Diskuze

Balkonové rostliny

Surfinie - bílé flíčky na květech


luckavm 12.07.11
Ahoj všichni,
mám takový zvláštní problém se svými surfiniemi. Čas od času se na jejich květech objevují bílé tečky, které jsou nejprve málo patrné, ale postupně se zvětšují a zaplní celé květy. Všechny květy vykvetlé v tuto dobu jsou poseté těmi flíčky až do odkvětu, ale nové květy vykvetlé další den už jsou zase normální. Vypadá to hrozně. Vůbec nevím, co to je. Surfinie pěstuji skoro každý rok a ještě jsem to na nich neměla.
Nemáte někdo podobné trable s těmito kytičkami?

Díky za odpověď. Lucka
Reagovat
kyti5 13.07.11
myslím, že by na příčině mohla být sviluška
Reagovat
luckavm 13.07.11
Na květech, ani na listech není patrný žádný škůdce.
Pouze květy jsou poseté bílými flíčky - přijde mi to, jako kdyby byly pokropené kyselinou a vyžralo jim to barvu. Ty další květy jsou ale už zase krásný. Tak fakt nevím.
Ale každopádně díky za odpověď.
Reagovat
cajik 14.07.11
Asi mám stejný problémek s fuchsiema. Mám je na okně na východní straně a babička mi tvrdí, že je to od sluníčka. Žádnou breberku ani nemoc jsem na nich nenašla, tak jí věřím...
Reagovat
Monika.sin 10.07.14
Dobrý den,
nevím si rady, ale poprvé letos jsem se setkala, že na listech surfinie je bílý
poprašek čehosi...ale žádný škůdce to není tak nevím co to je. Pak mám veliký převis již a ze spodu když trs rozhrnu mám žluté lístky. Neporadil by mi někdo co s tím? Hnojím Kristalon start.1x týdně. A skoro denně když je teplo zalévám, pěstuji v samo-zavlažovacím truhlíku. Ráda bych aby mi Surfinky vydržely co nejdéle, budu ráda za každou radu a tip jak na to Dokonce před deštěm je raději schovávám, jinak jsou pak takové umlácené...Nyní když hodně prší tak jsem je dala do chodby raději.
Reagovat