Diskuze

Jehličnany a konifery

Thuje

Lucyus12 21.04.11

Chtěla bych se jen zeptat… Chystáme se zasadit thuje na dvoreček. Přesně ještě nevím jakou odrůdu, potřebovali bychom něco co vyroste extremně rychle – ale… Chceme je nasázet ke zdi. Jak daleko musí od zdi být, aby dobře rostly? Problém je v tom, že pokud zaberou moc místa, dvoreček se nám zúží a to se mi moc nelíbí (už takhle tam moc místa není :roll: ). Prosím o radu a zkušenosti – děkuji!

Reagovat
buliznik 21.04.11

a nebylo by lepší-ohledně místa zasadit něco popínavého,je tolik krásných druhů-některé jsou zelené i přes zímu. :palec:

Reagovat
kyti5 21.04.11

Nechtěla jsem být první, ale plně se ztotožňuji s příspěvkem nade mnou. Thuje potřebují přeci jen místo, aby mohly zdárně růst a navíc ty jejich hluboké kořeny na malém dvorečku, nevím nevím :think: asi byste tam za chvíli byli utiskovaní. Také bych zasadila pnoucí rostlinu . :wink:

zkuste se podívat sem http://zazracny-plot.cz/?…

Reagovat
Lucyus12 28.04.11

Děkuji za rady! Také bych ráda něco menšího, ale manžel chce něco rychle rostoucího a 3 metry za 2 roky se mu bude zdát asi málo :roll: Zkusím mu to ještě rozmluvit. Nevíte o něčem pnoucím co na zimu zůstává zelené?

Reagovat
kyti5 28.04.11

to by byl snad jedině břečťan, ale ten neroste tak rychle :think:

Reagovat
buliznik 28.04.11

Souhlasím,zelený je jen břečtan-alespon co znám. :palec:

Reagovat
Margesimp 25.10.14

Vypěstovala jsem si několik thují ze semínek, nyní je mám druhým rokem, zatím v květináčích, Mohu je nechat přez zimu venku? Loni jsem je měla na okně v místnosti. Jsou velké asi 10 cm.

Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.