Diskuze

Voda v zahradě a zavlažovací systémy

Zakalená voda v bazénu - vločkovač?


Brokolička 06.06.08

Ahoj, chci se zeptat,jaké přípravky používáte,když se vám zakalí voda v bazénu a jak používáte vločkovač? Díky

Použila jsem totiž vločkovač a voda stále nic moc,zatím se nám to nikdy nestalo.


Reagovat
Mava 06.06.08

Ahoj, my používáme Chlor schock Trio /velký tablety do plováku/, občas přidám i chlor přímo do bazénu /je buď tekutý nebo sypký/, ale to spíš když jsme pryč doma.

Vločkovač, pokud vím se tam dá dle návodu. Na dno se u:,–(í vločky, které do sebe natáhnou řasy a jiné nečistoty, pak se to musí vysát vysavačem. Přesně dobu za jak dlouho nevím, ale určo. je to tam napsané.

Jo a ještě používáme PH+ máme dost kyselou vodu. Pokud není PH v normě, vodu těžko vyčistíš.


Reagovat
sslunicko 06.06.08

ahojky,ták já můžu doporučit takové kartuše od Albionu. je to perfektní,kam se hrabe vločkovač. dáš ji do skimeru,trvá asi 3dny než se celá rozpustí a během té doby ti vše nasedá na dno a jen vyluxuješ,fak­t super.

jinak Ph+ se užívá,když je voda zá:,–(itá,ne?

my měli na začátku sezony dost kyselou,ale jednou dávkou (dle návodu) ph- bylo vše v pohodě.


Reagovat
Re: sslunicko | Anonymni 26.05.19

nejaky ten obrazok da sa poslat alebo obalu alebo stranku na moj email pavolkopca1@mail.com dakujem


Reagovat
janinkaz 06.06.08

Taky máme bazén a používáme jako Mava Chlor Shock, účinkuje hrozně rychla a neuvěřitelně dobře. Pak nám ještě plave jedna tableta chloru v takovým tom plováku. Na zmekčení vody tam lijeme ocet :wink: No a do toho vysáváme, což je pěkná pakárna :roll:


Reagovat
janinkaz 06.06.08

Tak oprava, my máme ten Shock v sypký formě, rozmícháme dle návodu v konvi a při puštěné filtraci nalijeme :wink: Jinak se dá taky vsypat do skimeru, ale to jsme nezkoušeli :wink:


Reagovat
sslunicko 07.06.08

Mavo,na kyselou vodu je opravdu Ph- a na zá:,–(itou Ph+. Je zvláštní,jestli vám to funguje obráceně :lol:

Tablety kombi jsou super. My dáváme přes sezonu pouze jednu cca za 3týdny a to je víceméně vše. Provoz bazénu je velký,chodí k nám všichni kamarádi a stačí to.

Momentální teplota je 28,během dneška to vyleze tak na 29,tak budeme muset v noci nechat otevřené dveře,protože 30 už je fakt moc.


Reagovat
Mava 07.06.08

ssluníčko možná to dáváme dobře, ale já to pomotala tady. Je to manželova starost. :oops: :lol:


Reagovat
Oldik 01.07.10

Pokud vločkovač nepomohl,použít ho opakovaně a hodně profiltrovat vodu. Je zapotřebí srovnat Ph.


Reagovat
60 13.05.11

čistá voda?hned jak napustíme bazén,tak dáme půl velké tablety do plováku a pořád je čistá voda,já se ptám věčšinou v prodejně,ale stejně záleží jaká voda teče z kohoutku,švára ne a ne čistou vodu,pak se naštval a bazén vyhodil,škoda v létě je to paráda…


Reagovat
Boobietouch 09.09.14

Brokoličko, zkuste kouknout na tenhle článek, http://www.bazenovachemiepraha.cz/…azenu-clanek . Mi to posledně při tomhle způsobu zákalu docela pomohlo, i když ten můj zákal byl takový spíš světlešího rázu :)


Reagovat
Re: Boobietouch | Eugen O. 10.09.14

[citace] @Boobietouch píše: Brokoličko, zkuste kouknout na tenhle článek, http://www.bazenovachemiepraha.cz/…azenu-clanek . Mi to posledně při tomhle způsobu zákalu docela pomohlo, i když ten můj zákal byl takový spíš světlešího rázu :) [/citace] Tak právě jsem na to kouknul a nevypadá to špatně. Možná bych to tam i zkusil, stejně bude třeba brzo ten bazén zazimovat.


Reagovat
Re: Eugen O. | BarčaMan 08.02.15

Tak jsem taky na to koukla a máte někdo zkušenosti s tímhle vločkovačem? http://eshop.techneco.eu/…ue-Super-1kg


Reagovat
Re: Eugen O. | Olin Bros 10.02.15

Ta zmiňované stránce bazénové chemie praha jsem postřehl již dříve zajímavé tipy a rady. Bylo mi to velmi sympatické a objednal jsem si u nich pár věcí mohu říct, že maximální spokojenost mají kvalitní třeba i ty krycí folie jednu mám už dvě sezony a nepopraskala vůbec je pořád jak nová.


Reagovat
Lucinešek 17.02.15

My pouíváme vločkovače z techneco v praze. vždycky dobře posloužily a když se nám zavápnily stěny v bazénu tak jsme to v pohodě odstranily i od mastného. :)


Reagovat
Re: Lucinešek | Lisynka 03.03.15

A co, nahodou nejake zkusenosti s tou solarni plachtou tu nekdo nema?


Reagovat
PanLubos 14.04.15

Zkusil bych vyčistit bazén nějakým gelovým čističem – viz http://www.probazen.com/gelove-cistice a poté používat chemii.


Reagovat
Anonymni 30.05.18

Dobrý den, máme doma s tímhle také zkušenosti, takže bych vám poradil to, abyste si na radu zavolala nějakého profíka, který tomu bude rozumět a poradí vám, jak zamezit tomu, aby se to nestávalo ani v budoucnosti. Já jsem se obrátil na https://www.albixon.cz/ a byl jsem spokojen ;-)


Reagovat
Anonymni 29.01.22

Babičce na chatu jsme teď pořídili alespoň nafukovací bazén. Bude mít méně starostí s údržbou a na zimu jej můžeme pěkně sfouknout a bude hotovo. Netřeba si kupovat do domácnosti podle mě ten zapuštěný do země. Stejně se tam skoro vůbec nekoupeme. Jen ve perných dnech.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.