Diskuze

Volné diskuse

Úžasné výlety za přírodou a květinami část I.


george5167 23.11.12

Použití tohoto textu i ve výňatcích pro media nebo materiály cestovních kanceláří pouze se svolením autora.

Následující stať je určena pro všechny, kteří milují přírodu a květy a mají možnost se za nádhernými sceneriemi vydat na víkend nebo alespoň na celý den vozem nebo se skupinou autobusem.

Naše první nepříliš finančně náročná cesta vede za alpskými loukami se statisíci divokých narcisů.

Orientačním výchozím místem je Linec v Rakousku. Trasa do Lince je trochu jiná z Brna a jiná z Prahy, v každém případě se musíte dostat na dálnici E 552 směrem Vídeň – Linec – Salcburk, která vede směrem k jezerům v Solné komoře na severní straně Alp. Z jezer je největší Attersee s nejčistčí vodou v Evropě, jedno z nejznámějších je Hallstaedtersee a velmi poutavá jsou jezera Traunsee, Wolfgangsee a Mondsee. Na jeden den je to dost náročné je všechna navštívit.

Pokud jste alpinkáři, prožijete svůj životní sen, pokud si u jezera ve Sv. Wolfgangu nasednete na lanovku a vyjedete na horu Schafberg, plnou alpské flory. Půjdete-li zpátky pěšky pod lanovkou, uvidíte snad i trsy jedinečné alpské rostliny Rhodotamnus chamaecistus.

https://www.google.cz/search?…

Nejdál na sever a tedy nejblíž k českým hranicím jsou narcisové louky na severní straně „Totes Gebirge“ / Mrtvé pohoří /.

Je možné jet po dálnici z Lince směrem na Salcburk a na křižovatce u Vorchdorfu odbočit na Gruenau im Almtal. Z Gruenau vede ještě malá silnice k jezeru Almsee, kde všecko končí a před námi na jih je autem nepřekročitelné Mrtvé pohoří. Z Gruenau sice byla postavena horská silnice na vrcholy, ale je uzavřena pro sesuvy. Přímo z obce lze odbočit na několik malých horských cest a jste uprostřed moře bílých narcisů. Pouť za divokými narcisy můžeme spojit s náštěvou „ narcisových slavností“ / Narzissenfeste viz internet/. Na velké lidové slavnosti se volí „královna narcisů“ a její komoří a současně probíhá korzo historických a luxusních vozidel. Termín : 30. května.

https://maps.google.cz/maps?…

Autor zodpoví všechny dotazy k upřesnění obratem.


Reagovat
Anonymni 29.10.19

Na výlety do přírody jezdíme s rodinkou samozřejmě velice rádi, ale musíme být všichni poctivě a kvalitně vybaveni! :-) Po těch stovkách kilometrech, co máme naježděno po ČR už víme, že nejlépe se připravíme v obchodě https://armik.cz/


Reagovat
Anonymni 20.06.20

Zajímavé tipy. :-) My bychom letos rádi tak trochu prozkoumali přírodu v Chorvatsku. Máme totiž v plánu jet na dovolenou do Šibeniku, viz http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/sibenik/ a jak jsem se tak koukala, tak nedaleko od něj je národní park Krka. Tak jsme si s manželem říkali, že až nás moře začne nudit, tak ho zkusíme navštívit.


Reagovat
Anonymni 22.01.21

Krásné a zajímavé typy! S rodinou nejraději jezdíme do Libereckého kraje, přesněji někam poblíž Máchova jezera. Miluji tu přírodu tam. Hlavně ty lesy! Máme tam svůj oblíbený kemp, kam jezdíme tradičně už přes 5 let. Letos jsme si s manželem jako společný dárek koupili nový stan. Sehnali jsme ho tady: https://www.naturehikecz.cz/, už se moc těším, až ho vyzkoušíme.


Reagovat
Anonymni 14.02.21

Ahoj, moc zajímavý článek, ale něco mi v něm chybí. A to ubytování na stromě, které j poslední roky dost populární. Já sama v jenom poměrně nedávno byla. Navštívila jsem s přítelem tento: https://www.treehousejested.cz. Byl to skvělý zážitek. Rozhodně doporučuji všem milovníkům přírody i všem, kteří chtějí zažít něco nového, ale nechtějí přijít o svůj komfort.


Reagovat
Anonymni 01.03.21

Ahojte, i my se chystáme někam na výlet, jenom ještě úplně nevíme kam… Rádi bychom se podívali třeba území obce Pavlov, kde je i tento pension Florian ( odkaz – https://www.pensionflorian.cz/ )… Jenom jsme o něm nemohli najít nějak moc recenzí a tak se rád zeptám někoho, kdo tam třeba už byl a jaké z toho všeho měl dojmy :) Dejte vědět, díky!


Reagovat
Anonymni 09.06.21

Ahoj všichni. Minulý týden jsme byli na výletě v Kuksu, a musím říct že jejich bylinná zahrada přímo kolem slavného Hospitalu Kuks je naprostá bomba. To bych doporučil každému kdo se chce vydat za květinami. A příroda v okolí také super. Jinak tipy na další výlety po ČR čerpáme například tady https://www.cklub.cz/…ka_republika Hlavně v době covidu jsme objevili, jak je naše země krásná, a za krásami přírody nemusíme jezdit nesmyslně daleko :)


Reagovat
Anonymni 15.06.21

Ahoj, já už se opravdu moc těším, až s rodinou také vyjedeme někam do přírody na výlet pod stan! Na tomto webu: https://www.mujletak.cz/ jsem zjistila, že v Lidlu nabízejí super campingové vybavení, za super ceny, tak pro to hned zítra ráno vyrazím! Vezmu stan, skládací židle, nové spacáky a ještě možná něco…


Reagovat
Anonymni 23.06.21

Ahoj, my s rodinou máme vlastního koně, takže my máme jasno, kam na výlety vyrazit Máme ho ustájeného v krásné stáji kousek za městem, takže to nemáme daleko! Včera jsem se na tomto webu: https://www.equichannel.cz/dostihy dozvěděla všechno důležité, na jeho první dostih, který poběží za půl roku! Už se nemůžeme dočkat!


Reagovat
Anonymni 15.07.21

Ahoj, zdravíme! Když výlety za květinami, tak nás za poslední dobu hodně zaujal Vídeňský palác Schönbrunn. Ty palácové zahrady když jsou rozkvetlé, to stojí za to. Taky to určitě dělají profi zahradníci. Zmiňují se o tom například i v tomhle průvodci pro Vídeň https://www.cklub.cz/…kousko/viden Určitě jinak i celé město, park Pratr atd. stojí za to navštívit alespoň na den či víkend :) Přeji všem krásné léto.


Reagovat
Anonymni 21.08.21

Tak to i my jsme právě nedávno vyrazili na takový menší výlet a to hlavně na našich kolech, které jsme si nedávno pořídili a je to tedy naprostá bomba. Hlavně jsme si k těm kolům pořídili navigace a to z této stránky zde – https://www.cycology.cz/…enstvi-c679/ , takže jestli někdo máte zájem o něco takového, tak se určitě mrkněte.


Reagovat
Anonymni 05.09.21

Ahoj! My jsme si letos oblíbili výlety za přírodou spojené s koupáním v přírodních koupalištích. Zajímavě popsaná a shrnutá jsou přírodní koupaliště třeba tady https://www.cklub.cz/blog/koupaliste kde je mají roztříděné i podle krajů, takže vždy na každém výletě jsme nějaké to koupaliště našli.


Reagovat
Anonymni 10.09.21

Ahoj! My s manželem a dětmi moc rádi jezdíme na nejrůznější výlety a tůry. Spíš ale za kulturou, vidět nová místa, ochutnat nové jídlo a tak podobně. Nedávno mi kamarádka poradila super web: https://www.poodle-travel.cz/…-versailles/, který porovnává ceny vstupenek na různá turistická místa. Zadala jsem do jejich vyhledávače: versailles vstupné a našla jsem přesně to, co jsem hledala! :-)


Reagovat
Anonymni 14.10.21

Super článek! Naše rodina hodně jezdí na kole a už se stalo, že jsme nářadí třeba neměli a bylo potřeba. Tak jsme sháněli nějaké kousky a našli díky eshopu s cyklodíly Nexelo, protože tuto značku máme rádi – https://www.cyklosvec.cz/nexelo . Koupili jsme si kapesní i dílenské nářadí a neměnili bychom. Také máme z eshopu pedály a pumpičku.


Reagovat
Anonymni 30.12.21

Dobrý den, když vy jste tady tak spříznění s přírodou, mohl by mi někdo říct, váš názor na tuto postel https://www.forrestorigin.cz/…itni-postel/ Uvádí na stránce, že je to nějaká přírodní postel, a že je v ní kámen a slunce a takhle, tak nevím co si o tom myslet. Slyšel jste tady o tom někdo něco a máte na to nějaký názor? Díkec.


Reagovat
Anonymni 29.04.22

Také bych chtěla letos vzít děti někam do přírody. Ony mně říkají ať zavolám do půjčovny lodí Lužnice a zeptám se ještě na nějaké volné termíny v květnu. Myslíte si že takhle na závěr dubna pro mě budou mít ještě něco volného? Já tak hrozně nerada telefonuji, to je pro mne naprosté peklo, víte?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.