Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Tulipány - pěstování


Valentine 22.09.07
Ahoj květinářky,

chtěla bych si osázet podélné strany parkoviště pro auto. mám to namyšleno tak, že bych tam na:,-(ila růže a mezi to tulipány a narcisy, aby jsme tam měli něco hned zjara.

Ale nikdy jsem to nedělala , jen už vím, že bych to měla za:,-(it teď na podzim.

Poraďte:1)existují růže,které nerostou nějak moc do výšky ?a jak je to vůbec s tím jejich sázením?, není už pozdě nezmrznou mi teď?

2)Tulipány a narcisy- to z té jedné cibulky vyroste 1květ, nevím totiž kolik toho nakoupit. A není teď už taky pozdě na zasazení?
A jak hluboko za:,-(it růže a jak hluboko ty cibule tulipánů?

Asi se vám moje dotazy budou zdát hloupé,ale já o tom opravdu nic nevím, ale kytky na zahrádce se mi líbí, tak bych s tím pomalu chtěla začít.

Díky za rady.
Reagovat
Halka 23.09.07
Ahoj Valentine,
tak my to máme přesně takhle. Myslím, že za:,-(it můžeš ještě teď všechno v pohodě.
Když budeš kupovat sazenice a cibule, tak tam je hloubka určitě napsaná nebo ti ji řeknou v obchodě. Ještě bych tam dala krokusy, ty jsou taky moc krásné. Tulipány, narcisy i krokusy bych dávala do trsů a myslím, že nemusíš moc šetřit. Babička vždycky říkala, děti do školy, cibule do země, takže se mají vyndavat, protože jinak zarůstají víc do hloubky a méně kvetou. To je ale na mě moc práce a vždycky na to zapomenu.
Jo ty tulipány mají různé šlechtěné, ale za pár let jsou ze všech žluté a červené. Stejně jsou ale krásné, takže doporučuju.
Když budeš chtít vědět ještě něco, tak ráda poradím, pokud na to mé omezené zahradnické znalosti budou stačit.
Krásnou zahrádku přeje,
Halka
Reagovat