Diskuze

Jehličnany a konifery

Túje-prosychání a rezavění


Ezmy 30.05.14

Dobrý den, prosím o radu. Na jednom místě na zahradě máme vedle sebe dvě tůje, které jsou sice už krásně narostlé, sestříháváme je, jsou částečně pod průhlednou venkovní stříškou. Vody mají dost, ale obě zevnitř prosychají a rezaví. Slunce mají východní a pak až západní. Mohu jim nějak pomoci? Děkuji za radu.


Reagovat
Re: Ezmy | zhbobo 30.05.14

Zdravím Ezmy, měl jsem loni podobný problém našel jsem si na netu kde byl tento problém popisován a rada zakoupil jsem koncentrát hořské soli(je to roztok v plastovém kanistříku)a dle návodu použil a bylo po problému. :think: :potlesk:


Reagovat
zhbobo 30.05.14

Ezmy ještě možnost www.hobbyzahrada.cz :palec:


Reagovat
Luciferka257 02.04.16

Dobrý den potřebovala bych radu. Máme na zahrade kolem bazenu který má slanou vodu vysázené thuje už mají tak 1,8m a v létě začali rezivet a co je rezive je suche a je to stale vic a vic, poradite mi proč nebo čim je zachranit. upozornuji že nerezivi od kmene. dekuji


Reagovat
Lenka Pašková 17.10.16

Dobrý den, v průběhu srpna jsme na doporučení zahradnice nakoupili 70 thuji, stromky byly v balu, na první pohled moc pěkne, ale pri rozhrnuti větví bylo vidět sesychani větví podél celého vnitřku stromků. Zahradnice thuje zasadila i s valem a my zalevali jako zběsilý. Thuje přesto začaly reznout a sesychat. Urgovala jsem zahradnici, ktera stromky osetrila roztokem, thuje přesto ne úpadku, ze by se jim dařilo. Zahradnice neodvedla dobrou praci ani v jiných částech zahrady, proto me již napadají různé věci, je mozne, ze stromky byly již nemocné, kdyz je přivezla a proto se jim nedaří? Dekuji za rady a typy a přeji hezky den


Reagovat
Anonymni 28.08.21

Akorát řešíme taky thuje, pes nám pod nimi hrabe, a thuje začíná reznout i když jsme jí opět zahrabali.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.