Diskuze

Volné diskuse

Topení a zdražování?


Anonymni 09.08.22

Dobrý den, řešíte teď někdo s nárůstem cen za elektřinu a plyn nové možnosti topení? Nebo to prostě necháváte být a víc šetříte. Mám našetřeno, ale než bych to dal společnostem, tak si říkám, že si koupím třeba akumulační kamna a tu investici dlouhodobě využiji lépe. Navíc jsem našel taková kamna, která nepřetápí místnost, takže šetříte i za dřevo. ;-)


Reagovat
Anonymni 31.08.22

Doma to naštěstí máme vyřešené. Tuto zimu budeme topit dřevem. Horší je to ale ve firmě, tam jsme na plynu závislí. Přemýšlel jsem, že bych zkusil nějak diverzifikovat, ale bohužel mi do toho teď vlezla nákladná oprava šroubových kompresorů takže těžko říct, jak to dopadne. Zatím si ale udržuji optimismus. :)


Reagovat
Anonymni 01.09.22

Upřímně mě ty ceny za plyn teď taky celkem děsí. Doma topíme pouze plynem a to v dnešní době není úplně nejlepší. Já hodně uvažuji nad tepelným čerpadlem. Velice se mi líbí například tepelná čerpadla vzduch-voda od https://mastertherm.cz/…vzduch-voda/ Je to sice dražší, ale podle toho, co jsem si o tom četl, tak se to z dlouhodobého hlediska vyplatí.


Reagovat
Anonymni 10.11.22

My jsme to teď řešili lepším zateplením a novými okny. Část nákladů nám taky snad ušetří krémová injektáž zdiva od www-injektaz-zdiva-svepomoci.cz/ díky které jsme se konečně zbavili vlhkosti v domácnosti. Víte co, pak člověk méně větrá. Tak uvidíme, co s tím udělá letošní zima. Mám z toho na jednu stranu docela obavu, ale na druhou stranu si říkám, že jsme fakt udělali maximum proto, abychom tu zimu nějak přežili.


Reagovat
Anonymni 10.11.22

Řeší to teď stále více firem i fyzických osob. Jezdím a navrhuji konferenční systémy, které jsou teď stále častější. Lidem se nevyplatí živit kancelář jen proto, aby se tam potkali s obchodními zástupci. To si s nimi raději zavolají on-line. Podle mě je to fajn řešení. A já mám taky práci. Takže řešení topení a zdražování je jednoduché. Snižujte si náklady na topení. ;-)


Reagovat
Anonymni 20.11.22

Také už začínáme pociťovat to zdražování. A to jsme si mysleli že se nás to na vesnici nebude týkat. Jsme totiž dost soběstačná rodinka, ale už se to také propisuje. Třeba dřevo jsme dříve do kachlových kamen brali na sezónu za 4 tisíce korun a teď po nás soused chtěl tisícikorun sedm!


Reagovat
Anonymni 27.11.22

To zdražování je fakt hrůza. Je mi jasné, že na domácnosti to má určitý dopad, co se ale podle mého názoru dost podceňuje je dopad na podnikatele. My třeba právě kvůli drahým energiím teď museli kompletně přesunout sídlo firmy do jiné budovy. Ten přesun byl teda dost náročný, ale za tu úsporu v dlouhodobém měřítku to určitě stálo.


Reagovat
Anonymni 30.11.22

No, já jsem se teď například stěhovala do bytu ve městě a musím říct, že právě tam člověk bohužel tolik možností nemá. Právě zdroj vytápění bytu jsem se ale při výběru snažila hodně zohlednit. Nakonec jsem si vybrala jeden byt, který je napojený na teplárnu. Snad jsem neudělala chybu.


Reagovat
Anonymni 01.12.22

Jo, to zdražování je hrůza. Taky se teď na topení snažíme ušetřit jak to jen jde. Zatím pořád topíme málo. Šetříme hodně ale i na jiných položkách. Já třeba při nakupování přes internet. Tam se dá hodně ušetřit tím, že začnete využívat slevové kupony. Stránek s nimi je plno, já třeba používám tuto – https://slevovykupon.net/


Reagovat
Anonymni 31.12.22

Ahoj, chtěl bych se na něco zeptat. Taky teď hodně řešíme úspory na vytápění a začal jsem přemýšlet nad zateplením. Říkal jsem si, že v našem případě by mělo určitě smysl do toho investovat. Jenže teď nevím jaký systém zvolit. Zatím asi nejvíc se mi zamlouvá jeden od Baumitu. Máte s touto firmou někdo zkušenost? Díky mockrát.


Reagovat
Anonymni 13.01.23

If you’re looking for a modern game and sports betting that will give you so much entertainment i will recommend this to you. Share the best and awesome & Fun Gaming here: My site:: 검증된놀이터


Reagovat
Anonymni 24.01.23

No, ono hodně záleží na tom, co si taky sami vyjednáte. Já jsem si přes externí call centrum, které dělá pro mého dodavatele (není to ČEZ) sjednal osobně schůzku a prostě jsem tam přišel a dojednal si nižší ceny. Pravda je taková, že jsem dokládal nižší odběry a zateplená okna. Takže nám dali opět nižší zálohy a vrátilo se to do starých kolejí.


Reagovat
Anonymni 25.01.23

A co vyzkoušet rekuperační jednotky Pardubice? Podle mě je to docela ideální varianta topení minimálně na přechodné období. Hlavně to kromě elektřiny na pohon jednotky nic nestojí. A v létě ušetříte za klimatizaci, protože to využívá chlad ze země (v zimě teplo) a taky to chladí. :) My to máme a jsme spokojeni. :)


Reagovat
Anonymni 26.01.23

Já jsem si před lety domů koupil krbovky a zatím si to teda nemůžu vynachválit. Mám i plynový kotel, ale v posledních letech ho už na vytápění moc nepoužíváme a plyn používáme pouze na vaření. Nejspíš na jaře se chystám dělat revizi kamen, už to je potřeba. Nejspíš bude potřeba vyčistit nebo možná i rovnou vyměnit kouřovody atd.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.