Diskuze

Typy zahrad a zahradní architektura

Zakládání sklalky


lena123 09.03.10

Ahoj , vzhledem k tomu , že tu jsou ¨zahradnice tělem i duší tak bych od vás potřebovala poradit , chci letos vysadit skalku , alespoň něco , je obrovská , co se asi tak vysazuje , kdy a jak , díky za rady


Reagovat
chuanitka 09.03.10

Já sice nejsem bůhvíjaká zahradnice, ale skalku jsem zakládala 2,5 roku nazpět, na podzim (na jaře je to lepší). Loni na podzim už jsem musela porost na skalce silně redukovat a uvažuju o založení druhé :lol: Pamatuju si akorát to, že půda pro skalničky má být zásaditá a je dobré zvolit místo, kam svítí ranní slunce (mě svítí odpolední :mrgreen:) Jakmile se skalničky uchytí, jsou velmi nenáročné a moc krásné :palec: Jinak doporučuji zadat do vyhledávače „založení skalky“ a budeš mít informací až až :wink:


Reagovat
Jura007 21.03.10

Jenom drobná poznámka ze zkušenosti – na skalku zásadně nepoužívat zeminu, co obsahuje semena plevelů. Jinak se taky může stát, že některých druhů plevelů se nezbavíš už nikdy. Typicky mě tak napadá bršlice kozí noha – s tou bojuju už osm let.


Reagovat
Anonymni 20.01.23

Dobrý den, rady a tipy na to, co kdy a kam sázet už určitě máte. Já jen ze zkušenosti doporučím to, abyste si to všechno dobře označila. Mi se totiž stalo to, že jsem zasadila skalničky, ale za týden samozřejmě nevěděla, co je co. Dnes už vím, jak vyrobit samolepku a tak si dělám označení doma. Ale ono většinou v květinářství koupíte takové ty věci a pichláky na to, abyste si to popsala. :)


Reagovat
Anonymni 22.06.23

Taky se těším, až si doma udělám zahradní skalku. Ale ještě to bude chtít investovat do zahradní branky, protože máme dva pejsky a nerada bych, aby mi tu skalku pak kluci moji trochu zplundrovali. Kdo má doma psy tak ví, co občas dokážou. :-) Ale je s nima sranda. To zase jo! :)


Reagovat
Anonymni 29.11.23

Zdravím vás, budete to pak nějak oddělovat od sebe? Ty jednotlivé záhony? Já jen že mi doma zbyly nějaké MDF desky ze stavby, které už nevyužiju. Tak by se vám třeba hodily. My z nich máme taky takové ty přepážky mezi jednotlivými úseky zahrady. Kdyby ano, tak sem hoďte e-mail a já se vám ozvu. Díky a čau


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.