Diskuze

Balkonové rostliny

Upevnění truhlíků na parapet bez vrtání


Mandarinka01 22.03.10

Ahoj, vím, že je tu spousta „pěstitelek“ a chtěla bych se zeptat, jak upevnit truhlíky na parapetu. Ale bz vrtání. Máme plastová okna a novou zateplenou fasádu. Nechtěla bych vrtat ani do okna ani do fasády, ale všechno, co jsem na netu našla, bylo přichycené vruty. Existuje nějaká zábrana proti padání truhlíků z parapetu bez vrtání? Díky.


Reagovat
Re: Mandarinka01 | Ellgom 07.09.12

Rád bych přispěl k diskusi, jistě že téma spadlých truhlíků z parapetu bude aktuální až na jaře… nerezové zábrany truhlíků jsme koupil na www.dumbytzahrada.eu, varianta bez vrtání je nasazená raz dva a ještě pochvala od manželky :) http://www.dumbytzahrada.eu/…erez-1200-mm


Reagovat
Re: Mandarinka01 | ing. Eva Nádvorníková 04.04.16

Dámy je to jednoduché. Koupíte suché zipy, které lepidlem přilepíte k parapetu. Dospoda truhlíku přilepíte druhou část. Věřte, že to drží jako židovská víra.


Reagovat
Lacenka 22.03.10

nemám vyzkoušeno ale po té co mi loni opadalo 5 truhlíků z 6 a museli do popelnice, jsme se rozhodla, že do nich nahřátým hřebíkem udělám dvě dírky, kterýma provlíknu provázek a ten pak přivřu do okna snad mi to nespadne, protože jinak nevím :nevim:


Reagovat
janik01 23.03.10

ahojky jsem mega pestitelka, ale ani sama nevim a opravdu to pry existuje, a to jsou takove rozpinaci tycky ktere se uchyti ze strany kvetniku do strany okna, pry to fakt drzi, ale nevim kde se daji sehnat. Treba hornbach??


Reagovat
petra79 23.03.10

Jé holky to by se mi taky šiklo :potlesk: nevíte kde to sehnat???????


Reagovat
Jura007 11.04.10

Pokud máte šikovné manžely a neseženete ty rozpínací tyčky, nechte si koupit a upravit „plotové napínáky“… Ten plotový napínák má dlouhou matici, která má v sobě pravý a levý závit, no a při jejím otáčení se oba šrouby z ní vysouvají do boku. Akorát že ten napínák má na obou koncích háčky, ty by chtěly uříznout a dosadit na oba konce nějaké placky.


Reagovat
Pepa 22 22.04.11

Ahojky, hledám na Netu úplně něco jiného, ale co se týká upevnění truhlíků na květiny bez jediného šroubku, tak se podívejte na www.bagio.cz Pepa


Reagovat
papavlinka33 03.09.11

My tam dali tycku co se pouziva v koupelne nad vanu nebo sprchu na poveseni gumoveho koupelnoveho zavesu. Taky se to sroubuje do protismeru a tim se upravuje velikost, asi neco podobneho jak psal Jura007. Konce jsou hladke plastove, takze omitku to neposkodi. Maji v baumaxu nebo obi urcite. Ale jinak myslim ze by se dala urezat jakakoli trubka, upravit konce a zapasovat.


Reagovat
Re: papavlinka33 | pepinok 07.06.12

http://www.kov-art.cz/…pro-truhliky


Reagovat
emilka12 08.09.12

Já dávám dva klínky pod truhlíky. ale jen na balkoně, aby náhodou nespadly někomu na hlavu. :dance:


Reagovat
MrDalby 24.05.13

Lepím to slilikonem a drží to :)


Reagovat
Karel_258 06.06.13

Taky jsem ten problém řešil, tak jsem juknul na výše uvedený odkaz www.dumbytzahrada.eu , nakonec jsem vybral taky tu rozpěrnou variantu bez vrtání. Máme docela hluboký parapety, tak to šlo v pohodě. Ale jak jsem si tu jejich nabídku prohlížel, tak těch možností maj opravdu hodně i pro mělčí parapety i přímo do okapničky parapetu. Myslim, že si tam musí vybrat fakt skoro každej. A hlavně je to nerez, takže to vydrží. Všem truhlíkářům hodně zdaru!


Reagovat
Okenné záhradky 17.06.17

www.okennezahradky.sk – výroba na mieru????????????


Reagovat
Okenné záhradky 17.06.17

Pridavam malý návrh :D


Reagovat
Anonymni 28.11.20

Co dešťová voda a balkón? Narazila jsem na článek https://www.domky-delta.cz/…-na-balkone/ ale neznám nikoho, kdo by to praktikoval :)


Reagovat
Anonymni 30.12.21

Tyjo, škoda že jsem na toto téma nenarazil dřív. Před pár měsíci jsem se totiž snažil navrtat držáky na truhlíky pod okno a asi jsem to s vrtáním trochu přepísknul, protože mi na pár místech odpadla a popraskala fasádní omítka. Dost mě to naštvalo, protože byla v podstatě nová. Nakonec jsem to ale neopravoval, protože poškozené místo naštěstí zakrývá právě truhlík s květinami. :)


Reagovat
Anonymni 28.02.23

Chtěla bych se na něco zeptat, třeba tu najdu někoho, kdo už to zkoušel. Nezkoušel si někdo z vás vyrábět vlastní truhlíky? Já jsem nedávno dostala takový nápad, že bych k tomu mohla zkusit využít naši 3D tiskárnu. Máte s tím zkušenosti? Pokud ano, tak jaký materiál zvolit? A budu k tomu potřebovat nějaké speciální příslušenství?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.