Diskuze

Pokojové rostliny

Zasklení balkonu (lodžie)


interpreter 11.01.11

Dobrý den všem, moc rád bych si nechal zasklít lodžii tak, abych tam mohl mít přes zimu rostliny. Doposud jsem však neobjevil žádný vhodný zasklívací systém, který by tak dobře těsnil, abych mohl kytky nechat na balkoně i přes zimu a jen jim přitápět. Poradí mi někdo vhodný zasklívací systém? Popřípadě řešil to už někdo z Vás? Předem mnohokrát děkuji. Roman


Reagovat
interpreter 26.02.11

To tu nikdo nepstuje rostliny pres zimu na balkone, ktery je zaskleny? :wink:


Reagovat
Lamiia 16.07.12

Ahoj.. my máme neprodyšně zasklenou lodžii.. ale, že by tam teda v zimě bylo klima na pokojovky nebo i jakýkoliv jiný živý organismus to bych teda neviděla.. přitopit tam můžu jak chci ale stejně je to jen sklo.. to to teplo neudrží tak aby se to vyplatilo..


Reagovat
redfox 19.02.13

Je to trochu pozdě ale přeci máme zasklenou lodžii ale spíš ji máme na přezimování některých pokojových kytek. Mučenky tam mám celoročně jen je dáme na zimu do igelitu, pak je tam zelenec tomu se tam daří výborně zatímco v bytě přes zimu strádá, až doteď tam mám vánoční kaktusy, v bytě by kvetly asi 14dní tam mají ještě teď poupata. Máme lodžii na západ a myslím že tam ani při –15°C neklesne teplota pod 8°C


Reagovat
Re: redfox | interpreter 19.02.13

Dobrý večer, děkuji všem za příspěvky. Já jsem si nakonec nechal v listopadu zasklít balkon plastovými okny (viz foto). Mám tam nyní mučenky a vypadá, že se jim tam daří, na balkoně je stále teplota mezi 10 – 12 stupni. Problém je v tom, že tam těch kytek mám hodně a neumím je ještě přes zimu na balkoně zalévat, tak je zřejmě zaleji moc a na stěnách mám plíseň. Byl jsem zvyklý mít přes zimu rostliny v bytě a zaléval jsem je více, jelikož se tam vytápělo ústředním topením. I přesto, že větrám denně, tak se mi nedaří plísně zbavit. Plánuji, ale že to postříkám proti plísním a když se naučím tam opatrně zalévat, tak se třeba plíseň už objevovat nebude, o) Roman


Reagovat
Re: interpreter | redfox 21.02.13

No my to skoro celou zimu zavřený, a teď se taky objevila plíseň(jen trochu),ale u nás to je díky tomu že tam dáváme sušit prádlo tak budem po chvilkách větrat a možná by to vyřešil pohlcovač vlhkosti ne? Kytky přes zimu skoro nezalévám až když si vzpomenu, při 10 –12 stupních to ale moc nepotřebujou, a co kkdyby jste rozprašovačem vždycky postříkal jen povrch zeminy myslím že by to stačilo, při takovejch teplotách má asi většina pokojových kytek útlum.


Reagovat
Re: redfox | interpreter 22.02.13

Já jsem si koupil 2 pohlcovače vlhkosti a nějak moc nefungují. Ani v jednom není ani kapka vody.


Reagovat
Lucie Matilová 20.11.15

Dobrý den,

sice je to starší diskuse, ale řeším teď naprosto stejný problém, jako Interpreter. Vybírám mezi Rámovým balkonovým systémem a Bezrámovým systémem. Jde mi o to, abych na balkónu mohla nechat květiny i přes zimu. Bydlím na Jižní Moravě, takže tu máme trochu tepleji, ale i tak bych potřebovala poradit dobrý systém. Tady jsou informace k oboum systémům: http://www.svet-oken.cz/…/lodzie.html Popřípadě mi prosím doporučte něco osvědčeného. Děkuji


Reagovat
Re: Lucie Matilová | redfox 20.11.15

To by chtělo asi diskusi s více lidmi a jejich zkušenostmi- my máme ten rámový – ale máme ho od stropu k podlaze – máme totiž mezeru mezi zábradlím a podlahou lodžie – myslím že nejdůležitější je vybrat spolehlivou firmu a taky jak a kam se budou tabule otvírat aby nepřekáželya nějak vyřešit letní větrání – je tam hrozný pařák – máme na tak nějak jihozápad a v létě stažené rolety


Reagovat
redfox 20.11.15

http://www.emimino.cz/…e-to-126019/


Reagovat
Re: redfox | emilka12 21.11.15

Balkon jsem si nechala zasklít a pán co prováděl práci mě doporučil rámové zasklení :)
:mavam:


Reagovat
Anonymni 23.06.19

My jsme si nechali balkon zasklít před pár lety a je to opravdu super věc. Potom však do balkonu začalo v zimě dost táhnout, a tak jsem přes https://www.tesnenitexim.cz/…I-c1_0_1.htm nakoupili těsnění oken a dvěří, které problém dokonale vyřešilo.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.