Diskuze

Tropické okrasné rostliny

Vanilla planifolia - květ


Kostroun 29.06.16

Po 14ti letech letos vykvetla Vanila planifólia. Přečetl jsem za ta léta spoustu literatury a všechno je jinak. Zdraví Mirek


Reagovat
emilka12 29.06.16

@Kostroun A jak?
8o


Reagovat
Kostroun 01.07.16

Po mnoha letech růstu v teplém skleníku (v zimě 23°C v létě až 35°C a RV 90%) se rostlina rozrostla do neúnosných rozměrů(změť asi 30 metrů liány). Výchozí květináč už prakticky neplnil svou funkci. Ve snaze zdecimovat rostlinu jsem liány osekal tak, že zbytek rostliny žije asi jen ze vzdušných kořenů visících do vody v jezírku pod rostlinou. Asi po 3 měsících rostlina masivně vykvetla, což mě tak překvapilo, že jsem květy málem propásl a opylil na poslední chvíli. Zdraví Mirek


Reagovat
Re: Kostroun | germi 09.07.16

Vanilka-to je úžasné! Vždy to uschlo nebo co to udělalo nevím, jen jsem to pozorovala.Ale nebylo to moje. Opylené květy, jsou úspěšné, budou lusky?


Reagovat
Re: germi | Kostroun 11.07.16

To se teprve uvidí. Květa jsem opylil 4, víc jsem nestihnul, protože jsem na květy přišel pozdě. Květy už opadly a teď musím počkat, zda jejich stopky začnou bytnět. Míra.


Reagovat
Kamkam 02.07.16

Nádhera :potlesk: já mám vanilku teprve krátce, tři rostliny… Doufám, že se taky jednou dočkám :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.