Diskuze

Typy zahrad a zahradní architektura

Založení zahrady


Gina108 29.12.09

Ahoj zahradnice, poradíte? Máme cca 800 m rumiště a příští rok bych ráda začala zkulturňovat, ale moc se v tom nevyznám. Jo, umím jednotit mrkev a vím, že se stromy sázej kořenem dolu :lol:ale zamlada jsem pomáhala mámě na zahradě a docela mě to bavilo, bohužel jsem se toho moc nenaučila :cry: Jak jste začínaly vy? Využily jste třeba zahradního architekta? Kolik to tak stojí?


Reagovat
Re: Gina108 | Alena678 13.02.17

Dobrý den, já na ty návrhy prostě nemám oko, když jsme ji „zkulturňovali“, nechali jsme si ji navrhnout a poté i zrealizovat od www.jungleinteriors.cz. Zkuste se podívat na jejich stránky, mají plno zkušeností a můžete si od nich nechat zahradu opečovávat, pokud byste třeba neměla čas, nebo vyjela někam na cesty. My jsme s jejich servisem byli velmi spokojení :)


Reagovat
Re: Gina108 | Anonymni 04.01.21

Nechali jsme si udělat jen návrh zahrady spolu s veškerou dokumentací a zaplatili jsme za to jen 9500 Kč. Komunikace a spolupráce se zahradní architektkou byla skvělá. Ptala se nás na všechny možné detaily ohledně pozemku, domu, na naše požadavky apod. Se vším nám poradila. Zhruba za měsíc měla hotový celý projekt a během té doby s námi vše konzultovala a upravovala podle našich představ. Začali jsme zahradu budovat sami podle dokumentace a jsme s tím moc spokojení. Jmenuje se to www.design4garden.cz . Nabízejí i samotnou konzultaci k zahradě, když někdo nechce projekt. To vyjde asi levněji a někomu to může víc vyhovovat.


Reagovat
Re: Gina108 | Anonymni 22.06.21

Přeji krásný den. Myslím že zahradní architekt nutně není potřeba. Dost ti poradí třeba i případný dodavatel služeb/materiálů, který jistě bude mít zkušenosti s desítkami podobných zahrad. Nám třeba takhle poradili když jsme dělali zahradní jezírko. Jinak kdybyste taky plánovali jezírko tak my máme něco takovédleho https://www.zahradnijezirka.net/ a jsme moc spokojení :)


Reagovat
Lacenka 29.12.09

mi máme 1200m a začínali jsme stromkama… Ty totiž rostou nejdýl a jejich místo je více méně definitivní… Taky manžel průběžně vybírá velké kameny, na část zahrady se nasel pěkný trávník, část se poryla na záhony, v rožku je kompost a já si loni hrála se skalkou… Zahrada je běh na dlouhou trať, mi si architekta teda dovolit nemůžem,ale možná ani to není úplně špatný nápad. JO a jestli nemáte tak si rozhodně nepořizujte psa, bo to jde všechno snažení k šípku :zed:


Reagovat
bubli 29.12.09

Ahoj Gino, jestli je to rumiste tak budete asi muset navest nejakou dobrou hlinu, jinak ti nic neporoste. My jsme koupili pred 2,5 roky domek se zahradou, byla na ni vysoka trava a par stromu, o ktere se par let nikdo nestaral. Protoze jsem zahradnik-zacatecnik a netroufla jsem si, tak jsem si pozvala na serezani a omlazeni stromku firmu a byla jsem moc spokojena. Stalo nas to tisicovku. Udelala jsem si sama jeden zahonek kde mam jahody, rajcata, apod. S jednou firmu jsem resila moznou upravu zahrady, udelali mi navrh a rozpocet, tech nasich 500m2 prislo asi na 60 000, takze jsem od toho upustili a nechame to az budou penize.


Reagovat
genca 29.12.09

Cauky, my mame zahradu neco pres 1200m a mame udelany plany od architekta na 200tis. i s praci + jednou tolik zavlazovani. Ale bez toho bych si to nelajzla, ja tomu vubec nerozumim, takze kdybych to delala sama, tak me to ve finale mozna vyjde jeste draz, protoze bych urcite spoustu rostlin umordovala misto vypestovala :wink: Jo tu zahradu jeste nemame, zatim setrime, ale na jare uz snad neco zadame :roll:


Reagovat
bubli 29.12.09

Genco, 200tisic je sila. :jazyk: Co tam vsechno mate? Nam v tech 60tisic zahrnuli vyrovnani povrchu (mame zahradu celkem hrbolatou), zalozeni noveho travniku, upraveni okraju zahrady (tzv. neviditelne obrubniky) a nespocet keriku, kytek a ruznych trav do mulce a samozrejme praci.


Reagovat
Gina108 29.12.09

Jejda, to jsou sumy. Já myslela jenom plánek, jako kam který strom zasadit, aby nebyl třeba ve stínu a nechcípl, kde mít chodníčky, kde záhonky, ty práce bychom snad zvládli sami, nebo postupně našetřili a udělali třeba jen část. Jj Bubli, ornici navézt musíme a na srovnání terénu si pozvem bagřík, tem stojí 500 na hodinu, tak za den to snad zmákne. Těch 60 už zní rozumně, ale stejně je na tu zahradu nemáme :lol: budem muset postupně. Lacenko, psa zatím nemáme, ale nějakého hlídacího jsem chtěla :think:


Reagovat
šóšannáh 29.12.09

tak my máme cca 1600 m2 z toho půl je před a půl za barákem, část z toho je příjezdovka. Takže vedle příjezdové cesty která je kousek od sousedovic plotu jsem si dala různé keříky a vysypala kamínky, vedle růže, mám je hrozně ráda, vzadu za domem je takový malý sad, v rohu kompost a jestě mám v plánu skleník a pár záhonků, jinak tam nechávám luční trávu, podél domu je proužek, takže jsme k plotu vysadili maliny a ostružiny, lísku a ještě mám v plánu černý bez. Před domem máme lepší trávníček, kde má synek hrací koutek a ještě počítáme s bazénem nebo koupacím jezírkem. No ještě je tu práce dost, ale vše nejde najednou. Mám v plánu malou skalku kolem terasy, ale s tou si nevim vůbec rady :nevim: Mám kamarády zahradníky, takže to konzultuji s nima, penízky za architekta radeji vrazím do baráku :mrgreen:


Reagovat
Marlenka11 29.12.09

Tak my se máme do konce ledna rozhodnout, zda si vezmeme plán za 3000,– od zahradního architekta, je to za zaměření, návrh osazení + druhy, rozvržení cestiček, odpočinkového místa a je v tom počítáno se zachováním některých stávajících rostlin. A rozměry jsou tuším 200m2… O realizaci jsme se zatím nebavili :mrgreen: Ale je to můj sen, mít prostě sladěnou, stále kvetoucí a barevnou zahradu.


Reagovat
chuanitka 29.12.09

Gina: Já bych do architekta nešla, protože se mi většina navržených zahrad nelíbí, líbí se mi spíš zahrada ve stylu mé babičky (jsem divná, já vím :D) Promysli si hlavní body jako třeba kudy povedou cesty, kde bude koutek na hraní, kde posezení, záhonky, kompost a ono se to nějak vyvrbí :) A až budeš sázet stromy nebo keře, tak nezapomeň, že časem vyrostou, aby nebyly nacpané moc na sobě. A zvlastní zkušenosti doporučuju pěstovat pouze NENÁROČNÉ rostliny :lol:

šóšannáh: Skalka je v pohodě, já se hrozně bála a nakonec se skvěle povedla a je hodně nenáročná. Najdi si na netu info fotky a pusť se do toho :wink:


Reagovat
Anonymní 29.12.09

My dali 120 tisíc za návrh včetně realizace, což ale zahrnuje i pergolu (to je docela drahá sranda), nějaké drobnější terénní úpravy, rostliny včetně záruky, takže nám dvě odešly a dostali jsme další rok nové, ty už se chytly. Zahradu máme cca 1000 metrů, ale úprava je na polovině, druhá část je tráva plus jabloně, na to jsme zatím nesahali. Taky máme psa a je to znát. Močí spálí stromečky, pokud ho nenaučíte chodit na jedno místo, což je fuška, náš chodí teda dozadu, dopředu si troufne jednou dvakrát, když je zima a my moc na zahradu nechodíme, dostane vynadáno a pak zas chodí dozadu. :lol: Do plánů jsme hodně mluvili, nejprve jsme společně s architekty (manželský pár) prošli zahradu s představami, co tam chceme a kde bychom to nejlépe chtěli mít, oni udělali návrh, my ho probrali, něco striktně zamítli, něco přesunuli, pár sazenic pozměnili, vše šlo v pohodě. Naše zásada byla – co nejvíce bezúdržbová zahrada (např. keře, které člověk zastřihne jednou do roka a je to), zahrada vhodná pro děti (nejedovaté rostliny, bez trnů, vhodné místo pro pískoviště – vidím na něj z kuchyňského okna, houpačky apod.), pes má svoji trasu, jak obíhá zahradu, takže jsme taky měli požadavek nesázet mu nic do cesty, protože by to stejně nepřežilo (původně naplánovali záhon trvalek na psí trase zadní branka přední branka). Zavlažování máme dost levné, perforovanou hadici nataženou na geotextilii pod mulčovací kůrou, stačí nacvaknout na vodu a pod tlakem proudí kam pořebujeme.


Reagovat
genca 29.12.09

Ty ceny zahrad jsou strasne neobjektivni, protoze samozrejme zalezi na tom co si tam kdo naporouci a jak jsou ty rostliny uz velky, mozna se ruzni i ceny tim kde kdo bydli. My to davali spocitat vic zahradnikum a ty ceny byly dost podobny. Za samotny navrh kde co zasadit jsme neplatili nic, to se plati asi az pak za podrobnejsi plany. A klidne si to muzete nechat jen nakreslit a zrealizovat pak sami, ale urcite se architekt vyplati! Neznamena to ze musis se vsim souhlasit co rekne, ale urcite se nakonec domluvite a potom jsou ty zahrady vazne krasny a hlavne jak uz psala udelaj ti zahradu temer bezudrzbovou, nejedovatou pro deti a rostliny tam rozvrhuji tak aby v kazdym mesici kvetlo neco jinyho aby se bylo porad na co divat a co obdivovat.


Reagovat
Gina108 29.12.09

Děkuji za další zajímavé tipy. Obzvlášť tvé postřehy si ukládám :wink: Marlenko, přesně tohle by mi stačilo za 3 tisíce to není tak nedostupné, no zkusím se poptat. Klasické české zahrádky se mi líbí, ale moc by se nám nehodila k baráku a je to přeci jen náročnější na údržbu. Zas na druhou stranu tam musím mít jabloně, ty miluju když kvetou a ještě víc když plodí a pár záhonků na zeleninu taky. To ze mě ten architekt asi pěkně vykvete :mrgreen:


Reagovat
genca 30.12.09

gina – nevykvete z tebe, uvidis ze se dohodnete a vymysli ti nejaky pekny mistecko i na pestovani zeleniny :wink: Ja si taky sazim rajcata, okurky.. Co ja vim tak architekti nejvic kvetou z toho kdyz chce nekdo kolem plotu tuje :mrgreen: To se pry dava na hrbitovy 8-o


Reagovat
Gina108 30.12.09

Jj Genco, tak ty tuje chci taky :lol: :mrgreen: Potřebuju je dát k plotu ze západní strany (dost odtud fouká) a je tam cesta, tak aby nám každý nečučel do zahrady. A co jiného než tůje rychle vyroste, je husté a neprůhledné, odolává větru, je stále zelené a nestojí moc peněz? Takže architekt holt vykvete :lol: :lol: :lol:


Reagovat
bubli 30.12.09

Ja tuje nemusim, nam je do navrhu dali taky ale me se nelibi, je spousta jinych keriku a stromku ktery se daji vysadit. Gino, pocitej s tim ze na slizen jablicek si nejakou dobu pockas, vzrostlejsi stromky jsou drahe a ty mensi plodi jen par jablicek. Ja chci koupit hrusku, tu co jsme meli jsme museli zkacet protoze uz neplodila. :-(


Reagovat
genca 01.01.10

gina – misto tuji se daji vymyslet urcite lepsi keriky a stromky, ja jsem taky potrebovala schovat jednu stranu zahrady aby nam tam nebylo videt, tak tam dali neco co vyroste vetsi a tuje to nejsou. Tema tu zahradku akorat zkazis, ale je to muj nazor, aby se tady na mne vsichni nevrhli :-) V kazdem pripade kdyz na nich budes trvat, tak ti je tam daj :wink:


Reagovat
šóšannáh 01.01.10

taky považuji thuje za hřbtovní keř a jsem strašně vytočená na souseda, který si je dal podél plotu s námi, no ať si tam dělá co chce, ale když jsou tak náchylné na rez a mě to chytly moje malé jehličnaté keříky tak to jsem opravdu nasr… letos si chci udělat dole v rohu zahrady u plotu jehličnatý koutek a nevim co tam dát, aby to bylo rezistentní proti té rzi, dokonce i hruška to chytla, všechny tři, takže šli do kopru :-? :twisted:


Reagovat
Anonymní 02.01.10

Taky thuje nemusím, ale chápu, že někdo chce rychlý živý plot a že chce i thuje, pokud už tam cpát thuje, tak v kombinaci s jinými dřevinami a rozhodně ne do řady jak vojáky, hned to vypadá líp, nahodile jako v přírodě, dají se do té skupiny zasadit krásně kvetoucí keře, nakombinovat jehličnany a listnáče, taky je moc pěkné nakombinovat různé odstíny či barvy listů, na podzim se to pak zabarví, v zimě jsou i některé listnáče zajímavé např. červenými větvemi. Chce to o něco víc místa, ale stojí to za to. Koukat do jednolité zelené zdi je pro mě nuda. A taky není od věci se dopředu porozhlédnout, co nabízejí zahradnictví, co kdo má na zahrádce a líbí se člověku, porozmýšlet o barvách, jaké má člověk radši, my měli požadavek i na to, aby se střídali pokud možno všechny barvy, aby tam bylo pomálu modré a bílé a víc teplých odstínů květů. Jo a co mě nepřestává fascinovat jsou šlapáky uspořádané tak, že tvoří klikatou cestičku, např. souběžně se záhonem, pohledově zajímavé, ale praktické často ne. A jsou zahradníci, kteří je kladou tak, že se po nich nedá chodit (vzdálenosti), to bych si taky ohlídala.


Reagovat
Jura007 25.01.10

Gino, přidal bych se k tomu, co píše chuanitka… A pořádně zjisti, jakou máš vlastně půdu (myslím typ – jílovitá, hlinitá, písčito-hlinitá…) I když ji překryješ ornicí, minimálně stromy a keře budou vegetovat z té původní.


Reagovat
Jura007 25.01.10

Gino, ještě doplněk – jabloně ošetřovat zvládne v pohodě každý, na tvém místě bych se toho taky nebál, určitě seš holka šikovná… :-) Můj otec říkával: Jabloň je jak vrba, čím víc ji řežeš, tím víc roste…
Takže třeba na tuhle operaci není podle mě žádný zahradník potřeba.


Reagovat
Jura007 25.01.10

A ještě doplněk – Gino, nebyl by místo těch tůjí lepší živý plot ze zastřihávaných habrů? Ty zase tolik nepřirůstají a stačí je osekat srpem jednou ročně – jako improvizaci… Ale jde to…


Reagovat
Ernata 27.01.10

Ahojky Gino, já být tebou tak si raděj nechám někde poradit. My jsme z tzv. satelitu a když jsme se sem nastěhovali, tak jsme dostali všichni nabídku od nedalekého zahradníka a ten nám udělal návrh zahrady za 1500 (máme vytištěný návrh jak vypadá zahrada po zasazení, po roce, 5, 10 a 15 letech, seznam rostlin atd.) a nabídku pozdější realizace. Ale samozřejmě nebylo na začátku tolik peněz takže to sázíme už asi 8 let postupně po částech. Jo a taky nám poradil s návrhem tvaru terasy a tak. Takže spokojenost. Zkus se teda poptat v okolí nějakého šikovného zahradníka. A další zajímavé diskuze jsou na www.living.cz a jsou tam i šikovné holky, které ti s návrhem určitě pomůžou.


Reagovat
IB2011 06.09.11

Dobrý den, myslím si, že zajímavým řešením pro všechny milovníky zahrad, kteří nechtějí investovat do profesionálního návrhu zahrady od architekta, je

  1. jednorázová konzultace -zeptáte se na vše podtřebné, nastíníte své záměry a podobně… zahradní architekt Vaše představy usměrní
  2. workshop zahradní architektury -na západě běžná záležitost, u nás zatím v plenkách… pokud vím, tak to u nás pravidelně pořádá jen www.buttry.eu/…architektura

Reagovat
buliznik 06.09.11

pokud máte na architekta tak si nechte poradit,ale já se řídím srdcem a tímco se mi líbí. :palec:


Reagovat
chaarleene 28.03.12

oživuju diskuzi :)

řešíme založení zahrady, loni jsme se nastěhovali, máme pozemek 1100 m2, navezenou a rozhrabanou zeminu, pozemek je srovnaný, máme hotový chodníček, parkovací stání atd., jen se už bude dělat plot, jinak jsou všechny „hrubé“ práce hotové :)

teď bychom chtěli už založit trávník, tak jsme se začali rozmýšlet, co bychom kam chtěli dát a musím říct, že se v tom mírně ztrácíme :roll: víme, že chceme pár užitkových záhonků (jahody, mrkev, hrášek, časem třeba i cukety nebo dýně – ale jen po troškách, nic rozsáhlého), rybíz, maliní, nějaké stromky (jabloň, hrušeň, višeň, třešeň, švestku, rakytník), bylinkový záhonek a pak pár okrasných záhonků… celkově bych byla radši, kdyby to nebylo náročné na údržbu, protože já jsem schopná umořit i kaktus :lol:

mohli byste mi poradit, kde bych našla nějaké základní informace o zakládání zahrady? třeba na co si dát pozor, co potřebují jaké stromky a jaké rostliny, co kdy sázet a set atd.?

zkoušela jsem něco googlovat, ale zatím jsem nenarazila na nic, co by mi pomohlo :jazyk: a inspirační obrázky, co jsem hledala, mě taky moc neberou, přijde mi toho na nich hrozně moc, takové různě upravené džungle :lol: já bych tu zahradu brala spíš „holejší“ (existuje vůbec takové slovo? :think: ), jsme na kraji vesnice, máme nádherný výhled do všech stran a nepotřebujeme se tu zahrabat mezi stromy a keře…

jo a ještě dodám, že tu pravděpodobně budou hlodavci – určitě myši a myslím, že tu jsou i hryzci :zed: takže se obávám, že na své milované tulipány a narcisky a další podobné kytky můžu zapomenout :(


Reagovat
Bluelabel 05.08.12

Zkusena zahradni architekta po cele CR, uzasne ceny. Doporucuji! 606 663 314, 608 664 509


Reagovat
Anonymni 25.06.18

Zdravím, máte někdo zkušenosti s pergolami a zimními zahradami od této firmy? https://www.jis.cz/ Kamarádka mi je dost doporučovala, tak bych se chtěla ujistit, jestli jsou solidní. Co se ale dívám na fotky z realizací, tak to vypadá vážně báječně a už jsem si tam i volala a jednání firmy mě příjemně překvapilo.


Reagovat
Anonymni 25.05.20

Dobrý den. Mám takový dotaz. Nemáte někdo náhodou zkušenost s erozí půdy na zahradě? Máme zahradu ve svahu a bohužel nám na ní v poslední době skoro nic neroste. Jeden známý říkal, že by to právě mohlo být tou erozí a že by proti ní mohla pomoci taková ta protierozní geotextilie jako mají tady https://www.agrotex.cz/…-geotextilie Nemá s tím náhodou někdo zkušenost? Díky.


Reagovat
Anonymni 22.02.21

Zdravím, máte někdo zkušenosti s e-shopem https://www.naturehikecz.cz Kamarádka mi tuto firmu hodně doporučuje. Pracujeme spolu totiž v jedné zahrádkářské firmě a když se zrovna nebavíme o rostlinkách nebo plevelu o který tam pečujeme, tak probíráme všechno možné ze světa kosmetiky, sportu, známých osobností, rodinné pletky a vztahy obecně. No a teď došlo i na spaní v přírodě.


Reagovat
Anonymni 26.03.21

Ahoj, já s tímto obchodem moc zkušeností nemám, jen jsem na něj viděl občas nějaké ty reklamy na internetu, jinak nic moc :) S jakým ale obchodem zkušenost mám, tak s tímto zde – https://www.sportli.cz/ … Myslím si, že je to opravdu velice zajímavý obchod, kde si můžete pořídit veškeré potřeby na sport a to je dle mého, v těchto dnech velice důležitá věc :) Nějak se hýbat!


Reagovat
Anonymni 11.05.21

Ahoj, pokud máš fakt velkou zahradu, žádnou představu a dostatek volných peněz, tak bych určitě zvolila zahradního architekta, který vám zahradu vymyslí dokonale. Já si ho možná časem také pozvu :-) . Zatím je ale budování naší zahrady ve hvězdách, protože teprve řešíme projekt pro dům. Už máme hotové vyměření stavby, které jsme si nechali udělat od https://www.visionplan.cz/ , teď ještě projekt, postavit dům, zahradu a bude nám tak 50 let :-D .


Reagovat
Anonymni 19.07.21

Děkuji za fajn tipy. Jak to tu pročítám, tak fakt velká inspirace. Já rozhodně vím, že na zahradě musím mít zahradní krb, protože grilování masa i zeleniny naprosto zbožňujeme celá rodinka. :) Takže pergola je jasná volba. :) A pak ji chci mít hlavně užitkovou, takže zelenina, jezírko i s rybami. :) Mám dohromady asi 800 m2 i s místem na dům, tak se tam určitě leccos vejde. :)


Reagovat
Anonymni 06.08.21

Na založení zahrady nejsem teda machr, ale jakmile budete mít hotovo, vezměte si penízky, které jste si na stáří našetřili, a investujte je do zavlažovacího systému. My jsme si veškeré vybavení nedávno objednali na https://www.zavlazovaci-systemy.net/eshop/ a od března 2021 už nikam pro vodu neběháme. Zapneme kohout a je hotovo.


Reagovat
Anonymni 09.08.21

Tak až jednou budu mít zahradu tak si tam jako první věc dám lehátko, stolek a nějaký ten drink. Pak si tam dám lavice se stolem, přenosné ohniště https://www.grilguru.cz/…osna-ohniste a nacpu si břuch. Poté si pořídím bazén nafukovací lehátko a užiju si pořádně vodu. Prostě zahradu budu mít na relax :)


Reagovat
Anonymni 21.08.21

Tak to i my si docela dost rádi užíváme nějaký ten relax na zahradě a to hlavně díky tomu, že jsme si nedávno pořizovali z této stránky zde – https://www.albixon.cz/bazeny/ bazén, díky kterému, dle mého, je ten čas na zahradě zase o něco příjemnější a můžeme tam trávit konečně trochu více času s rodinou.


Reagovat
Anonymni 28.09.21

Tak to mně pokojové rostliny třeba vůbec nevadí. Manžel dříve nadával, že kvůli nim nemůže usnout, a tak jsem mu některé vyměnila za umělé a rázem bylo všechno vyřešené. To, že jsem pak ty umělé vzala zpět za klasické už samozřejmě neví. Ťunťa jeden. Já se tady vypisuji a nedošlo mi, že jsem šla na net koupit nová prostěradla z https://www.kvalitex.cz/prosteradla/


Reagovat
Anonymni 29.10.21

No, tak co já jsem si četl na webu https://www.premiot.cz/…-100-000-kc/ článek kam investovat 100000, tak do zahrady bych to určitě nedal. Já zahradu nepotřebuju. Jako sice je to pěkný a takhle, ale já jsem spokojen s tím být paneláková krysa, takže mě je zahrada celkem ukradená. Není to nic, co bych přímo potřeboval a ani o to nestojím. K čemu vám to vůbec všem je? Co z toho máte?


Reagovat
Anonymni 09.11.21

My doma pěstujeme nějakou tu mrkev, květák a rajčata. Je to pro nás poměrně těžké. rajčata nám nikdy nedozrají tak jak bychom si představovali. Je to vlastně takový sport a kolikrát si říkám, že místo lopatek a rýčů, by se nám hodilo nějaké to sportovní vybavení, třeba z https://www.prosportovani.cz/


Reagovat
Anonymni 16.12.21

Můj manžel zdědil po svém otci obrovskou louku kousíček za Olomoucem. Nejdříve jsme mysleli, že si z toho uděláme víkendovou odpočívárnu, jakoby takovou velko-zahradu. No když jsme si vyčíslili, na kolik by nás to vyšlo peněz, a že bychom do toho museli dát všechny úspory co jsme měli na dovolené a Vánoce, tak jsme raději pozemek prodali a za ty peníze si koupili letenky na https://www.cklub.cz/…inky/ryanair a jsme odletěli na Kanáry. Nemáme sice zahradu, ale zato krásné vzpomínky :-)


Reagovat
Anonymni 30.12.21

Na zahradu jsme si nejprve pořídili hroznové víno. Bydlíme totiž na jižní Moravě a tady se pije zejména hroznové víno. Kdyby přijel nějaký Pražák a požadoval od nás pivo, asi bychom ho nakopali na první dobrou. Proto jsme na pořadu koupili na začátku zakládání zahrady také plašiče ptáků


Reagovat
Anonymni 22.03.22

Já se docela divím, že tu nikdo nezmiňuje náčiní pro práci na zahradě. Myslím si, že na to je také dost důležité myslet. Bez kvalitního náčiní jsou práce na zahradě dost složité. Podceňovat by se podle mě nemělo i pracovní oblečení, hlavně pak nějaké dobré holínky. Bez těch bych se třeba já na naší zahradě asi neobešel.


Reagovat
Anonymni 01.05.22

Až budeme zakládat zahradu s manželem my, tak to bude určitě velmi finančně náročné. Uvidíme jak malé peněženky to vůbec máme. Vůbec se na ty výdaje netěším. Budu muset zase vydělávat jako o závod abych to všechno dokázala vydělat. Achjo, to bude náročné období vážení.


Reagovat
Anonymni 09.09.22

Také mám v plánu si založit zahradu, ale prvně mám v plánu si hezky vystilizovat vnitřek. Například teď nás natchnuli nádherné designové krby, takže jsme si jeden koupili, a už se na něj s přítelkyní moc těšíme. Ale věřím, že se i k zahradě později dostaneme.


Reagovat
Anonymni 28.09.22

Já mám osobně nejradši přírodní materiály, ať už je to v jakémkoliv provedení :-) Právě proto jsme se s manželkou rozhodli pro přírodní kámen dlažba, kterou jsme objednali z internetového obchodu https://www.kamenyprirodni.cz/…A-c2_0_1.htm a následně si vyhradili víkend na její položení :-) Dopadlo to na jedničku a jsme s výběrem velice spokojeni!


Reagovat
Anonymni 30.09.22

Ahoj, měl bych takovou otázku. Máme letos první rok zahradu a chystám se na její přípravy na zimu. Zjistil jsem ale jednu věc – nemám žádné pořádné pracovní oblečení ani rukavice. Nevíte kde něco takového sehnat? Díval jsem se, že nějaké věci mají třeba na https://www.uvex-safety.cz/cs/ Myslíte, že to bude stačit? Mockrát díky. :)


Reagovat
Anonymni 19.11.22

Jak jste se tady v diskuzi ptal, tak my jsme si také nechali při zakládání zahrady poradit od zahradního architekt. Měla jsem určitou představu o tom jak by to u nás mělo vypadat, ale pravdou je, že profík věděl i věci, nad kterými jsem se vůbec nezamýšlela. Je vidět že to měl v oku. A vypadá to celkově u nás parádně, pošlu v týdnu fotku.


Reagovat
Anonymni 26.02.23

Poté, co se mně povedla investice do P2P, jsem si říkala, že bych mohla zase na zahradu něco nového pořídit. Pravdou teda je že by bylo možná lepší si koupit byt, ale to stojí více peněz než mám. Ta krize s byty teprve přijde a potom něco moc pěkného koupím, už se na to pravda těším.


Reagovat
Anonymni 20.07.23

Tak jsme si teď doma udělali radost a konečně jsme pořídili nové neviditelné obrubníky. Hodně lidí nám to doporučovalo protože jsme měli velký problém jak udělat předěl u parkovacího stání a pak u přechodu na zahradu. Do baráku jsme dali už hodně peněz, a tak nás toot ani nemrzelo.


Reagovat
Anonymni 23.12.23

Mě teda hlavně zaráží kolik je potřeba peněz si na takové pořízení zimní zahrady nachystat. Jste si taky určitě mysleli že to vychází třeba tak na 200 tisíc, že ano? To já jsem vůbec nevěděla že je to takto složité, ale tak to prostě je.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.