Diskuze

Kaktusy a sukulenty

Výstava "Pohádkové krajinky se sukulenty" v Praze


bonsai 20.05.14

Několikrát jsem se marně pokoušel pěstovat lithopsy („živé kameny“). V literatuře jsem se později dočetl, že příčinou mého neúspěchu zřejmě bylo, že se tyto rostliny nesmí zalévat v době, kdy „přelévají“ živou hmotu ze starých vnějších listů do nových. Když jsem tedy u venkovní výstavy „Pohádkové krajinky se sukulenty“ firmy Honc našel několik malých lithopsů na prodej po 30 Kč, řekl jsem si, že bych to (o něco informovanější) mohl ještě jednou zkusit – ale zarazilo mě, že přestože byly právě v tom zmiňovaném stadiu přerodu, nebyly nijak chráněné před meteorology dlouho a úspěšně předpovídanými dešti, takže byly dost prolité. Ptal jsem se tedy vousatého pána, co to tam prodával (nevím zda to byl přímo pan Honc nebo tam měl nějaký nevydařený záskok). Na můj dotaz ohledně nebezpečí zálivky při růstu nových listů mi velmi stručně a poněkud podrážděně odpověděl, že je to pravda. A podíval se na mne s výrazem „A co má bejt?“. Protože i na několik předchozích dotazů odpovídal úsečně a neochotně, omluvil jsem se, že jsem ho obtěžoval a odešel jsem. Co taky jiného, když návštěvník je evidentně na obtíž a není se proč stydět za to, že mu vědomě nabízím rostliny, které mu brzy po koupi shnijí :-(


Reagovat
Kamkam 21.09.14

Takový věci musí člověk dělat s nadšením :roll: to nebyl asi člověk na svym místě já bych se sem vnutila s dotazem, snad mi někdo poradí asi jsem si přelila Lithops, nebo možná už se přesunul do období klidu, já si nevšimla a zalila jsem ho, každopádně vypadá docela špatně, na internetu jsem sice vyčetla, že při „převlékání“ mají změknout listy, ale to co mi udělal ten můj je už trochu moc, tak si myslím, že mi odejde, zesvětlal a je celý měkký


Reagovat
Kamkam 21.09.14

Tady ještě fotka… ale přijde mi, že to má už za sebou :(


Reagovat
Kamkam 22.09.14

Tak už to má za sebou definitivně :(… je z něj placka :D


Reagovat
Re: Kamkam | bonsai 26.09.14

Tak upřímnou soustrast…


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.