Diskuze

Jehličnany a konifery

Tůje - množení z větviček


Vellunkacz 29.08.16

Prosím o radu. Zkouším si namnožit tůjky z větviček, ale nedaří se. Má s tím někdo zkušenost a poradí?


Reagovat
pucek 29.08.16

A co zkusit stimulátor.


Reagovat
Vellunkacz 30.08.16

Zkousela jsem. Na netu pisou, ze mam nariznout konce, dat do stimulatoru a zasadit. Posledne to vypadalo, ze se ujaly dve, ale kdyz jsem je chtela presadit, tak korinky zadny. Ale to jsem mela v kvetinacich. Ted jsem to pichla rovnou do zeme. Treba se tady nakde nekdo, kdo ma zkusenost. Manzel to zkousel pred xx lety a ujaly se mu pouze 4 a to jich mel hodne.


Reagovat
pucek 31.08.16

Mě se dařilo množit ne ustřižené větvičky, ale odtržené i s patkou.


Reagovat
Vellunkacz 31.08.16

Jak to myslite i s patkou?


Reagovat
pucek 31.08.16

No když se ze silnější větvičky odtrhne asi 10cm dlouhý výrůstek těsně v místě, kde z té větve vyrůstá.


Reagovat
Vellunkacz 01.09.16

Ahaa :) ted mam zasazene normalne odstrizene nuzkami, ale vyzkousim i ten vas zbusob. Sadila jsem i ty silnejsi, tak uvidime :) za jak dlouho asi zakoreni? Takze kdyz to odtrhnu, tak narezavat konce nemam? Ze se ujaly poznam tak, ze neschnou ze?


Reagovat
pucek 02.09.16

Ne nic nenařezávat a někdy se utrhne i kousek kůry, tak ta se může odstřihnout. No když to uděláte ted, tak příští rok, když budou zelené. To přesně nevím, já to dávala zakořenit už na místě, takže jsem to nevykopávala.


Reagovat
pucek 02.09.16

http://dendro.mojzisek.cz/obr/mnoz2.jpg tam je to dobře vidět


Reagovat
Vellunkacz 02.09.16

Jee super, dekuju za radu. Vyzkousim a dam pristi rok vedet :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.