Diskuze

Jehličnany a konifery

Thuje

Lucyus12 21.04.11

Chtěla bych se jen zeptat… Chystáme se zasadit thuje na dvoreček. Přesně ještě nevím jakou odrůdu, potřebovali bychom něco co vyroste extremně rychle – ale… Chceme je nasázet ke zdi. Jak daleko musí od zdi být, aby dobře rostly? Problém je v tom, že pokud zaberou moc místa, dvoreček se nám zúží a to se mi moc nelíbí (už takhle tam moc místa není :roll: ). Prosím o radu a zkušenosti – děkuji!

Reagovat
buliznik 21.04.11

a nebylo by lepší-ohledně místa zasadit něco popínavého,je tolik krásných druhů-některé jsou zelené i přes zímu. :palec:

Reagovat
kyti5 21.04.11

Nechtěla jsem být první, ale plně se ztotožňuji s příspěvkem nade mnou. Thuje potřebují přeci jen místo, aby mohly zdárně růst a navíc ty jejich hluboké kořeny na malém dvorečku, nevím nevím :think: asi byste tam za chvíli byli utiskovaní. Také bych zasadila pnoucí rostlinu . :wink:

zkuste se podívat sem http://zazracny-plot.cz/?…

Reagovat
Lucyus12 28.04.11

Děkuji za rady! Také bych ráda něco menšího, ale manžel chce něco rychle rostoucího a 3 metry za 2 roky se mu bude zdát asi málo :roll: Zkusím mu to ještě rozmluvit. Nevíte o něčem pnoucím co na zimu zůstává zelené?

Reagovat
kyti5 28.04.11

to by byl snad jedině břečťan, ale ten neroste tak rychle :think:

Reagovat
buliznik 28.04.11

Souhlasím,zelený je jen břečtan-alespon co znám. :palec:

Reagovat
Margesimp 25.10.14

Vypěstovala jsem si několik thují ze semínek, nyní je mám druhým rokem, zatím v květináčích, Mohu je nechat přez zimu venku? Loni jsem je měla na okně v místnosti. Jsou velké asi 10 cm.

Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500