Diskuze

Kaktusy a sukulenty

Vánoční kaktus kvetení


saratom 28.09.14

Mám dva vánoční kaktusy, rostou moc pěkně, mají nové lístky ale nekvetou. Máte nějakou zkušenost co s nimi, aby nasadili na květ. děkuju


Reagovat
Re: saratom | Jolana 13 29.09.14

Dobrý večer, já mám opačný problém, mně začínají kvést vánoční kaktusy už teď, asi už jsou vánoce přede dveřni


Reagovat
Re: Jolana 13 | majališková 08.12.14

Me jeden taky uz kvete ale potrebuji poradit ten druhy na jare vyhnal cervene listy a ja nevim jestly mu neco je nebo jestli vyrazil novou cast listu a jeste se zeptam dostala jsem odnoze jinych barev tak nevim jestli je mam dat do vody nebo hned do hliny nemam moc skusenosti jsem teprve zacatecnik


Reagovat
Re: majališková | emilka12 08.12.14

Majo červené lístky nevadí. Mě vždy zezelenají :)


Reagovat
Re: saratom | iris66 01.10.14

Mě už taky kvete 8o


Reagovat
Re: iris66 | saratom 01.10.14

Tak ja nevim, presadila jsem oba na jare, zalevam tak jednou tydne, vypadaji pekne ale bez poupat, budu holt cekat :?


Reagovat
Re: saratom | Jolana 13 02.10.14

Dobré ráno, vydržte, poupátka se tam určitě někde krčí-a čekají-!!!


Reagovat
pucek 30.09.14

Já už jsem taky našla poupata.


Reagovat
saratom 30.09.14

A pravidelně je hnojíte, nebo jak jim mám vysvětlit, že chci taky květy:-D lístky jim rostou, ale květy vůbec :think:


Reagovat
Re: saratom | Jolana 13 30.09.14

DOBRÝ VEČER, JÁ JSEM JE DOSTALA PŘED DVĚMA LETY, BYLY V MALÝCH KVĚTINÁČÍCH TAK JSEM JE PŘESADILA(KOMPOST A ZAHRADNÍ HLÍNU 1–1)A OD TÉ DOBY JE JEN OBČAS ZALIJU, KVETLY PŘED VÁNOCEMI, PAK KONCEM JARA A TEĎ, TAKÉ PĚKNĚ NAROSTLY.


Reagovat
pucek 01.10.14

Já ho chudinku doslova mučím, protože ho mám pořád v květináčku-průměr 5cm-tak jak jsem ho loni před svátky koupila. Zalévám minimálně a hnojení se vůbec nedočkal. Tak nevím, ale narostl taky a pidi poupátka tam jsou.


Reagovat
Re: pucek | Jolana 13 02.10.14

Tak už se nad ním slitujte a přesaďte ho, já mám květináče 12 cm


Reagovat
Re: Jolana 13 | pucek 03.10.14

Ale jo, přesadím ;) ale až odkvete. Někdy právě trochu trápení donutí rostlinku kvést. Naopak při přehnojování rostou listy a nekvete. To jsem vyčetla a i mám zkušenost :kytka:


Reagovat
Re: pucek | saratom 03.10.14

Ja neprihnojuju, jen jsem na jare presadila a stejne prd. Asi je necham trpet :lol: a budu cekat, protoze poupata nema ani naznakem.


Reagovat
Re: saratom | pucek 03.10.14

No a taky jsem vyčetla, že v září omezit zálivku-já ho jen rosila.


Reagovat
Re: pucek | saratom 03.10.14

Takze ja zacnu pouze rosit odted, ja bych tak chtela aby kvetly :)


Reagovat
pucek 13.11.14

Tak jsem ten můj přeci jen posadila do většího květináče. Nevadí mu to a vesele kvete. Koupila jsem v Kaufu ještě bílý :kytka:


Reagovat
emilka12 23.11.14

:hug:


Reagovat
pucek 24.11.14

Emilko, taky krásný běloušek :kytka:


Reagovat
Jolana 13 08.12.14

Já dávám všechno do vody, až pustí kořínky pak zasadím do hlíny, u kaktusů se objeví kořínky asi tak za 10až 14 dní, mám je na okně ve skleničce. Ty červené listy by mohly být od sluníčka, později zezelenají. Byly na okně?


Reagovat
Anonymni 12.02.21

I my jsme domu k nám chtěli nějaký ten vánoční kaktus a chtěli jsme ho mít jako netradiční vánoční stromek, ale nepodařilo se nám ho nikde sehnat… Nakonec jsme to prostě vyřešili klasickými vánočními stromečky z těchto stránek zde – https://www.zanapo.cz/…ni-stromecky a bylo vymalováno :-D Příště tak budeme zase experimentovat…


Reagovat
Anonymni 27.09.21

Ne vždy vím, co každému koupit k Vánocům. Kámošky ale říkají, že dárkové sady vyřeší vždy vše. Věřím jim a tak jsem začala hledat na internetu. Najela jsem na stránku https://www.penezenky-ahal.cz/darkove-sady/ a objednala jsem dárek pro dědu a tátu. Určitě takový dárek ocení. Mně by se to tedy opravdu líbilo. Asi si objednám taky.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.