Diskuze

Exotické ovoce

Vodní měloun - pěstování


Packa
05.05.08
Ahoj holky,

už se objevilo téma s melouny, ale jsem začátečník a potřebovala bych trochu pomoct. Podle instrukcí, co jsem měla, jsem v dubnu vy:,-(ila semena, vyrostla všechna, kupodivu . Teď mě zaráží to, že lezou dost do výšky, je to normální??? A jak to je s listy?? Musejí se zaštipovat?? Rostlinky vypadají v podstatě jako okurky, dva větší lístky a v nich se začínají objevovat nové lístky, ale jsou to takové čahouny.

Poradí někdo, jestli je to ok a jak případně pokračovat dál?? Ráda bych z toho letos něco vypěstovala, ale rady od zkušenějších jsou dosti cenné . Něco jsem si stáhla z netu od nějakého pána z Prahy, který to už asi pěstuje několik let, ale ráda bych ty rostlinky pak v:,-(ila do skleníku takové, jaký mají být.

Je tu někdo, kdo pěstuje melouny????

oskaria
05.05.08
Ahoj,mě se stalo to samé.Rostliny ti lezou za sluncem a hodně se ti vytáhly.Musíš je dát co nejvíce na světlo a když je hezky,tak ven na slunce a dát kolem nich ochranu proti ofouknutí.A pak co nejdříve do skleníku.Doporučuje se nechat jen 1 nebo 2 květy a ostatní zaštipovat,aby ty 2 vůbec dozrály.

Packa
05.05.08
Oskaria díky moc. No mám je na okně, aby měli co nejvíc světla, teď bych řekla, že se v růstu možná trochu zastavily a ty rostlinky sílí, ale stejně.
Jo jinak lístky se nezaštipují????? Někde jsem totiž četla, že by se měli zaštipovat i lístky 8O
A do skleníku prý až po 15. květnu, čili po zmrzlých :wink:

Zděnka
08.09.08
Ahoj ženy , píšu sice s křížkem po funuse, ale třeba příští rok... My si melouny kupujeme jako sazeničku. Myslím, že květen je tak na hranici... Dál už je to risk. Já jsem z Jižní Moravy a melounů jsme měli loni nepočítaně . Dali jsme je do země asi 2,5 metru od sebe, okolo nich motyčkou vytvořili korýtko a hodně zalívali. Ona ta rostlinka bude chvilku ,, čučet" na fleku, ale pak se rozjede a bude k nezastavení. To že roste do výšky nevím, to se nám nestalo, ale ty listy se chovají stejně jako u okurek, nebo cuket. Co je ale největší sranda, jak poznat, že je meloun dozrálý. to si nedovedu představit, že bych měla jen dva květy...

Ulitka89
02.10.16
Ahoj holky, chtěla bych zkusit vypěstovat meloun. Dočetla jsem se, že pro první pokus se nejlépe hodí vysoce úrodný hybrid Lajko II F nebo pak ještě Sugar Baby. Ještě bych se chtěla poradit o umístění, je lepší skleník nebo kompost? Jsem zvědavá, zda z toho něco bude

[male]Edit admin - odkaz[/male]

pucek
03.10.16
Ted´ pěstovat melouny? S tím homezinem už je toho moc, nezdá se ti?

Pro přidání příspěvku se přihlašte.