Diskuze

Ostatní okrasné dřeviny

Rostlina Trubač - kvetení


sud 15.07.10

Všechny nadčence zdravím a žádám o radu,CO S TRUBAČEM KTERÝ NEKVETE ???? Asi mu zakroutím stonkem ,co Vy na to ??? Děkuji.


Reagovat
sud 18.07.10

Vidím,že žádné nadšení nad trubačem není,jsem zklamaná.Čekala jsem radu a ono nic,tím pádem se asi sním rozloučím. :cry: :cry:


Reagovat
Ing. Jiří K 29.07.10

Vážená paní, máme trubače na naší zahrádce přes dvacet let, jsme s ními velice spokojeni, chrání nás před sluncem, tvoří velmi krásný plastický obraz na zahradě, bohužel v době odkvětu nám přidávají práci s úklidem spadaných zbytků po květech, atd. Takže s trubačem máme své zkušenosti. Na zahradě máme trubačů několik, ty které na jaře zeřežene nám kvetou, ty které necháme být kvetou minimálně.


Reagovat
sud 29.07.10

Moc Vám děkuji,ale to dělám každý rok,že je seřezávám a nic.Jsou na stěně která směřuje na západ,tak jestli to jim vadí,nevím,přesto dškuji :oops:


Reagovat
lottka 20.10.10

Já měla na zahrádce trubač a moc mi nerostl, natož aby kvetl. Jednou jsem jen tak přihodila k němu vápno co nám zbylo a rozjel se jak divý.


Reagovat
sud 20.10.10

Děkuji a budu dělat pokus :?:


Reagovat
Daniela Krystýnková 20.10.10

Na zimu odřízněte stonky a dejte na chodbu občas zalijte.Na jaře dejte novou hlínu s míchat s rašelinou.Trubač nesnáší žár slunce.Uříznuté stonky dejte zakořenit a vysaďte.Možná že pokvetou tyto mladé.Já jsem měla takto trubač mnoho let na balkoně.


Reagovat
sud 20.10.10

Zkusím dát do chodby,oříznu i když je v zemi a né v květináči.Ale jednoho lumpa vyryji a uvidím,díky za radu.. :roll:


Reagovat
60 09.06.11

já taky děkuji za radu,mám trubač 2 rokem a na jaře celý omrznul,neměl ani listeček a teď zase krásne roste,ale nevím jestli pokvete,měl by mít takové oranžové zvonky,že jo???díky za odpověď


Reagovat
60 13.06.11

a když mám ten ,Trubač ,na slunci,tak mi nepokvete?


Reagovat
kyti5 29.06.11

mě asi taky trucuje, mám ho snad 4 roky ještě nekvetl, letos jsem se radila se zahradníkem, prý se mají výhony které na jaře vyraší …za 3 očkem odstříhnout a on vyrazí a pokvete na nových výhonech a vápna prý moc ne.Mě stále roste do šířky a do výšky nijak nešplhá. Nepřevápnit. Tak nevím zkusila jsem ho ostříhat sice až nyní v červnu /možná je to pozdě/ snad jsem mu neublížila, buď to dohoní a vykvete, nebo stejně nepokvete jako předešlé roky…takže hokus pokus. Uvidíme pak dám vědět ,jak to dopadlo a pošlu fotečku. :think: :think: :think:


Reagovat
mandevila 29.06.11

Ahoj mám trubače 4roky už má 3 metry jeste nekvetl stříhám na podzim jak řekl zahradník a nic květy nikde tak nevím.


Reagovat
iris66 23.08.11

pokvete,já ho na slunci mám a kvete nádherně,žádná kouzla s ním nedělám,holt" čím blbější sedlák,tím větší brambory" :-P


Reagovat
60 23.08.11

Nic si z toho nedělejte mně taky nekvete,řekli mi že když na jaře omrzne,tak pak nekvete a mám ho nea slunci,taky radili ať dám váono a nepomohlo to,taky mně to štve :think:


Reagovat
iris66 24.08.11

Ale mě kvete,každý rok,to jsi se Lído asi spletla.Iris


Reagovat
buliznik 25.08.11

já mám trubač prvním rokem,nejdříve to byla malá neduživá rostlinka-když povyrostla tak jsem ji seřízla a otrhala listy co se mi nelíbily,nebo byly oschlé,pohnojila hnojivem co je na půl roku-tím hnojím skoro všechny rostliny-jednou a dost,alespon nemusím přemýšlet kdy jsem naposledy hnojila.Rostlinu mám na celodenním slunci a zalévám vodou ze sudu.Budte trpělivá a ona pokvete!


Reagovat
buliznik 06.09.11

a už kvete :palec:


Reagovat
60 06.09.11

A mně pořád ne,jak to??


Reagovat
buliznik 06.09.11

na mě se asi vztahuje přísloví-čím hloupější sedlák-tím lepší brambory,a známí říkají že by mi vykvetlo i koště,kdybych ho zasadila.Já na jaře pohnojím hnojivem na půl roku a pak už jen zalévám,ale kytky miluju a povídám si s nimi a ony to asi vycítí. :palec: :lol:


Reagovat
60 07.09.11

Já si s nima taky povídám :lol: :lol:


Reagovat
smutná máma 30.05.16

Prosím o radu, čím hnojit tuto pergolovou rostlinu. Děkuji


Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500