Diskuze

Bylinky a koření

Zimní hnojení bylinek


marrije 09.11.15

Je listopad a já mám na okně bazalku, rozmarýn a stévii. Nevím jak je přes zimu hnojit a jestli vůbec hnojit, poradí někdo? Marrije.


Reagovat
Re: marrije | pucek 09.11.15

Tak to jsme na tom stejně. Loni mi stévie nepřežila, nevím proč, ale letos mám pěknou silnou rostlinu a ta by mohla. Všeobecně se v zimě moc nehnojí, ale já tak jednou za 14 dní zkusím slabým roztokem.


Reagovat
JanaMon 05.12.15

Ahoj, ani mi minulý rok bylinky nepřežily, ta jsem zvědavá jestli letos jo. Natrefila jsem na webu na nějaké rady, asi vyzkouším. Možná vám holky taky pomohou, tak sdílím http://www.moojo.cz/…ylinky-doma/


Reagovat
Vellunkacz 18.12.15

Ja jsem hnojila pred zimou a prikryla je chvojim. Mater.,tymian a majoranku jsem dala do hlinenych kvetinacu do chladne spajzi. Neuschly vam ty bylinky? Kdyz nemrzne tak se musi zalivat. Libecek a pazitka prezije snad kazdou zimu a nezalivam je. Venku v zemi mam jablecnik, pazitku, libecek, rozmaryn a jeste jednu, ale nevzpomenu si na nazev.


Reagovat
pucek 18.12.15

No jasně že je rozdíl, když jsou rostliny přes zimu venku v záhonu, tak je ponechám svému osudu. Ale doma v květináči samozřejmě zalévám, ale mírně a nehnojím, protože při zimních měsících mají málo světla a tak by vyháněly bledé dlouhé výhony. Vellunko, z těch které jsi vypsala přežijí venku všechny kromě majoránky a rozmarýnu. Pokud nemáš nějaký odolný druh. Jablečník nevím, ten nemám.


Reagovat
rostlinky.cz 07.01.16

Bylinky nevyžadují žádné hnojení. Pocházejí ze středomoří, kde upřednostňují suché, chudé půdy na živiny a hodně slunce. Totéž platí u pěstování v nádobě, s tím rozdílem, že bytové podmínky jsou jiné než venku. Stejně kořenová soustava v květináči vypadá úplně jinak než ve volné půdě na záhoně. Hnojit je však nemusíte ani pokud je pěstujete v nádobě. Musí mít co nejvíce, světla, vyšší vzdušnou vlhkost, zálivku podle teploty prostředí a zejména by neměly být v blízkosti radiátoru.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.