Diskuze

Ovocné stromy

Zelená renkloda


Olena 27.04.13

Dobrý den, mám čtyři roky starou zelenou renklodu a stále nezakládá na květ. Poradí mě někdo, jak mám postupovat, aby rodila? Stromek je zdravý a zelený.


Reagovat
Re: Olena | car1los 29.09.15

Jeden staršízahrádkář radí:většinu větví ohnout k zemi a navázat na ně závaží, aby rostly mírně k zemi. Tím se zpomalí tok mízy do těchto větví a dojde k násadě květních pupenů.


Reagovat
pucek 30.09.15

Já jí mám dokonce 6 let a nic. Zahradník poradil letní ostřihání-v červenci, aby se udělal krátký obrost. No moc krátký nenarostl, ale uvidím na jaře.


Reagovat
Olena 30.09.15

Mezitím nám zahradník poradil renklodu naopak nestříhat. Tak jsme ji vloni nestříhali. Letos měla asi 10 kvítků a urodily se nám 3 plody. Byly dobré, ale malé (a hlavně jich bylo málo).


Reagovat
pucek 30.09.15

Tak to je zajímavé, mě řekl, že kvete na krátkých obrostech. Ta moje měla 3 kvítka a plod jsem nenašla :?. Uvidím, co příští rok vyvede, ale jsem rozhodnutá jí podříznout.


Reagovat
car1los 30.09.15

Právě na rovných nebo mírně svislých větvích se vytváří krátký obrost(krátká větvička).Již nyní tam uvidíte květní pupeny. Podříznutí stromku odložte.


Reagovat
Re: car1los | pucek 01.10.15

Když jsem stromek koupila, větve dost směřovaly vzhůru. Nechtěla jsem mít topol :),tak jsem měla větve zatížené a docela se srovnaly. Ale rostou jen do délky a ty kratší větvičky se netvoří. Až pojedu na zahradu, kouknu na ty pupeny, ev. vyfotím.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.