Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Závěsná houpací křesla vypadají krásně jak v interiéru, tak v zahradě


admin 18.05.22
 mg 8668 6ust2of.jpg.0x700 q85

Houpání není jen zábavou pro malé děti, ale může dospělým pomoci se efektivně zrelaxovat a osvobodit mysl od stresu. K tomu je ideální závěsné houpací křeslo, s nímž si tak užijete letošní léto ještě o něco pohodlněji a stylověji. Tento sedací nábytek bude vypadat skvěle jak v interiéru vašeho bytu, tak na terase či na zahradě u bazénu.

Jaký materiál je nevhodnější?

Samozřejmě, jako u každého sedacího nábytku, který je vystaven vysoké zátěži, je i u závěsného křesla potřeba klást velký důraz na kvalitu. Kromě designu a pohodlí jde totiž také o bezpečnost.

V obchodech se setkáme se spoustou zpracování závěsných houpacích křesílek. Konstrukce je nejčastěji vyrobena z kovu v úpravě zabraňující korozi. Pokud se vám líbí spíše křesla v boho a venkovském stylu, můžete si klidně zvolit model s ratanovou či dřevěnou konstrukcí. Ovšem vzhledem k tomu, že jde o přírodní materiály, se toto provedení v exteriéru hodí spíše do zastřešených teras či altánků.

Co se týče textilních materiálů sedátek, opěrátek a polštářů, rozhodně se taktéž vyplatí sáhnout po kvalitě. Tou jsou pevné materiály naimpregnované výrobcem tak, aby byly vysoce odolné nejen mechanickému poškození, ale také všem možným povětrnostním podmínkám a vlivům počasí.

Typ zavěšení a designové zpracování

Internetové i kamenné obchody, jako je ten na následujícím odkazu https://hop-sport.cz/zavesna-kresla/, obvykle nabízejí takřka nespočet závěsných houpacích křesel v různých designech, velikostech, tvarech a barvách. Záleží tak pouze na vás, zda si vyberete spíše konstrukci ve tvaru vajíčka, polokoule nebo hranatější provedení. Narazíte také na dvojkřesla, na která se vejdou dva lidé, nebo si na nich můžete třeba pohodlně natáhnout nohy. Vybrat si ale můžete také závěsná křesla s dřevěnou konstrukcí zajímavě vyplétanou provázky v atraktivním macramé stylu. Nabídka je skutečně široká.

Volte také na základě typu zavěšení křesla. Máte-li v místě, kam chcete sedátko umístit, nad hlavou pevný strop, větev stromu nebo třeba trám, můžete vaše nové křeslo dlouhodobě ukotvit právě tam. Pokud ale preferujete možnost mobility, sáhněte po modelu s vlastní stojanovou konstrukcí. Křeslo si tak můžete během chvilky přesunout, kamkoliv potřebujete.

Chtějte něco navíc

Jak už bylo řečeno, závěsná houpací křesla s sebou nepřinášejí pouze neuvěřitelné pohodlí a uklidňující houpání, ale obohatí váš domov či zahradu o výjimečný a luxusní design.

Pokud i vám tento kousek nábytku jednoduše učaroval a máte v plánu si jej pořídit, nespokojte se s obyčejnou nabídkou, ale chtějte něco navíc. Tím myslíme, abyste rozhodně vybírali z modelů, k nimž výrobce dodává i doplňky.

Nejčastěji jde o stylové a kvalitní sedací polštáře, podhlavníky, deky designově sladěné s křeslem a polštáři nebo šikovnou ochrannou plachtu na zip, do níž jednoduše zapnete celou konstrukci v období, kdy nebudete křeslo používat. Díky tomu ještě zvýšíte životnost vašeho oblíbeného závěsného houpacího křesla.


Reagovat
Anonymni 24.05.22

Tak to souhlasím. Ale do interiéru bych to teda moc nechtěl. Ale na ven je to fajn. :) Manželka tam sedí moc ráda. Když jsme vloni kupovali vybavení na zahradu, tak byla jasná volba, že tam podobnou houpačku, nebo houpací křeslo, chcete-li, musí mít. :) Ale mě to nevadí, hlavně když je spokojená ona. :)


Reagovat
Anonymni 15.09.22

Kamarád má dvě takováto závěsná křesla na terase a je to fakt super věc. Do budoucna bych si také rád něco takového pořídil. Na letní lenošení úplně ideální. Prvně ale budu na terase muset udělat nějaké zastřešení, aby se tam během letního vedra člověk tolik nepekl. V tomto se mi dost líbí takové ty moderní pergoly a vidím to tak, že příští rok do nějaké určitě investuji.


Reagovat
Anonymni 25.11.22

Toto houpací křeslo je velice pěkné, ale v interiéru by se mi nelíbilo. Nedávno jsme si s manželem pořizovali <a href="https:/­/www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/zahradni-zidle/“>zahradní židle na naši terasu a také bych je do interiéru nepoužila. Jsou z ratanu, ale podle mě patří na terasu nebo třeba do zimní zahrady. Samozřejmě pokud se to někomu líbí nemám proti tomu nic.


Reagovat
Anonymni 06.04.23

Já jsem taky chtěla závěsné křeslo do obýváku, ale manželovi se to moc nezdálo, tak jsme si nakonec vybrali klasické houpací křeslo . Musíme si koupit ještě jedno, protože se o něj s manželem „pereme“ :-D . Sedí se v něm fakt parádně a v obyčejném křesle už sedět nechceme :-) .


Reagovat
Anonymni 23.05.23

Já se teď právě chystám pořizovat nějaký pěkný zahradní nábytek pod pergolu. Nejspíš dřeva. Nějaké takové závěsné křeslo by se tam ale možná taky hodilo. Co bych ale rád prvně vyřešil je zasklení pergoly. Nemáte ohledně toho náhodou nějaké tipy? Neřešil to někdo z vás v poslední době? Díky moc. :)


Reagovat
Anonymni 07.03.24

Taky máme na zahradě houpací síť a hrozně ráda v ní odpočívám. Nikdy jinde se mi nedaří tolik uvolnit a věnovat se vědomému dýchání . Jsou to chvíle, které mám jen sama pro sebe. Nikdo mě neruší a já se soustředím jenom na svůj dech a odpočinek :-) .


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.