Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Zahradní prolézačky


Anonymni 11.04.09

Zdravím, rád bych se zeptal na preaktické používání prolézačky na zahadě. Máme dva kluky – jeden má 4 roky a druhý 6 měsíců. Bydlíme v řádovce, zahrádka má na šířku 9 a na délku 20 m. Manželka si vymyslela, že bychom na naši pidizahrádce měli postavit nějakou prolézačku (Idea jsou dvě A spojená trámem, aby vznikl prostor pro žebřík, houpačku a prolézačku. Mně to nedělá problém realizovat, jen mám pocit, že na zahradadě přibude další „krám“, který děti za chvíli stejně omrzí, bude se muset udržovat a objíždět sekačkou. A proto bych se rád zeptal těch, kdo prolézačky máte – jak často si tam děti chodí hrát?

Díky

Jindra


Reagovat
Milli 11.04.09

Taky jsem je chtěla (syn 3r., druhý na cestě), ale nemáme ještě dodělanou zahradu. Místa je tam hromada – 1200m2 zahrady, ale mezi tím udělali kousek od nás dětské hřiště se všemožnýma prolízačkama, tak už to dělat nebudeme. Matýska to baví moc, ale musí tam být ještě další děti. Jinak ho to za chvíli omrzí, sám (se mnou nebo jiným dospělým) tam vydrží tak 15 minut. To samé i velká trampolína u sousedů. Jak je tam víc dětí, tak dobrý, ale sám si tam nikdo neskáče.


Reagovat
Maka 11.04.09

Ahoj já hlasuju pro houpačku a pískoviště – ˇaž mladší povyroste – tak budete min. půl roku chodit a pořád sundávat z prolejzačky než si budete naprosto jistí jeho uměním bezpečně slézt a vylézt . Jinak my máme taky pidi zahradu – tak máme už jen to pískoviště a zahradní houpačku – sedačku:o) a stačí nám to – nejraději stejně ryjou lopatkama v záhonku. Ale – bydlíme v menším městě a do 200 m od baráku máme 3 dětská hřiště s různými atrakcemi. Pokud jste někde kde tato možnost není tak je to jiná . Nám by se nevyplatilo budovat na zahradě „hrací park“ když stejně většinu dne trávíme někde venku mezi dětmi na hřištích a na zahradě jsou kluci jen když třeba jeden nechce jít ven, nebo spí ,nebo když já vařím – a to mám aspon jistotu že mi tam z ničeho neslítnou. Stejně pořád odbíhám pozorovat a hlavně řešit hádky.

Takže podle mě musíte zvážit jak moc budete využívat (resp. jak často jste v průběhu dne doma) a pak taky tu bezpečnost…

švagrová bydlí kousek od nás ale na malé vesničce s jedním hřištěm ve vsi. Mají taky malou zahradu , ale prolízky se skluzavkou mají – nevím jak moc využívají ale hlavně oni de facto nikam nechodí a žijí hlavně na zahradě své nebo na zahradách svých kamarádů z vesnice – takže u nich to význam má.


Reagovat
Anonymni 11.04.09

Díky za odpovědi. Relativně kousek je dětské hřiště, kde by teoreticky mohli šplhat s kamarády, takže by to stačit mohlo. Pískoviště jsem udělal už loni, a právě proto, že mám pocit, že si tam sám moc nehraje předpokládám, že stejně to dopadne s prolézačkou. Navíc i toho čtyřletého bych se tam bál pustit samotného, takže mám pocit, že by jsme si na sebe upletli sami bič. No předám odpovědi ženě, snad najdeme nějaký kompromis – rýsuje se trampolína, která by se dala na zimu uklidit a v případě nezájmu prodat.

Jindra


Reagovat
Kajda 29.04.09

Ahojky my máme také na zahrádce né úplně prolézačku. Ale domeček ve výšce jde se tam po schodek a pak se děti kloužou po klouzačce. Naštěstí jsme to nemuseli kupovat, koupili jsme jenom trámky a mám šikovného tatku (dědečka), který za asistence mého manžela to měli hotové za 5 dní. Naše dcerka to využívá dost, bude jí v červenci 5. Fakt si na tom vyhraje. Teď jí budeme dělat velké pískoviště a ta klouzačka bude směrovat přímo do něj. Hezký večer K.


Reagovat
Anonymni 31.10.18

Dobrý den, mám 4 letého syna, který je hodně aktivní. Na jaře jsem mu koupili trampolínu a jsme nadšení. Syn si tam krásně zablbne, nic se mu nemůže stát a vybije si tam svoji energii. Skáčou tam i s manželem, takže se zabaví oba. Při nákupu jsme využili slevový kupón http://www.kuponslevovy.cz/…/marimex-cz/ , takže nás trampolína nevyšla tak draho.


Reagovat
Anonymni 18.01.19

To já jsem našim dětem na zahradu koupil prolézačku se skluzavkou z https://hrackyzadobrekacky.cz/…-autobus-3v1 Nejsem totiž zrovna moc manuálně zručný a toto mi přišlo jako ta nejlepší možná volba.


Reagovat
Anonymni 27.06.19

My jsme nechávali dětem udělat průlezky na zakázku. Sice to bylo o něco dražší, než jsme předpokládali.. dokonce jsme si museli vzít i menší půjčku, abysme to daný měsíc zvládli, a to odtud: https://www.ferovepujcky.cz/…y-bez-ruceni .. ale fakt nelitujem. Průlezky jsou krásné, dřevěné, perfektně nám pasují na zahradu a děti se na nich hlavně skvěle vyřádí :)


Reagovat
Anonymni 07.08.19

Mnoho slev do Marimexu je případně také na https://slevovykupon.net/s/marimex-cz/


Reagovat
captchaOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.