagovat
Anonymni 21.03.23

Your explanation is organized very easy to understand!!! I understood at once. Could you please post about casino online ?? Please!!


Reagovat
Anonymni 05.04.23

It's really great. Thank you for providing a quality article. There is something you might be interested in. Do you know baccaratcommunity ? If you have more questions, please come to my site and check it out!


Reagovat
Anonymni 25.04.23

Why are you still writing on the internet? https://totoghost.com/ Why don't you write a book when you're really good at writing like this crazy person? It's a waste of your talent to just be in this space.


Reagovat
Anonymni 28.04.23

I saw your article well. You seem to enjoy safetoto for some reason. We can help you enjoy more fun. Welcome anytime :-)


Reagovat
Anonymni 30.05.23

One day I went to you and saw my comments, please tell me why you can write so well, you solved my confusion, let me open, you are really good, I like your posts, if you see the comments, I hope you reply to me will be very happy메이저놀이터


Reagovat
superedan 16.06.23

This article is very nice and helpful. I find the information printed in the article will help readers. I enjoyed it so much, thanks for sharing this. You can also play new games in stumble guys


Reagovat
Anonymni 28.07.23

You have a wonderful pen and a brilliant writing style. After reading your article, I feel very peaceful. I want more people to see your post. Can I send your post and forward it to my blog, thank you very much. 먹튀신고


Reagovat
Anonymni 04.08.23

I felt throughout reading that you put a lot of time and effort into your writing. I'm glad to know your hard work. Please write more articles like this in the future.https://totoward.com/


Reagovat
Anonymni 04.08.23

Thank you for running such an informative blog. I am very curious where you get this information from. It's nice to find information from you. Always be happy.먹튀검증


Reagovat
Anonymni 04.08.23

I must be one of the people who visit your blog. However, I am buying your blog more highly than anyone else. I will be visiting your blog constantly to check new posts.토토사이트 순위


Reagovat
Anonymni 09.08.23

This blog is the most literary and cultural I have ever seen, and I really like it. Don't stop, that way I won't be able to read it. You are really amazing, and I admire you very much. In my opinion, your blog is so well written that it is really attractive먹튀신고


Reagovat
Anonymni 09.08.23

This was a very well-researched article with plenty of statistics and data to support its claims. It was great to see such a thorough analysis of the topic [url=https://i­ogamesio.org/bas­ketbrosio]bas­ketbros[/url].


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.