Diskuze

Volné diskuse

Úžasné výlety za přírodou a květinami část I.


george5167 23.11.12
Použití tohoto textu i ve výňatcích pro media nebo materiály cestovních kanceláří pouze se svolením autora.


Následující stať je určena pro všechny, kteří milují přírodu a květy a mají možnost se za nádhernými sceneriemi vydat na víkend nebo alespoň na celý den vozem nebo se skupinou autobusem.

Naše první nepříliš finančně náročná cesta vede za alpskými loukami se statisíci divokých narcisů.

Orientačním výchozím místem je Linec v Rakousku. Trasa do Lince je trochu jiná z Brna a jiná z Prahy, v každém případě se musíte dostat na dálnici E 552 směrem Vídeň – Linec – Salcburk, která vede směrem k jezerům v Solné komoře na severní straně Alp. Z jezer je největší Attersee s nejčistčí vodou v Evropě, jedno z nejznámějších je Hallstaedtersee a velmi poutavá jsou jezera Traunsee, Wolfgangsee a Mondsee. Na jeden den je to dost náročné je všechna navštívit.

Pokud jste alpinkáři, prožijete svůj životní sen, pokud si u jezera ve Sv. Wolfgangu nasednete na lanovku a vyjedete na horu Schafberg, plnou alpské flory. Půjdete-li zpátky pěšky pod lanovkou, uvidíte snad i trsy jedinečné alpské rostliny Rhodotamnus chamaecistus.

www.google.cz

Nejdál na sever a tedy nejblíž k českým hranicím jsou narcisové louky na severní straně „Totes Gebirge“ / Mrtvé pohoří /.

Je možné jet po dálnici z Lince směrem na Salcburk a na křižovatce u Vorchdorfu odbočit na Gruenau im Almtal. Z Gruenau vede ještě malá silnice k jezeru Almsee, kde všecko končí a před námi na jih je autem nepřekročitelné Mrtvé pohoří. Z Gruenau sice byla postavena horská silnice na vrcholy, ale je uzavřena pro sesuvy. Přímo z obce lze odbočit na několik malých horských cest a jste uprostřed moře bílých narcisů.
Pouť za divokými narcisy můžeme spojit s náštěvou „ narcisových slavností“ / Narzissenfeste viz internet/. Na velké lidové slavnosti se volí „královna narcisů“ a její komoří a současně probíhá korzo historických a luxusních vozidel. Termín : 30. května.

maps.google.cz

Autor zodpoví všechny dotazy k upřesnění obratem.
Reagovat