Diskuze

Ovocné stromy

Znate broskvon Revita:


verveve 12.08.10

Ahoj, chtela jsme se zeptat jeslti nekdo znate broskvon Revita – objevila jsme ji v jednom katalogu a pisi, ze je odolna puvi kaderavosti – coz by se mi moc libilo :-) Ale je poemrne draha, tak bych rada vedela jeslti je skutecne odolna a zda i plody jsou chutne, ci u nas v pohode prezimuje apod. Diky moc za vsechny rady a postrehy :-)


Reagovat
Re: verveve | Honza z JČ 24.05.16

Ahoj! Váš příspěvek je sice staršího data, ale moje zkušenost mne nutí se ozvat.
Moje zkušenost je krátkodobá. Od r. 2014 první rok bez problémů, letos silné postižení kadeřavostí. V okolí minimálně 300 m nikdo broskev nepěstuje. u firmy kde jsem ji koupil v nabídce akcentují odolnost, ale na dotaz odpověděli přiměřeně a přidali i dobré rady. Avšak odkaz na nějakou exaktní studii jak dospěli k přesvědčení o výraznější odolnosti neuvedli. Za výraznější bych považoval alespoň 50%. Je to také živý organizmus /stejně jako u lidí/ nelze očekávat 100%. Z hlediska korektnosti informací by mi postačovalo kdyby vypustili z popisu vlastností pasáž o vyšší odolnosti. Na požádání Vám můžu sdělit info. od prodejce. Honza. :mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.