Diskuze

Pokojové rostliny

Žumen-Cissus


Radka 01 20.02.11

Dobrý den,prosím o radu.Mám doma asi měsíc Žumen-Cissus a zdá se mi,že ztrácí barvu.Listy už nejsou tak tmavé a celé okraje listů jsou světlejší než střed listu.Prosím o radu jestli je to umístěním,nebo zálivkou,nerada bych o něj přišla…Děkuji


Reagovat
sud 20.02.11

Nemá rád chladné stanoviště a přemokřímo,jinak je to nenáročná popínavá (převislá) květinka :think:


Reagovat
Radka 01 21.02.11

Děkuji Vám.Také mi říkali že je nenáročná. :-( Doma máme od 17–26 stupnů,topíme krbem,tepleji je tedy přes den.Zalévám 1× týdně a 1× týdně rosím.Je u okna,ale má rozptýlené světlo.Skoro všechny okraje listů ztrácí barvu.Nevím jestli to tak má být,nebo je něco špatně…


Reagovat
Magdalenka73 06.11.12

Prosím o radu. Koupila jsem rostlinku cissus antarctica a prodávající mě informovala, že se jedná o mrazuvzdornou, pnoucí, stálezelenou rostlinku (chtěla jsem něco stálezelené k zakrytí venkovní zdi). Zapátrala jsem však na netu a tam o ní uvádí zcela odlišné informace. Jak s ní tedy zacházet, aby přežila? Dnes jsem viděla v blízké zahradě na první pohled stejnou rostlinu pnoucí se po drátěné konstrukci se zelenými listy i navzdory prvním mrazíkům. Tak mě napadá, jestli náhodou neexistuje podobná, s kterou by ji prodávající zaměnila :nevim: Cissus jak jsem pochopila, mrazy nesnáší..Děkuji za pomoc… ;)


Reagovat
kyti5 06.11.12

Tento cissus pěstuji doma Magdalenko neznám cissus, který by přežil venku zimu, hodně také pěstují Cissus tuberosa venku, ale zimu by stejně nepřežil. Zřejmě měla p. prodavačka nějaké info. kterým nerozumím. :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: podobného já nic neznám zkus zjistit cos viděla, zazvoň a zeptej se přeci to není nic špatného, jistě ti rádi poradí


Reagovat
kyti5 06.11.12

Já bych zvolila hederu helix má krásné listy, skoro podobné cissusu a pěkně se pne


Reagovat
Magdalenka73 06.11.12

Děkuju, Kyti..mám v plánu se zeptat, to bude opravdu nejjednodušší ;)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.