Diskuze

Pokojové rostliny

Yucca elephantipes - usychání


Kristyna+Daník 27.02.11

zdravím, mám výše zmíněnou rostlinu a chtěla bych poradit .. Květina mi od začátku topné sezony odchází a mne to velice mrzí.. Osychají ji listy – má tři kmeny a ty dva menší jsou na pohmat měkké a zelené listy z ní odpadávají v celém tom trsu…


Reagovat
Re: Kristyna+Daník | mičurin 12.08.15

Přeléváš. uhnívá


Reagovat
julisek 04.03.11

ahoj , doufám , že ti to pomůže :wink:

Charakteristika rostliny Juka, Yucca elephantipes:
Tato palmám podobná rostlina pochází např. z USA a Mexika. Existují 2 odlišné typy juky: s kmínkem, z něhož vyráží růžice dlouhých, převislých, mečovitých listů, a juka bez kmínku, která se skládá z jediné listové růžice. Listy mají tmavě zelenou barvu.

U starších rostlin se mohou objevovat květy, ale v pokojových podmínkách je to spíše vzácností. Druh:pokojová rostlinaTrvan­livost:Při správné péči dlouhodobá pokojová rostlina. Požadavky na pěstování Juka, Yucca elephantipes: Světlo:Rostlina vyžaduje přímé slunce po celý rok. Teplota:Pro pěstování je vhodná běžná pokojová teplota, minimální však 7 º C. Voda:V době vegetace vydatně zaléváme, v zimě slabě.Vlhkost:Ro­sení vyloženě nevyžaduje. Pokud je však rostlina v teplé místnosti, rosení je velmi prospěšné.Hno­jení:V době vegetace hnojíme každých 14 dní standardním tekutým hnojivem, v zimě 1× do měsíce.Množeni:Mno­žíme odnožemi nebo stonkovými segmenty, které zakořeňují při teplotě půdy 25 ° C.Přesazování:Pře­sazujeme pokud je to možné každé 2 roky na jaře.Zemina:ra­šelinový substrátProblé­my:Pokud rostlinu opomeneme zalít, hnědnou špičky listů.Škůdci:Suchý vzduch podporuje výskyt svilušky. já myslím, že to je tím, že má moc suchý vzduch.. zkus se kouknout na tu tabulku. Odněkud jsem ji zkopírovala …


Reagovat
Re: julisek | bousova 17.02.12

Dobry den chtela jsem se zeptat.Mam druhy rok v zimni zahrade juku na kminku ktera dosahuje velikosti dva metry.Najednou mi zacali ruzice se svesovat, jako by byla prelita.Mam strach ze spis mi umrzla v zimni zahrade kde se netopi nechci o ni prijit.Prosim muzete mi poradit,jak ji zachranit. Dekuji


Reagovat
Re: bousova | emilka12 17.02.12

JÁ JSEM JI ZASE PŘELILA.ZMĚKL KMÍNEK.TAK JSEM ZAVČASU UŘÍZLA KONCE, DALA ZAKOŘENIT A MÁM YUCCU BEZ KMÍNKU.


Reagovat
katerina3131 09.06.15

Dobry den prosim o pomoc mam krasnou velkou juku kmen asi o prumeru 10cm ale kdyz jsem na nej sahla uplne se propadala kura na kmenu je uplne vyschla, mam strach aby mi neodesla mam ji uz nekolik let :( predem dekuji…ps:pritom krasne roste ma a listy jsou taky zdrave…


Reagovat
Re: katerina3131 | Thaedhass 13.06.15

Ahoj No, pokud se jí propadá kůra tak asi plesniví. Když kousek té kůry odtrhneš, jakou má konzistenci? Jestli je měkká, vlhká a smrdí, tak plesniví. Můžeš dodat nějaké fotky?


Reagovat
katerina3131 16.06.15

Dekuji za odpoved no nezda se mi vlhka ani nejak nesmrdi :( pod kurou ma jen vlaskovite vlakno nebo co :) ale je to suche


Reagovat
Re: katerina3131 | katerina3131 16.06.15

Takhle jsou spravne


Reagovat
Thaedhass 16.06.15

Není zač. :) No, těžko soudit co by jí mohlo být. Ta díra je celkem velká a mohly by do ní nalézt nějaké potvůrky a to by mohl být problém. Jestli můžete, zkuste celou rostlinu vytáhnout z květináče a podívat se na kořeny. Pokud by byly černé, rozpadaly se, nebo dokonce i plíseň, tak zřejmě hnije. Pokud by byly zdravé tak těžko říct, z čeho to je. Já mám taky Yuccu elephantipes a nějak se s ní nemazlím (přes léto venku, venku je až do mrazů a pak valí do temného sklepa) a nic podobného se mi nestalo. Pokud mi napíšete na email (tadacerny@sez­nam) můžu vám dát kontakt na většího znalce. :)


Reagovat
Re: Thaedhass | katerina3131 17.06.15

Ahoj no ta dira tam nebyla, to jsem kousek odrizla aby jste videl jakou ma konzistenci, zase si ale rikam, kdyby hnila, tak me prece takhle krasne neroste? :(


Reagovat
Re: katerina3131 | katerina3131 17.06.15

Nemam ji treba presadit? i kdyz jsem ji presazovala pred rokem?…jestli treba neni malej prostor v belicku? treba ji dat do neceho vetsiho? jsem fakt zoufala, mam ji moc rada a nechci o ni prijit :(


Reagovat
TE-R-K-A 06.10.15

Já dostala v lednu krásnou velkou rostlinu, ale po měsíci začaly spodní listy usychat až schly i některé prostřední listy. Spodní celé viz fotky žloutnou a vypadá to, že odpadnou. Ještě netopím a zalévám ji 1 až 2× týdně tak, aby měla vlhkou zeminu. neměla bych ji přesadit? Na podzim se bojím, ale nevím co s ní mám dělat. Moc prosím, neumíte mi poradit? :(


Reagovat
Re: TE-R-K-A | katerina3131 06.10.15

Suchy vzduch a moc zalevas…ja ji zalevam jednou tydne v lete a v zime jednou tak za 10–14dni a taky obcas rosim…a potrebuje dosti svetla :)


Reagovat
TE-R-K-A 06.10.15

Tak s tím suchým vzduchem to bude ještě horší jak začnu topit :(. Zkusím zalévat méně, ale že bych nějak přelévala se mi nezdá. ale děkuji za radu. Jak začala schnout, tak jsem nevěděla jestli je to tím, že má málo nebo moc vody :). snad to bude tím a začne se jí dařit. Mám ji doma na nejsvětlejším místě, bohužel nemám balkon abych ji dala ven.


Reagovat
pavel tomášek 13.11.15

Dobrý den,

Asi před třemi týdny jsem koupil yuccu a asi poslední dva týdny ji usychají listy. Jednou nám spadla na zem třeba je z toho v šoku???Má tak 150cm

Předem děkuji za odpověď. :mavam:


Reagovat
Re: pavel tomášek | emilka12 18.11.15

Pavle muže to byt z přelití, v zimním období nepotřebuje moc vody.Taky to muže být zimním obdobím protože nemá podmínky a taky muže mít šok ze změny místa. Taky mě kytkám usychají listy. :mavam:


Reagovat
Re: pavel tomášek | emilka12 18.11.15

Pavle muže to byt z přelití, v zimním období nepotřebuje moc vody.Taky to muže být zimním obdobím protože nemá podmínky a taky muže mít šok ze změny místa. Taky mě kytkám usychají listy. :mavam:


Reagovat
pavel tomášek 19.11.15

Tak děkuji snad mi to pomůže. ;)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.