Diskuze

Trvalky

Vlčí bob


jarka 5 29.03.13

Nevíte někdo, jak pěstovat vlčí bob? Je to trvalka? Poraďte koupila jsem si semena a už zdatně rostou v květináči, pak je dám ven. Prý jsou až agresivní… :)


Reagovat
Re: jarka 5 | máta49 29.03.13

Jaru, sama se rozmnožuje semeny, nebo můžeš lusky se semínky uložit, ale pozor, lusky prasknou a semínka se rozletí všude. Rostlina má krásné barvy a je to skoro plevel, ale hezký. Každé jaro znovu vyrazí…ať se Ti daří! Naďa :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
jarka 5 29.03.13

Díky za radu, takže jsem dobře pochopila, že přezimují a sami se množí. No zkusím je dát někde k plotu a tam ať dělají co umí. Nevím proč, ale mě se tyto kytky líbí. Zdravím Jarka :mavam: :mavam:


Reagovat
máta49 29.03.13

…jasně, k plotu se budou určitě hodit, jsou vysoké, barevné, rozložité. Já je mám před domem a kolemjdoucí si berou lusky se semínkama, ale nevadí. Když odkvetou, odstřihnu celý uzrálý klas a ony vykvetou znovu. Čauky Naďa :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
majacka 07.08.13

Holky, dostala jsem semínka vlčího bobu. co s nima těď. Mám je na jaře nechat vyklíčit ve vatě, pak je přesadit do květináčku a až budou větší tak do záhonku? Mohu je pěstovat v záhonu obsypané kůrou? Poraďte prosím… :dance:


Reagovat
Re: majacka | Lanková 08.08.13

…majacko, jestli máš semínka, žádná vata, žádný květináč, teď je založ na místo kde chceš rostliny mít, tak cenťák pod zeminu, kůru atd…pokrop a nech to být. Buď ještě vyklíčí a já myslím že ano a nebo nech do jara. Je to plevel, určitě se chytí. Tak hodně úspěchů a přeji dobrý den! Naďa :mavam: :mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.