Diskuze

Trvalky

Zvadlý klematis


PeeKay 16.05.11

Dobrý den, prosím o rychlou radu. Pěstuji plamének ´Multi blue´. Letos poprvé vyrazilo větší množství poupat, a tak jsem se těšil, že konečně budu mít na plotě parádu. Ale bohužel přišel šok. Polovina rostliny roste normálně, zatímco druhá polovina z neznámého důvodu každý den uvadá. Ráno vypadá normálně a během dopoledne úplně zvadne. Myslel jsem si, že je to vodou, ale vzhledem k tomu, že včera celý den pršelo a dnes je zvadlý znovu, tak to suchem zjevně není. Poraďte prosím, snad by se dalo ještě něco dělat.


Reagovat
PeeKay 16.05.11

Tady ještě foto.


Reagovat
60 16.05.11

dobrý,já mu říkám plamének,myslím,že vám omrznul,tak musíte počkat až vyrostou nové listy a pak má být už teplo,tak se vzpamatuje,ne­bojte,mně taky omrznul a i víc kytek,ale už se snaží obrazit


Reagovat
amazonka01 04.07.11

Clematis postihlo „houbové vadnutí plaménků“, taky se lidově říká, že ho kleplo. Je potřeba ho sestřihnout až do zdravého pletiva (klidně k zemi), často obrazí ještě ten rok, pokud ne, nic se neděje, obrazí rok příští.

Jinak ano, je typické, že je postižena jen část rostlinky. Bude zase v pořádku :palec:


Reagovat
60 04.07.11

lidičky,tolik mám na zahradě hryzců,že bych nedala nic za to,že podhryžou i clematis,normálně sedím a najednou koukám a kytka spadne ukouslá,děs a hrůza a těch děr,protože je mokro,tak se jim dobře hrabe,ale co na ně??? :think: :think:


Reagovat
buliznik 04.07.11

Vím že to není rada pro každého,ale pořidte si psa,bude běhat po zahradě a máte po krtcích a hraboších-nesnáší hluk,který vytvářejí běháním.Mám to vyzkoušené léty.Během 25 let jsme pouze 2 roky neměli psa(byla jsem těžce nemocná)a zahradu jsme měli podhrabanou a zdevastovanou­.Jakmile jsme si přivezli psa-zmizeli a já mohla dát zahradu zase do pořádku. :palec: :palec: :palec:


Reagovat
60 04.07.11

No jo,když Pegince je 13 let a jěště k tomu špatně vidí,to je těžký,tá už má nejradši klid,ale máte pravdu,protože sousedka má jezefčíka a ten dělá po zahradě půl metrové jámy,jak hrabe a hrabe,a ona je z toh na nervy :lol: :lol:


Reagovat
kyti5 05.07.11

nyní vám opíšu radu nemám ji vyzkoušenou

Naši předkové používali bezový zákvas /1kg květů a listů černého bezu na 10l vody/ , nechte několik dní kvasit a neředěný pak lijte do děr hryzců,

nic to nestojí a stojí zato to vyzkoušet :think: :think:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.