Zpět na výběr rostliny

Aukuba

Aukubu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Řadíme jí do čeledi Svídovité. Pochází z Japonska. Kde rostou jako větší keře nebo stromy.

Je to stále zelený keřík. Listy má vejčité, kožovité, lesklé a velmi tuhé. Barva listu zelená nebo žlutě skvrnité. Má hnědý dřevitý stonek. Aukubu používáme do chladných interiéru nebo jako mobilní zeleň.

Péče

Na světlo není náročná. Snese polostín, ale i přímé slunce. Přes léto jí vyhovují teploty kolem 20 až 25°C a v zimě potřebuje jen 5 až 10°C. Zálivka v létě dostatečná, v zimě omezená podle teploty.

Mladé rostliny přesazujeme každý rok, starší podle potřeby přibližně jednou za tři roky. Dobře snáší i řez.

Množení

Aukubu množíme vrcholovými řízky. Můžeme po celý rok, nejlépe však na jaře. Řízky odebereme, nastimulujeme a zapícháme do květináče. Zakoření při teplotě 20 až 24°C a vyšší vzdušné vlhkosti. Dále rostliny zaštipujeme, aby vytvořily velkou košatou korunu.

Choroby a škůdci

Rostlina netrpí škůdci. Vyšší teplota způsobuje opad listů.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Aukubě ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Aukuby


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.