Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Vřes vřesovec


jarka 5 02.10.13

Jaký je rozdíl mezi vřesem a vřesovcem??? Ví to někdo? :)


Reagovat
Re: jarka 5 | Adelajde kracmeri 24.04.14

Obojí patří do čeledi (taková širší botanická rodina) rostlin vřesovcovitých. Rod vřes obsahuje pouze jeden druh, vřes obecný ( nezaměňovat s kultivary, formamy, případně poddruhy). Listy má šupinaté, a kratší než vřesovec, tak do 3 mm, kvete na podzim a listence má nahloučené pod květem. Vřesovců je více druhů, listy mají jehlicovité, delší než 3 mm a v přeslenech, kvetou na jaře. mimo tyto rody se na našem trhu objevuje i ledacos podobného a naši kšeftmanni tomu dávají různá zmatená jména, jedná se ale mnohdy i o jiné rody. Při určování rostlin je základní problém na co koukat, co je ten správný určovací znak, snad jsem Vám tedy trochu pomohl, podle obrázků z internetu to již nakoukáte.


Reagovat
Re: Adelajde kracmeri | Adelajde kracmeri 24.04.14

Omlouvám se za pravopis,… to holt není moje zahrádka :oops:


Reagovat
Re: jarka 5 | nick 14 02.04.16

Vřesovec je čtyřčetný-květní liístky, vřes je pětičetný.


Reagovat
Re: nick 14 | Adelajde kracmeri 02.04.16

Ráčíte se mýliti, obojí to má květy 4četné. Je pravda, že některé rody této čeledi(a je jich zhruba 80 s přibližně 2500 druhy)mají květy 5četné ale rody vřes a vřesovec mají v podstatě vždy jen 4 četné květy. Pokud jste udělal své pozorování na konkrétní rostlině tak se nepochybně jedná o jednu z mnoha botanických odchylek. Ostatně těch známe ze zahrádek mnoho, mnohdy až plnokvěté formy ale to jsou takoví eunoši co se jim pohlavní orgány přeměnily na koruní plátky.


Reagovat
Dominik Mik 02.10.13

Ne. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Reagovat
jarka 5 02.10.13

Ha Ha Ha dobrý dík za odpověď :mavam: :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 02.10.13

Není zač. :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: Dominik Mik | muškatek 02.10.13

Vřes se musí ostříhat a to na jaře jinak vyholuje, a kvete až do zimy i pod sněhem, vřesovec se nestříhá ten se jen upravuje a kvete brzo z jara.


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.