Diskuze

Balkonové rostliny

Upevnění truhlíků na parapet bez vrtání


Mandarinka01
22.03.10
Ahoj, vím, že je tu spousta "pěstitelek" a chtěla bych se zeptat, jak upevnit truhlíky na parapetu. Ale bz vrtání. Máme plastová okna a novou zateplenou fasádu. Nechtěla bych vrtat ani do okna ani do fasády, ale všechno, co jsem na netu našla, bylo přichycené vruty. Existuje nějaká zábrana proti padání truhlíků z parapetu bez vrtání? Díky.

Lacenka
22.03.10
nemám vyzkoušeno ale po té co mi loni opadalo 5 truhlíků z 6 a museli do popelnice, jsme se rozhodla, že do nich nahřátým hřebíkem udělám dvě dírky, kterýma provlíknu provázek a ten pak přivřu do okna snad mi to nespadne, protože jinak nevím

janik01
23.03.10
ahojky jsem mega pestitelka, ale ani sama nevim a opravdu to pry existuje, a to jsou takove rozpinaci tycky ktere se uchyti ze strany kvetniku do strany okna, pry to fakt drzi, ale nevim kde se daji sehnat. Treba hornbach??

petra79
23.03.10
Jé holky to by se mi taky šiklo nevíte kde to sehnat???????

Jura007
11.04.10
Pokud máte šikovné manžely a neseženete ty rozpínací tyčky, nechte si koupit a upravit "plotové napínáky"... Ten plotový napínák má dlouhou matici, která má v sobě pravý a levý závit, no a při jejím otáčení se oba šrouby z ní vysouvají do boku. Akorát že ten napínák má na obou koncích háčky, ty by chtěly uříznout a dosadit na oba konce nějaké placky.

Pepa 22
22.04.11
Ahojky,
hledám na Netu úplně něco jiného, ale co se týká upevnění truhlíků na květiny bez jediného šroubku, tak se podívejte na www.bagio.cz
Pepa

pajaasek
03.09.11

papavlinka33
03.09.11
My tam dali tycku co se pouziva v koupelne nad vanu nebo sprchu na poveseni gumoveho koupelnoveho zavesu. Taky se to sroubuje do protismeru a tim se upravuje velikost, asi neco podobneho jak psal Jura007. Konce jsou hladke plastove, takze omitku to neposkodi. Maji v baumaxu nebo obi urcite. Ale jinak myslim ze by se dala urezat jakakoli trubka, upravit konce a zapasovat.

pepinok
07.06.12

Ellgom
07.09.12
Rád bych přispěl k diskusi, jistě že téma spadlých truhlíků z parapetu bude aktuální až na jaře... nerezové zábrany truhlíků jsme koupil na www.dumbytzahrada.eu, varianta bez vrtání je nasazená raz dva a ještě pochvala od manželky
www.dumbytzahrada.eu

emilka12
08.09.12
Já dávám dva klínky pod truhlíky. ale jen na balkoně, aby náhodou nespadly někomu na hlavu.

MrDalby
24.05.13
Lepím to slilikonem a drží to

Karel_258
06.06.13
Taky jsem ten problém řešil, tak jsem juknul na výše uvedený odkaz www.dumbytzahrada.eu , nakonec jsem vybral taky tu rozpěrnou variantu bez vrtání. Máme docela hluboký parapety, tak to šlo v pohodě. Ale jak jsem si tu jejich nabídku prohlížel, tak těch možností maj opravdu hodně i pro mělčí parapety i přímo do okapničky parapetu. Myslim, že si tam musí vybrat fakt skoro každej. A hlavně je to nerez, takže to vydrží. Všem truhlíkářům hodně zdaru!

ing. Eva Nádvorníková
04.04.16
Dámy je to jednoduché. Koupíte suché zipy, které lepidlem přilepíte k parapetu. Dospoda truhlíku přilepíte druhou část. Věřte, že to drží jako židovská víra.

Pro přidání příspěvku se přihlašte.