Zpět na výběr rostliny

Afelandra

Afelandru pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Afelandra pochází z tropické a subtropické Ameriky. Používá se do teplých interiérů a listy se používají i do vazby.

Je to velmi nápadná rostlina. Listy velké až 20 cm, široce kopinaté až oválné. Barva tmavozelená s velmi výraznou bílou dužnatěnou. Květy v klasu, které se skládají ze žlutých listenů a trubičkových květů.

Péče

Potřebuje dostatek světla, ale nesnáší přímé slunce. Optimální teploty v létě 20 až 25°C, v zimě potřebuje 8°C. Týdenní vegetační klid při kterém jí stačí teplota 10 až 12°C. Zálivka pravidelná v době vegetačního klidu omezená tak, aby kořenový bal byl stále mírně vlhký.

Přesazujeme jednou za dva roky na jaře do nové zeminy. Během roku rosíme a otíráme listy vlhkým hadříkem aby se na nich neusazoval prach.

Zemina a hnojení

Substrát středně těžký, humózní, propustný. Přihnojujeme během léta přibližně jednou měsíčně 0,2 až 0,3% roztokem plných hnojiv.

Množení

Rozmnožují se obtížně vrcholovými řízky od podzimu do jara. Velikost řízku 10 cm, nastimulovat a nechat zakořenit při teplotě 22 až 25°C. Zakořeňování trvá přibližně jeden měsíc. Potom přesazujeme a zaštipujeme pro rozvětvení.

Choroby a škůdci

Trpí půdními houbami, nejčastěji fuzariózou, hnilobou kořenů a opadem listu, který způsobuje suchý vzduch a nedostatečná zálivka. Ze škůdců mšice, molice a svilušky.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Afelandře ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Afelandry


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.