Diskuze

Pokojové rostliny

Vánoční hvězda - opadávání

ZuzaM 18.12.09
Každý rok si o adventu kupuji vánoční hvězdu a každý rok mi do Silvestra opadá.:-( Netuším kde dělám chybu. Vím, že je choulostivá na chlad, takže z obchodu do auta jsem ji nesla pečlivě zabalenou. Doma není v průvanu, zalévám přiměřeně, aby nebyla suchá, ani nestála ve vodě a stejně je něco špatně. Poradíte?
Reagovat
goldenka 18.12.09
nemá ráda teplo, mě se jí daří na chodbě kde je 16 stupňů. při pokojové teplotě vadne a nesmí se moc zalívat, jak se přeleje shodí listy! mě vloni kvetla ještě v únoru
Reagovat
nat77 19.12.09
to je zvláštní: kupuju obyč v horbachu nebo v baumaxu, zalévám normálně, vždy je vlhká. Mám jí v kuchyni na stole, takže je tam 21 stupňů a nikdy mi neopadala, spíše naopak, v dubnu, květnu už mi je blbý mít jí pořád na stole, tak jí vždy s lítostí vyhodím... Absolutně tudíž netuším, čím to, že někomu opadá a někomu ne....
Reagovat
stejfa 19.03.10
Já mám vánoční růži již 3 rok. Na jaře jí vždycky ostříhám a nechávám jí v obyváku. Je pravda, že nemají rádi moc teplo, mokro,ale ani dlouhé sucho, tak akorát. A zalévat teplou vodou. Je pravda, že ne vždy vydrží,ale to může být i vina prodávajícího a vy si koupíte již poškozenou kytičku na které to není ještě vidět. Může být prostidlá a to zjistíte až později.
Reagovat
dracna 15.05.10
Takhle mi kvete ještě dnes :-)
Reagovat
Bábina 01.12.10
Mám ji letos přesně 5 let.Je stejne tak velká skoro jako já a ohromná,Má 12 větví.Mám ji v ložnici u okna,nikdy jsem jí nestříhala a každý rok udělá hvězdice listenů i drobounké kvítky,Nikam ji nestěhuji,protože ji neunesu a je nádherná.Ale letos,vlastně příští rok dostane sestřih,protože zabere moc místa.Tak ji musím trochu usměrnit.
Reagovat
dracna 02.12.10
Co takhle foto,nebylo by?
Reagovat
Bábina 02.12.10
Nebylo,bohužel.Nemám foťák ani fototelefon.Ale pokud vydržíte poprosím někoho z rodiny až příjde,aby jí vyfotil a poslal dřív než dostane sestřih.
Reagovat
dracna 03.12.10
To by bylo super,vůbec si nedovedu představit takový kolos... :-) A děkuji za odpověď.
Reagovat
Bábina 24.01.11
Tak foto bohužel,ale řekněte mi,kdy jí mohu dát sestřih a na jak krátko.Zatím rostla jako dříví v lese.Je přímo u okna na jih,nezakrývám ji,v zimně tedy v ložnici netopím a pokud v létě praží moc slunce tak zatahnu žaluzie.Ale už je moc velká.Prosím poraďte mi s tím ostříháním ať jí neublížím,To by mi bylo moc líto.
Reagovat
petra79 01.02.11
chtěla bych se zeptat co s hvězdou když jí opadali zelené listy,ale ty červené jsou stále pěkné a vůbec nepadají.Mám počkat až opadají i ty červené?A ještě jsem si dneska všimla že mi tam raší občas někde nové zelené lístečky,ale je to hodně blízko u těch červených.Ono se to má pak zastříhavat o 10 cm,má uříznout i ty s těma lístečkama?děkuji
Reagovat
Bábina 02.02.11
Moje Vám již známá hvězda stromová stojí u jižního okna a vedle radiátoru.Je pravda,že ho kvůli jiným květinám zapínám jen na zavlažení.tak na 1hod denně.Červená se,dělá malé lístečky,dělá kvítka a děsný nepořádek,protože kvítka vysemeńují a občas hlavně v době květu schazuje listy.Až dokvete půjde poprvé na sestřih,proto mi pak poraďte,vy co tomu rozumíte,jak a kolik toho ostříhat.Já Vám za to na oplátku mohu dát nějaké rady na Vitalionu,kde jak jste asi z mého profilu poznali, je moje parketa. :-)
Reagovat
Bábina 26.02.11
Opět otravuji s tou mojí stromovou kráskou.Schodila mi jí kočka.Větve se nepolámaly,ale nevím zda náraz jí nemůže nějak ublížit.Kdo to ví,prosím ať odpoví.Díky. :-)
Reagovat
buliznik 26.02.11
já ji sestřihávám asi na 10cm a do srpna ji mám ve sklepě(je tam světlo a chladněji)potom ji opět dám do pokoje a začnu ji opečovávat aby na vánoce kveta.
Reagovat
Bábina 27.02.11
Díky za odpověď.To jsem nevěděla a tak jsem ji nechala růst jako dříví v lese a stojí celý rok u okna,protože nemám sklep se světlem.Ale ostříhat opravdu potřebuje,už z toho důvodu aby nebyla tak ohromná,ale teď kvete tak jí musím nechat dokvést.Pak si dovolím se zeptat,jak často se přesazuje.Já ji mám 5 let a pžesadila jsem jí 2x,ale pravidelně ji hnojím tyčinkami zelený dům.
Reagovat
buliznik 27.02.11
přesazuji každý druhý rok a hnojím též nejraději tyčinkami,protože je to nejsnadnější.Začínám v srpnu a končím když dám květinu do klidu(sklep).At se vám daří!
Reagovat
Bábina 27.02.11
Moc děkuji ,za rady i přání.A přeji Vám ať si ro jaro co je za dveřmi užijete.
Reagovat
Bábina 19.03.11
Děvčata stále kvete a roste.Pomalu se už do pokoje nevejdeme obě.I když jsem proti ní prcek.Už ji můžu stříhat nebo ji nechat dokvést?Díky za odpověď.
Reagovat
nonetita 19.03.11
Dobrý den, taky mi vždycky opadala a vydržela nejdéle do dubna, až loni, první úspěch, i když opadala, dále jsem jí zalévala a za pár měsíců mi opustila nové výhonky a na podzim už byla docela velká, jen mi náznakově začala kvést bohužel,až těsně po vánocích, tak jsem o ní vše nastudovala a : po odkvětu v předjaří, seřízněte téměř na polovinu, prýštící mléko zastavíte ponořením do teplé vody , na jaře přesaďte,přes léto hnojte aby zesílila,a aby na vánoce rozkvetla, od poloviny října pravidelně zatemňujte na 12-14 hodin denně, po 2 měsících by měla vykvést.Mám z toho velkou radost, když se mi znovu začervenala- i když to nebyl úplně květ ale i tak se mi líbila. Přeju hodně úspěchů.
Reagovat
Vaňková Jaroslava 29.01.12
Zdravím všechny, tak toto přesně potřebuji poradit,každý rok jí vyhazuji, ale mám jednu s předloňska a letos jsem jí zatemnila ,ale nesčervenala.Tak jí zkusím zastříhnout.Tu letošní mám krásnou,ale ty zelené listy už opadaly. A tak to skusím jak jste poradily.Děkuji Jaroslava
Reagovat