Diskuze

Kaktusy a sukulenty

Šrucha velkokvětá


glamam 27.05.11

Dnes jsem koupila krásnou šruchu! Vynikající na skalku, nebo do truhlíku na slunný balkon či terasu. Doporučuji :-D http://abecedazahrady.dama.cz/default.aspx?…


Reagovat
Seal 27.05.11

Znám a doma už léta sadíme :palec: Je nádherná, kvete jak vzteklá celé léto a semínek je z nich tolik, že by se dala následujícím rokem osadit louka :-) Miluje sluníčko, v polostínu kvete o něco méně.


Reagovat
60 27.05.11

máte prosím obrázek?díky já ji neznám


Reagovat
glama 28.05.11

Odkaz na obrázek je v mém komentáři :-) Tak dávám znovu http://abecedazahrady.dama.cz/default.aspx?… a ještě obrázky na googlu http://www.google.cz/search?…


Reagovat
60 28.05.11

díky moc,je krásná,taky mám skalku,tak ji tam dám,jsem na ni zvědavá :-)


Reagovat
Velvet 18.03.12

Šruchu mám každý rok na skalce. Pěstuji jí ze semínek.


Reagovat
eliskaanezka 21.03.12

Ahoj, dnes jsem si koupila semínka šruchy a narazila na tuto diskusy,když jsem hledala info o ní. Můžu normálně zasadit do květináče a pak přepichovat do větších květináčků???A pak i dát i do truhlíků???A říkáte sluníčko…no to by se mi hodilo!!U nás to pere sluníčko už od rána :(


Reagovat
Re: eliskaanezka | Velvet 24.03.12

Dobrý den, já ji každý rok zaseju do truhlíku doma a potom ji přesazuji na skalku. Minulý týden jsem si ji zasela.Je to opravdu hezká letnička. :kytka:


Reagovat
eliskaanezka 25.03.12

děkuji,jsem ráda,že jsem si koupila semínka a už se těším až mi pokvěte ve skalce i v truhlíkách :kytka: už aby to bylo!!!


Reagovat
george5167 10.10.12

Jako doplněk alpina nebo jako koberec je moc dobrá květinka šrůcha /Portulaca /. Je to jednoletá rostlina, tak ji musíme získávat ze semen. Kupovat kvetoucí rostlinky je sice pohodlné, ale šrůcha je fotogenická až tehdy, když vám kvete 10–50 rostlin v jedné kupě. Pak je nákup rostlinek dost drahá záležitost. Má to jednu výjimku : pokud se objeví v obchodě plnokvětá rostlina, kupte. pokud není moc drahá! Raději kupujme semena. Co k tomu : spousta semen je prošlých a nevzejde. Snažte se při nákupu zjistit, jestli obal nese datum sklizně nebo alespoň ze kdy semena jsou. To je jedna rada. Druhá je významnější : až vám letošní rostlinky zmrznou, neračte se okolo nich moc rýpat. Zjistíte možná ke své radosti v příštím roce, že jsou zde samovýsevy. Chránil bych asi tak 80cm od kvetoucích rostlin.

Pokud máte o tuto krásku zájem, otevřte si na Google stránku „šrůcha“ a odklepněte „obrázky“ na horní lince. Zdravím George 5167


Reagovat
Seal 11.10.12

Jojo, samovýsevy, chvála bohu za ně! Letos jsem svojí blbostí přišla o plný květináček asi 2 týdny vzešlých rostlinek ze semínek a jak jsem byla šťastná, když mi mamka „vydlubala“ mladé rostlinky ze spár v dlažbě u garáže, nad kterou každoročně šruchy má :mrgreen: Nakonec jsem osadila 3 truhlíky a ještě rozdávala :)


Reagovat
Re: Seal | zip75 16.03.15

Do jaké zeminy ji vysevate ja jsem ji vysadila ze seminek do hlíny pro muskaty krasne vzesly ale pak jakoby začaly schnout jak se starat po vzejiti, rostlinky jsou strasne slabounke a po prepichani uhynou, jak udržovat zeminu porad vlhkou i po vzejiti?


Reagovat
Anonymni 18.07.23

This is a very useful post for all web users online. https://techvilla.top/xlive-dll/


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.