Diskuze

Trávníky a okrasné trávy

Výsev trávníku


janinkaz 16.08.07

Ahoj, mám dotaz, když za:,–(ím teď trávník, vyroste mi? Pokud vím, trávníky se sází podzim a jaro… :?: Jde jen o menší plochy, nic velkého…


Reagovat
Rysavka 16.08.07

Trávník ti vyroste, ale chce to pořádně zalívat aby ti to neuschlo. Sází se na podzim právě proto, že není už takové teplo a vyrostlá tráva ti neuschne. Jestli je to malá plocha a jste doma, aby jste zalévali tak to problém nebude. Ryšavka


Reagovat
Inge 17.08.07

Podle mych zkusenosti to hlavne chce dest, ten je mnohem efektivnejsi a levnejsi :wink:

Podivej se na predpoved a rozhodne bych pockala, az nebudou vedra a bude prset.


Reagovat
lenka_ 17.08.07

M jsme sazeli travnik asi pred mesicem a uz je docela vysoky :-) Jen pres ty vedra jsme ho museli 3× denne vydatne zalevat.


Reagovat
janinkaz 17.08.07

Děkuju, myslela jsem si to…


Reagovat
Hanka1 31.08.07

O vikendu jsme byli u zahradnika, ktery nam ma ted na podzim osit travnik a zalozit zahradu a ten mel jedinou radu – zalevat, zalevat, zalevat pak mas travnik do mesice. Pokud mas vlastni studnu tak v pohode, my zalevame z vodovodu a proto zakladame travnik a zahradu na podzim. Musi se samozrejme take zalevat, ale trava pres zimu natahne vlhkost a je pak hezci – a to muzu potvrdit na dvou nasich sousedech – jedni zakladali loni na jare a druzi na podzim a hadejte kdo ma travnik hezci :) Ten „podzimni“ je tmavsi, hustejci bez suchych mist a ruznozbarvene tra­vy.


Reagovat
sateza 12.10.10

Zdravím…dnes je 12.10. … teploty venku se pohybuji v noci od –2 až po +13 přes den. Je ještě vhodná doba na setí travního semene????

Díky!


Reagovat
bt-cz 15.02.11

Můžu mít dotaz? Co když jsem ho nestihla nasadit na podzim. Můžu ho nasadit na jaře? A kdy to bude nejlepší? Předem děkuji. :)

_____________­________________________­__________
Pohony vrat – hybná síla pro vaše brány


Reagovat
Luuuuuu6 09.10.14

Dobrý den, v pátek jsme zasadili trávník a ještě tam vůbec nic není, myslíte že nám trávník vyroste? Doufám, že jsme nikde neudělali chybu.


Reagovat
Re: Luuuuuu6 | pckop 10.10.14

Mě vylezl před dvěma dny, 12 dnů od setí. Vydržte.


Reagovat
Kalousik 02.04.18

Máte někdo zkušenosti se zatravňovacím pletivem?


Reagovat
Re: Kalousik | Anonymni 10.06.21

slyším prvně.


Reagovat
Monter 03.04.18

Ano já ho mám kolem domu a je to super, protože to pes nerozhrabe, a když tam projedu autem, tak se nic nestane


Reagovat
Kalousik 05.04.18

A jaké máte? díval jsem se, že jich je docela hodně…


Reagovat
Monter 06.04.18

Mám zatravňovací pletivo pro chůzi i pojezd PLASTIkorzo®, podívejte se na www.plastikorzo.cz


Reagovat
Anonymni 29.03.21

I my doma jsme nedávno řešili výsev trávníku, ale nechtěli jsme to dělat takovou tou tradiční cestou, ale chtěli jsme zkusit něco nového… No a tou novou věcí pro nás bylo toto – https://www.agrotex.cz/…ovaci-dlazba což je zatravňovací dlažba… Určitě doporučuji všem zkusit, protože je to něco, co si myslím, že vám všem ulehčí spoustu práce na zahradě :)


Reagovat
Anonymni 08.06.21

Trávník by se měl vysévat na jaře nebo na podzim z důvodu, že už není takové horko a není takové riziko, že travní semeno zaschne a tím pádem nevyroste. V každém případě je nutná pravidelná a vydatná zálivka. Bez toho to nejde. Tráva začne růst za pár dnů, je to docela fofr :-) . Vloni jsme si nechali na zahradu udělat vrtanou studnu, abychom měli vlastní zdroj vody, takže jsem připojila na hadici rozstřikovač a nechala jsem ho několik hodin stříkat vodu na travní semena :-) . Vlastní studna je luxus. Nemusím tak při zalévání šetřit s vodou :-) . Než se pro její vybudování manžel rozhodl, tak si na https://zakra.cz/…tana-studna/ zjistil, na kolik nás tak zhruba vyjde. Pak už jen využil služeb společnosti Zakra, aby za něj všechno zařídila a studna je na světě :-) .


Reagovat
Anonymni 29.10.21

Hlavně to neuspěchat. To bych řekl, že je to nejdůležitější. :) Já třeba některé velké fleky osazuji i na podzim, ale ne až teď na začátku listopadu. Nejdéle tak přelom září a říjen. Když hlásí pěkné počasí, trávník stihne zakořenit a je dostatečně silný na zimu. Na jaře je pak už pěkně chycený. Ale většinu přesívám stejně až na jaře. To mi pak chytrý náramek ukazuje i to, že nachodím na zahradě přes deset kilometrů! :)


Reagovat
Anonymni 29.11.21

Ahoj, měl bych takový dotaz. Netýká se to teda úplně výsevu trávníku, ale spíš jeho zavlažování. Myslíte, že má smysl na zavlažování trávníku pořídit nějaký zavlažovací systém? Jde mi hlavně o hospodaření a šetření s vodou. Letos v létě jsme jí tu měli docela málo, tak bych ji rád využíval co nejefektivněji to jde. Nějaké zkušenosti/ti­py? Díky.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.