Zpět na výběr rostliny

Aloe vera

Aloe vera pěstují: julisek


Rostlina známá svými blahodárnými účinky se dá pěstovat i doma. Aloe vera má krátký stonek, z kterého se rozvíjejí do růžice tuhé listy se zubatým okrajem a špičatým koncem. Při správné péči může aloe vykvést během léta žlutým květem.

Stanoviště

Nedaří se jí ale na přímém slunci a v průvanu. V zimě ji dejte do chladné, suché, světlé chodby.

Péče

Během zimního klidu ji méně zalévejte. Jinak během roku stačí jednou týdně zalévat, případně jednou za dva týdny doplnit hnojivem.

Zemina a hnojení

Vyhovuje jí substrát smíchaný s pískem, umístění na světle a běžná pokojová teplota.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Aloe vera ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Aloe vera


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.