Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Sněženky a krokusy v trávníku


verveve 17.03.09
V několika zahradách jsme viděla, ze jim na naře v trávníku kvetou sněženky a krokusy a moc se mi to libilo - takže bych to take chtěla zkusit, ale nemám s tím zkušenost - doma jsme vždy krokusy a sněženky pěstovali jen na záhonech.
A tak bych se ráda zeptala jestli když je va:,-(ím do trávníku snesou v sezoně sekaní co 10-14 dní. A také bych se ráda zeptala kdy je nejlépe vy:,-(it. Říkala jsme si, že bych je teď nechala vykvést na záhonu, v červnu bych je vyndala a v září vy:,-(ila do trávníků.
Díky za rady
Reagovat
Anonymni 17.03.09
Sněženky a krokusy mám v trávníku vysázené taky.
Vzala jsem si cibulky, úzkou tyčku a kladívko a vždycky jsem v tom trávníku pomocí té tyčky vyhloubila malou díru, do té dala jednu-dvě cibulky, zasypala zeminou. Šlo to rychle a hlavně jsem tímto způsobem v trávníku nenadělala hliněné fleky jako kdybych tu díru dělala třeba malou lopatkou. Seče se většinou v době, kdy sněženky a krokusy odkvetou, takže se nic neděje. Nové listy už jim většinou moc nenarostou, takže po zbytek sezonu můžeš sekat, jak je libo. už je nevyndavám a za tři roky se krásně namnožily.
Reagovat
Anonymni 17.03.09
Ještě k tvému dotazu: září-říjen je ideální termín na vysazování cibulovin.
Reagovat
Jura007 04.01.10
Je potřeba počítat s tím, že hlavně sněženky a modřence se množí narůstáním sekundárních cibulek. takže když je dobře pohnojíš, tak v jednom "hnízdě máš jeden rok dvě cibulky a v druhém už dvacet. Tyhle přírodní cibuloviny jsou docela jako plevel, čas od času je potřeba část cibulek zlikvidovat (vyrýt a usušit/spálit). O krokusech to samozřejmě platí mnohem míň.
Reagovat