Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Zahradní domek či altánek můžete mít i bez stavebních prací


admin 12.08.18

Drobná dřevěná stavení do prostorných zahrad jednoznačně patří. Představují nejen místo, kam přes zimní období uložíte veškeré stavební nářadí včetně zahradního nábytku, ale zároveň slouží jako designový prvek prostoru. V současné době jsou velice žádané zahradní domky, neboť mají opravdu široké uplatnění. V následujících řádcích se podíváme jak na zahradní domky, tak i zahradní altány, jež využijete zejména během parných dnů.

Před výběrem dřevěného objektu se budete rozhodovat, zda si vystačíte s menší kůlničkou na zahradní nástroje, nebo raději sáhnete po větším stavení, které poslouží i jako domek pro děti či nocleh pro návštěvy.

Zahradní domek je jednoznačnou volbou

Jestliže toužíte po větším zahradním domečku, nemusíte se obávat toho, že byste museli vyřizovat stavební povolení, protože zahradní domek je v podstatě montované stavení, které stojí na rovném povrchu. Velikost si vyberete podle vlastního uvážení. Do větších zahrad se hodí samozřejmě i větší domečky, ale musíte počítat s tím, že s rostoucí plochou se zvyšuje i samotná cena, neboť je potřeba mnohem více materiálu.

Výrobci na tuzemském trhu používají různé dřeviny. Třeba taková společnost DOMKY DELTA používá u řady EKONOMIK, která patří k těm cenově výhodnějším, kvalitní a řádně vysušené smrkové dřevo. Jednotlivé kusy dřeva prochází strojovým opracováním. Smrkové dřevo vydrží dlouhá léta a díky němu je zachována nízká cena, která se naštěstí nepodepisuje sníženou kvalitou.

Ceny se různí. Právě u společnosti DOMKY DELTA se zahradní domky ze série EKONOMIK pohybují od 11 000 až do 56 000 korun.

Pod zahradním altánem vytvoříte kouzelné posezení

Zejména v letním období budete trávit spoustu času na zahradě. Přece jen, slunce deroucí se do interiéru přes sebemenší skleněnou plochu vytvoří v místnostech nepříjemné klima. I když na zahradě svítí slunce, stále je tam lépe než uvnitř domu. Pokud ještě nemáte žádnou zastřešenou terasu, zapřemýšlejte nad altánem. Právě zahradní altány a pergoly jsou velice vyhledávanými přístřešky. Jsou k dostání altány v různých variantách – rovné, bez sklonu střechy, se sklonem střechy a podobně. Jako střechu můžete zvolit buď popínavé rostliny, nebo sáhnout spíše po střešních krytinách v podobě šindele či polykarbonátových desek. Oblíbený je také posuvný baldachýn.

Společnost DOMKY DELTA se specializuje i na zahradní altány a pergoly, a tak můžete všechna dřevěná stavení objednat na jednom místě. Zvolte si buď pergolu ke zdi domu, anebo volně stojící. Altány jsou většinou volně stojící, ovšem v nabídce jsou různá provedení a designy. Vyberte si tedy model, jenž se zamlouvá vašim očím. Ceny se opět různí od toho, co od altánu či pergoly očekáváte.


Reagovat
Anonymni 19.11.18

Dobu jsme se mořili s různými látkovými altány, kde se nám při trošku větším zafoukání lámaly konstrukce, až jsme si řekli dost a pořídili si klasický dřevěný altán a musím říct, ten rozdíl je nepopsatelný. Takže pokud nemáte a chcete si užít trochu stínu na vašem pozemku, rozhodně doporučuji nějaký altán, který jen tak něco neodfoukne.


Reagovat
Anonymni 30.12.19

Všude se dočítám, jak si je lidé stavějí svépomocí. Má někdo k dispozici údaje, jak vyjde cenově jeho stavba nebo koupě (například z nabídky https://www.domky-delta.cz/…ly-a-altany/ ) Hodně by mne to zajímalo.


Reagovat
Anonymni 19.05.23

Prošli jsme si obdobím, kdy jsme experimentovali s různými látkovými altány, které se často při větším větru lámal konstrukce. Nakonec jsme se rozhodli pro klasický dřevěný altán a rozdíl je ohromující. Pokud tedy nemáte na svém pozemku žádný stín a chcete si ho užít, rozhodně doporučuji investovat do https://modul-company.sk, který vám nepřinese nepříjemné překvapení při větrných podmínkách.


Reagovat
Anonymni 31.03.24

My máme na zahradě malý dřevěný zahradní domek, do kterého dáváme nářadí. Nejdřív jsem myslela, že to bude domek pro děti, ale jsou potřeba někam uklízet věci, tak musíme koupit ještě jeden domek pro děti. Ony s námi ale stejně nejradši sedí na terase. Konečně jsme si už objednali i markýzu , přes kterou nesvítí slunce ani neprší, takže v létě sedíme na terase a koukáme na bouřku. To mám úplně nejradši :-) .


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.