Diskuze

Zemina, substráty, půda

Substrát pro bromélie


Vesna006 04.12.12

Prosím poradí mi tu někdo, kde sehnat substrát pro bromélie – usychají mi dvě a vyrašily nové výhony, tak si je chci přesadit než bude pozdě. Prý se to dá sehnat v hobymarketech, prošla jsem dva a nic. A nebo mi prosím poraďte jakou zeminu jim přichystat. Děkuji


Reagovat
papi9719 05.12.12

Nevím jestli je třeba nový substrán, protože po odkvětu bromelie přirozeně usychá, ale dříve vytvoří ještě odnože. Možná skuste sem hodit nějakou fotku. Substrát by měl být propustný, nejlépe rašelinový doplněný o perlit nebo písek. Možná se skuste podívat na- http://www.bromelia.cz/…romelii.html


Reagovat
Vesna006 05.12.12

Fotku vlastní nemám :( jedna byla oranžovo červená, jako je tato – 5odnoží… a druhá fialová růžice-2odnože. Ten odkaz se nevěnuje těm „mým“ :think: asi bude nejlepší si zajít do zahranictví. Ikdyž s prckem se tam asi jen tak nedostanu.


Reagovat
papi9719 10.12.12

Ta první není bromélie ale tilandsie a ta druhá je guzmanie. Skúste se podívať na net jestli něco nenajdete. Ta guzmanie utvoří odnože a potom odemře.


Reagovat
neprihlasena_Vesna006 17.12.12

Sehnala jsem :) je to substrát pro orchidee a bromelie- Hlavne ze mi v nejmenovanem hobymarketu rekli, ze nic takoveho neexistuje :)


Reagovat
MCITP 15.05.13

This information was surely an incredibly great examine. My partner and i has been impressed by the contents of this article.


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.