Diskuze

Drobné ovoce

Zahradní borůvky - rady do startu


PeeKay 30.05.16

Dobrý den, plánuji nákup zahradních borůvek. Článků o jejich pěstování je na internetu spousta, a několik mám již zdárně zvládnutých. Ale rád bych, kdyby se se mnou o své zkušenosti podělili i přímo domácí pěstitelé. Jakou odrůdu vybrat, na co si dát pozor, co se komu osvědčilo, apod. Díky.


Reagovat
MarkyM 30.05.16

Tak já nejsem sice nějaka velká pestitelka, ale moje tři borůvky si vedou dobře :D. Mám různé odrudy, zasazene v raseline. Chtěji hodně sluníčka a zalivky. Na jaře a na podzim přidávám hnojivo.


Reagovat
Re: MarkyM | mildanek1 05.06.16

Já jsem koupil dva zimolezy, zakopal jsem je asi tři metry od sebe. Sem tam je zaleju, sem tam jim dám trochu npk. Nic víc. Pár větviček zasadím do země jako řízky, ať je víc rostlinek. Moc práce nepotřebují. :)


Reagovat
emilka12 05.06.16

Koupila jsem tři boruvky. Vyhloubila tři jámy metr od sebe. Vysypala zeminou na boruvky a zasadila rostlinky.Po čase jsem koupila hnojivo na boruvky a pohnojila. :potlesk:


Reagovat
Nimie 12.06.16

My jsme původně zkoušeli jednu dospělejší, namátkově sehnanou v zahradnictví. Tak moc nám učarovala, že letos už jich máme 7 :mrgreen: ale jsou tu prvním rokem, takže se teprve rozkoukávají. Pokud máte trochu času a trpělivosti, doporučila bych se obrátit na nějaké zkušené zahradnictví specializující se na borůvky a u nich objednat 2 – 3 leté sazenice. Jsou menší než co obvykle naleznete v zahradnictvích, ale ten první rok se snáz uchytí, a jakmile se zabydlí, tak od dalšího roku už by měly pořádně plodit. Navíc i v té ceně je tam poměrně velký rozdíl – jestli kupovat borůvku za 500 – 600 nebo za 100 – 200.

Jinak my je pěstujeme v květináčích, řekla bych i, že je to takhle víc podporuje k plození než k rozšiřování kořenů. Máte-li více prostoru, vyplatí se vybrat několik odrůd s odlišnou dobou zrání – pak máte přísun borůvek po většinu sezony a ne jen v jednu dobu :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.