Zpět na výběr rostliny

Asparágus

Asparágus pěstují: iris66, Arley


Asparágus sice připomíná svým vzhledem kapradiny, ve skutečnosti ho ale tvoří malé větvičky. Hodí se pro pěstování v závěsných košících kvůli svým keříčkovitým převislým listům.

Stanoviště

Asparagus postavte do míst, kde bude mít dostatek světla, nikoliv ale přímé slunce.

Péče

Zalévejte obden, půda by neměla zcela vyschnout. Tato pokojovka má ráda vlhkost, proto ji občas roste. V zimě zálivku omezte a přilévejte vodu jednou měsíčně

Mladší rostliny nevypadají tak dekorativně jako starší kusy, časem totiž asparagus košatí. Vydrží asi pět let, péči o něj zvládnou i úplní začátečníci. Jediné, na čem asparagus trvá, je stále vlhká půda. Těžko snese sucho.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

seuzdyklvahn

Fotky Asparágu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.