Diskuze

Bylinky a koření

Výsev majoránky


javorov 06.06.11

Nikdy jsem neměl potíže při pěstování majoránky. Letos ale již třetí rok se mi nedaří. Vyseju semínka, krásně vzejdou, ale pak postupně jedna rostlinka za druhou ještě před vznikem druhých lístků mizí. Podezíral jsem slimáky nebo podobnou havěť, ale příčina neúspěchu je někde jinde. Vysévám do běžné kompostové zeminy, do koupené zeminy určené přímo pro výsev, přidávám i nepřidávám vápno, vysévám na povrch, mělko i hlouběji – výsledek je stejný. Letos se mi podařilo ze tří výsevů získat 5 rostlinek. To pro naši spotřebu majoránky rozhodně nestačí. Hledám radu na internetových servrech, všude ale uvádějí, že se marjánka vysévá. To dělám s výše uvedeným výsledkem. Poradí někdo?


Reagovat
Re: javorov | julisek 04.01.12

Hmmmm… tak to nevim, kde je problem, ale muzu doporucit velmi jednoduchou radu na pestovani – vem maly kvetinac, dej tam seminka – hodne zlehka je zasyp hlinou a dej do pruhledneho uzaviratelneho sacku, poradne oros hlinu a sacek uzavri a dej na radiator… za par dni tam budes mit plno rotlinek, ktery se tam libi – je to jako sklenik :)


Reagovat
Re: javorov | ZAHRADNÍK 28.02.12

PROBLÉM BUDE V SUBSTRÁTU , PROTO RADÍM KOUPIT SI PREVICUR JE TO FUNGICID KTERÝM PO ZASETÍ PROLEJETE VÁŠ VÝSEV , LZE PROLÍVAT OPAKOVANĚ V TÝDENÍCH INTERVALECH ,TENTO FUNGICID PŮSOBÍ PROTI PŮDNÍM HOUBÁM KTERÉ MAJÍ ZA PŘÍČINU PADANÍ VYKLÍČENÝCH ROSTLIN .


Reagovat
Anonymni 03.04.24

Já mám celkově s pěstováním bylinek problém. Nikdy mi nic neroste. Nevím, co dělám špatně. Jestli je mám na špatném okně, zalévám moc, nebo málo, prostě nevím. Takže jsme to vzdala a pěstuju doma jenom pokojové květiny :-D . Pro koření, zeleninu a ovoce si chodím na farmářské trhy a mám klid. Nebudu se rozčilovat s jejich pěstováním, když mi to stejně nejde.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.