Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Zahradní prolézačky


Anonymni 11.04.09

Zdravím, rád bych se zeptal na preaktické používání prolézačky na zahadě. Máme dva kluky – jeden má 4 roky a druhý 6 měsíců. Bydlíme v řádovce, zahrádka má na šířku 9 a na délku 20 m. Manželka si vymyslela, že bychom na naši pidizahrádce měli postavit nějakou prolézačku (Idea jsou dvě A spojená trámem, aby vznikl prostor pro žebřík, houpačku a prolézačku. Mně to nedělá problém realizovat, jen mám pocit, že na zahradadě přibude další „krám“, který děti za chvíli stejně omrzí, bude se muset udržovat a objíždět sekačkou. A proto bych se rád zeptal těch, kdo prolézačky máte – jak často si tam děti chodí hrát?

Díky

Jindra


Reagovat
Milli 11.04.09

Taky jsem je chtěla (syn 3r., druhý na cestě), ale nemáme ještě dodělanou zahradu. Místa je tam hromada – 1200m2 zahrady, ale mezi tím udělali kousek od nás dětské hřiště se všemožnýma prolízačkama, tak už to dělat nebudeme. Matýska to baví moc, ale musí tam být ještě další děti. Jinak ho to za chvíli omrzí, sám (se mnou nebo jiným dospělým) tam vydrží tak 15 minut. To samé i velká trampolína u sousedů. Jak je tam víc dětí, tak dobrý, ale sám si tam nikdo neskáče.


Reagovat
Maka 11.04.09

Ahoj já hlasuju pro houpačku a pískoviště – ˇaž mladší povyroste – tak budete min. půl roku chodit a pořád sundávat z prolejzačky než si budete naprosto jistí jeho uměním bezpečně slézt a vylézt . Jinak my máme taky pidi zahradu – tak máme už jen to pískoviště a zahradní houpačku – sedačku:o) a stačí nám to – nejraději stejně ryjou lopatkama v záhonku. Ale – bydlíme v menším městě a do 200 m od baráku máme 3 dětská hřiště s různými atrakcemi. Pokud jste někde kde tato možnost není tak je to jiná . Nám by se nevyplatilo budovat na zahradě „hrací park“ když stejně většinu dne trávíme někde venku mezi dětmi na hřištích a na zahradě jsou kluci jen když třeba jeden nechce jít ven, nebo spí ,nebo když já vařím – a to mám aspon jistotu že mi tam z ničeho neslítnou. Stejně pořád odbíhám pozorovat a hlavně řešit hádky.

Takže podle mě musíte zvážit jak moc budete využívat (resp. jak často jste v průběhu dne doma) a pak taky tu bezpečnost…

švagrová bydlí kousek od nás ale na malé vesničce s jedním hřištěm ve vsi. Mají taky malou zahradu , ale prolízky se skluzavkou mají – nevím jak moc využívají ale hlavně oni de facto nikam nechodí a žijí hlavně na zahradě své nebo na zahradách svých kamarádů z vesnice – takže u nich to význam má.


Reagovat
Anonymni 11.04.09

Díky za odpovědi. Relativně kousek je dětské hřiště, kde by teoreticky mohli šplhat s kamarády, takže by to stačit mohlo. Pískoviště jsem udělal už loni, a právě proto, že mám pocit, že si tam sám moc nehraje předpokládám, že stejně to dopadne s prolézačkou. Navíc i toho čtyřletého bych se tam bál pustit samotného, takže mám pocit, že by jsme si na sebe upletli sami bič. No předám odpovědi ženě, snad najdeme nějaký kompromis – rýsuje se trampolína, která by se dala na zimu uklidit a v případě nezájmu prodat.

Jindra


Reagovat
Kajda 29.04.09

Ahojky my máme také na zahrádce né úplně prolézačku. Ale domeček ve výšce jde se tam po schodek a pak se děti kloužou po klouzačce. Naštěstí jsme to nemuseli kupovat, koupili jsme jenom trámky a mám šikovného tatku (dědečka), který za asistence mého manžela to měli hotové za 5 dní. Naše dcerka to využívá dost, bude jí v červenci 5. Fakt si na tom vyhraje. Teď jí budeme dělat velké pískoviště a ta klouzačka bude směrovat přímo do něj. Hezký večer K.


Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500